Zastaw satelitarny do LCD

absolus12

New member
Witam wszystkich

Mam zamiar w niedługim czasie zamontować w mieszkaniu antenę satelitarną, niestety nie jestem znawcą tematu więc zwracam się do was o pomoc przy wyborze komponentów zestawu. Sygnał z anteny będzie docierał do LCD 32'' lub 37'', kable już poprowadziłem w ścianach (bardzo dobrej jakości).

Moje pytania są następujące:
1. Jaki tuner powinienem wybrać? jakie wyjścia powinien posiadać (myślę, że najlepiej jeżeli będzie podłączony przez Component-poprawcie mnie jeśli się mylę).

2. Na co powinienem zwrócić uwagę kupując konwerter i czaszę anteny, czy te elementy mają jakiś istotny wpływ na jakość sygnału??

3. Czy jeszcze czegoś będę potrzebował oprócz wyżej wymienionych elementów?

Proszę o sugestie konkretnych modeli, całych zestawów.

Z góry dziękuję za poświęcony czas i porady.
Pozdrawiam
 

absolus12

New member
Bardzo dużo osób z forum uważa że sygnał z C+ jest najlepszy. Czy możecie pomóc mi w wyborze odpowiedniego sprzętu, na pewno sami posiadacie takowy i prosiłbym bardzo o podzielenie się spostrzerzeniami.

Pozdrawiam
 

absolus12

New member
Witam

Niestety ale wygląda na to, że większość ludzi używa standardowych tunerów do C+ i nikt nie jest w stanie mi nic konkretnego doradzić:(. Czy istniejej jakaś osoba posiadająca tuner do tv sat inny niż najtańszy w ofercie C+ mogąca opisać swoje wrażenia.:confused:

Pozdarawiam
 

magik

New member
Po pierwsze to edytuj wypowiedzi!!!

Ja używam Philips 6010 z Cyfrą+
Na niektórych kanałach, np. TVN sygnał jest naprawdę niezły.
Dobrym przykładem jest serial Kryminalni na TVN - ogląda się z przyjemnością na LCD 37.
Za kilka dni będę miał tuner SAT z komponentem, tak więc wtedy opiszę jak wypadło porównanie
 

machu

New member
Najlepszą jakośc będziesz miał przez łącze cyfrowe. IMOH na dzień dzisiejszy warto tylko kupowac tunery dekodujące MPEG4 - nowe kanały HDTV będą kompresowane w tej technologi więc kupowanie tunerów tylko na MPEG2 (QualiTV) jest bez sensu.
W tej chwili tylko dwa tunery MPEG4 są w ofercie: Humax HD 1000 i Pace DS810. W piątek mam dostac Humaxa z pakietem Premiere HD więc napiszsę recenzję. Koszt tych tunerów to około 2000zł + CI moduł który jest potrzebny dla Cyfry+ (np: Aston za około 300zł)

Jeżeli szukasz absolutnie najlepszej jakości to kup Humaxa 5400 (500 do 800zł na A11egro) do tego układ z wyjściem SDI (~800zł) + montaż (~400zł) + urządzenie do odbioru sygnału SDI, np: skaler z wejściem SDI- Crystalio lub Lumagen (10,000 do 18,000 zł)... to ci da najlepszą możliwą jakośc. (mówię tu o jakości a nie o cenie więc proszę bez komentarzy na temat kosztów)

Jeśli szukasz dobrej jakości za małe pieniądze to też polecam Humaxa 5400. Z oprogramowaniem TOH (chyba wersja 3.2), ten tuner może przekazywac sygnał component - Nigdy tego nie używałem więc nie znam szczegółów.
 

absolus12

New member
Wielkie dzięki za rady.
Hi-endowe rozwiązania niestety odpadają. Na antene z tunerem mam max ~1000PLN

Myślałem o Humax'sie ale sprzedawca w sklepie doradzał mi z uporem maniaka samsunga DSB A200C (z Componentem). Co myślicie o tych tunerach.

Pozdrawiam
 
Do góry