zawieszenie plazmy na ścianie

bart

New member
Witam,

Mam pytanie dotyczące zawieszenia plazmy na ścianie.
Czy ze względu na duży pobór prądu i generowaną przez to temperaturę wystepuje (jak szybko ?) problem brudzenia/okopcania ściań na których jest zawieszona plazma ?
Mam położoną gładź i ściany wymalowane dekoralem i jeśli co pól roku miałbym je malować, to może wybiorę stojak ? Problem może błachy, ale będę wdzięczny za odpowiedź.

pozdrawiam
 

bofff

New member
ja mam powieszona na scianie, odleglosc ok 10 cm od sciany i sprawdzalem na wyczucie jaka jest temeperatura miedzy plazma a sciana po paru h ogladania i nie wyglada na to by byla na tyle wysoka zeby uszkodzic farbe, byc moze odleglosc taka wystarczy na rozprowadzenie ciepla a moze po prostu nie produkuje go az tyle...
 

dgawlow

New member
bart napisał:
Witam,

Mam pytanie dotyczące zawieszenia plazmy na ścianie.
Czy ze względu na duży pobór prądu i generowaną przez to temperaturę wystepuje (jak szybko ?) problem brudzenia/okopcania ściań na których jest zawieszona plazma ?
Mam położoną gładź i ściany wymalowane dekoralem i jeśli co pól roku miałbym je malować, to może wybiorę stojak ? Problem może błachy, ale będę wdzięczny za odpowiedź.

pozdrawiam

Okopcona nie bedzie, bo by sie telewizor spalil, ale poniewaz generuje jakies cieplo, wiec w tym miejscu bedzie wystepowala konwekcja (cieple powietrze bedzie sie unosilo do gory) co w polaczeniu z kurzem, moze powodowac osadzanie tego ostatniego na scianie. Zobacz czy CI sie cos takiego dzieje nad kaloryferami (zalezy od rodzaju frarby na scianie) jesli nie, to nie masz sie czym martwic.

pozdrawiam

Domel
 

bart

New member
Dzięki za info. A jakie doświadczenia mają użytkownicy Panasonica pv 60 37'' albo 42'' ?

pozdr
 
Do góry