Zastanawiam się nad kupnem amplitunera i prosze o radę

Jakiej firmy byście wybrali amplituner


  • Total voters
    0

musicman

New member
ja nigdy nie slucham firmy tylko konkretnego modelu. onkyo z wysokiej polki gra przyjemniej niz marantz z niskiej

to blysnales :) rozmawiamy o amplitunerach z tej samej polki - to chyba oczywiste. Pojechalem kupic zestaw z promocji - yamahę - wyszedlem z 2x drozszym marantzem bo po prostu stwierdzilem, ze chce miec w domu taki dzwiek, a nie kupic tanio i myslec, ze szkoda, ze to nie ten marantz co mi sie tak podobal.
Najpierw posluchalem yamahy, potem troszke drozszych kin. Od razu zmienilem pulap cenowy i szukalem w tym przedziale. Wiadomo, ze jakbym slchal ampa Onkyo za 6000 czy 8000 to pewnie byloby fajniej. Ale jak sie ma onkyo za 8 do marantza za 8? bo jesli tak jak marantz za 3 do onkyo za 3 to nie ma o czym rozmawiac:)

pozdro!
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Popieram zdanie przedmówcy. Porównując modele w podobnej kasie Marantz zagra lepiej na tych samych głośnikach. W wyższej kasie jeszcze bardziej widać różnicę na korzyść Marantza, bo Onkyo dorzuca do bajerów a Marantz do jakości tego co jest wewnątrz.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Słyszałem, tylko zejdźmy może na ziemię, bo 905 kosztuje ponad 2000 więcej a 906 (3499 zł więcej). Za taką kasę każdy głupi jest w stanie zrobić coś lepszego. Nie za bardzo się to ma do najwyższego modelu amplitunera Marantza 7005. Biorąc pod uwagę takie podejście to chyba nie słuchałeś Marantza AV 8003.
 

Cyborg65

New member
Witam

Mniej więcej tak to wygląda.
Onkyo zagra w stereo lepiej tylko drobiazg trzeba go porównać do czegokolwiek o 2k lżejszego, a najlepiej do średniej klasy plastików.
Ta wspaniała technologa nagrody i o rok do przodu przed konkurencją.
No i jeszcze jedna przewaga dzięki niesamowicie wyrafinowanej technologi większość modeli może przy okazji służyć do smażenia jajek.
Świąteczne pozdrowienia dla wszystkich :lol:
PS
Mniej więcej tak to wygląda w życiu
http://**********.com/topic/7458-onkyo-tx-nr905-krotki-test-audiofilski/
Zainteresowani wiedzą co poprawić>HDTV POLSKA małymi i razem zamiast gwiazdek
 
Ostatnia edycja:

ziut

New member
to blysnales :) rozmawiamy o amplitunerach z tej samej polki - to chyba oczywiste!
zobacz do czego odnosi sie moja wypowiedz

a wracajac do tematu - faktycznie pare modeli onkyo wypada blado na tle konkurencji. kazdy producent ma mniej lub bardziej udane wyroby. zamiast "onkyo" mozna sobie wpisac dowolna firme a twierdzenie dalej bedzie prawdziwe
 

BD

Member
Bez reklam
dzon cyborg pleciesz kupoty jak moja babcia skarpety-przez takich jak ty te forum staje sie coraz mniej powazne ;d;].......
Pozdrawiam pieknie :lol:
 

Cyborg65

New member
Witam

BD
Widzę że przeczytałeś linka i raczej nie trudno się domyślić czemu akurat to forum jest zablokowane.Spojrzałem na twój podpis i ci współczuje ale to nie ja porównywałem tam 905 do jakiegoś starego kościotrupa.
Rozumiem też że forum staje się mniej poważne bo są tacy co myślą inaczej jak ty.
Nie martw się forum polega zasadniczo na wymianie myśli wiedzy i spostrzeżeń

Pozdrawiam:lol:
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
mozesz jedynie wspolczuc sobie stawiajac na marantza czy cambridge i porownujac ich amplitunery do wyzszych modeli onkyo grajacych w stereo nie wspominajac o kd-odsluchiwalem, porownywalem juz nie jedne i naprawde trzeba byc niezle negatywnie nakreconym, zeby twierdzic, ze te pierwsze reprezentuja wyzsza szkole grania- posluchaj chlopie 905/906/5007 czy 5008 w stereo i kinie i badz szczerze obiektywnym-zdaje sobie sprawe, ze w tych czasach ciezko o to... polemizowac mozemy dlugo i moge napisac krotko, ktory sprzet swietnie sprawdza sie w kinie i stereo z tych co sluchalem -starsze yamaha 3800/3900, onkyo 905/906 i arcam600 chociaz to juz inny pulap cenowy i jakosc/cena slabo wypada do tych pierwszych- tak wiec amplitunery camridge, marantz jak by sie nie "napinaly" nie beda uniwersalne w stereo i kinie jak te pierwsze -no biadol sobie ile wlezie na te "nieszczesne" onkyo ale mam prosbe pisz obiektywnie albo wogole nie pisz nic....
pozdr
 

Cyborg65

New member
Witam

W tym sęk że to kompletne ignoranctwo w temacie.
Pomyśl jak wypadnie twoja 506 w konfrontacji z Pionem lx83
Nijak bo nikt o zdrowych zmysłach takiej konfrontacji przeprowadzać nie będzie.
A moim faworytem nie jest marantz czy cambridge tylko wspomniany pion.
I jeśli masz cokolwiek rozeznania (a śmiem podejrzewać że masz) w temacie to spróbuj naprzeciw niego postawić Onkyo w jego cenie.
Nie o 5k droższy tylko w jego cenie
Testuj jak ci się tylko podoba (tym razem ty obiektywnie)]

Myślę że nawet nie powinny blisko siebie stać aby Onkyo metodą kropelkową nie zaraziła Piona jakąś wstydliwą chorobą.

Co do samej charakterystyki dźwięku to spory są bezcelowe w produktach o zbliżonej jakości dźwięku dla mnie wygrywa zdecydowanie Pion (ale tu Onkyo musi tu być droższe) rozumiem inne opinie .Opinia w tym temacie jest tylko i wyłącznie subiektywna.
Natomiast jakość dźwięku w sprzęcie o tej samej cenie to Onkyo w stereo zdecydowanie druga liga
Stąd uporczywe porównywanie 807 do pionka 1020 np albo jakichś nieudanych modeli innych firm
I zaklinanie rzeczywistości niezrozumiałymi ( nielogicznymi) porównaniami nic nie zmieni.
I nie twierdzę że Onkyo nie potrafi grać natomiast twierdzę że w swojej klasie cenowej w stereo są lepsi i to często gęsto
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
co ty z ta wstydliwą chorobą?jakieś urojenia czy może problem?

test na który się powołujesz za wiele nie wnosi - i zero informacji na temat parametrów dźwięku co jest bardzo ważne przy połączeniu cyfrowym - pmcomp pisze coś o metaliczności - to bardzo łatwo uzyskać - dać sygnał o próbkowaniu 44.1 a odtwarzać go na 48kHz i już wali metalem na kilometr

ale co ja się będę tu pocił - stereo to stereo i do tego oddzielny sprzęt a nie jakiś tam amplituner KD - one za bardzo przekombinowane
 

Cyborg65

New member
Witam

Co racja to racja KD jest do filmów i trochę do stereo
A dobre stereo jest do muzyki i trochę do filmów.
Tylko czasem czytając takie bajki i porównania bez sensu to po prostu ręce opadają a mi opadły na klawiaturę.
Myślę że dalsze linkowanie nie ma sensu Onkyo-betony i tak powiedzą że brak w tym obiektywizmu i zostaną przy swoim, do czasu aż osiągną następny etap i sami to zrozumieją.
Pozdrawiam :lol:
PS
Co do choroby to zajrzę tam ale nie przypuszczam :lol:
No i wątpię aby pmkomp się specjalnie starał aby wyszło co wyszło, ale jeśli chcesz mogę go o to dopytać
 
Ostatnia edycja:

piskle smoka

New member
Witam,tak czytam wypociny co niektorych i az niewierze.Mam Onkyo TX-NR 1007 i kolumny Elac FS 68.2 itd z tej samej serii.Wczesniej graly z wzmakiem HK 970 i bylo ok.Przyznam ,ze Onkyo gra w stereo ciutke inaczej niz HK ale jaka by to roznica w dzwieku niebyla nie spedza mi to snu z powiek :).Natomiast co do kina to zamiast Onkyo mialem kupic nowsza Yamahe 1067 .I wyboru niezaluje,cos fenomenalnego nawet zona jest pozytywnie zaskoczona.A wspomne jeszcze o Denon 2311 czy o 3311 ich rozmiary mnie przerazily i waga.Jszcze troche i beda przypominaly zestawy COMBO.Tyle odemnie :).
 

piotr818

New member
Bez reklam
Gratuluję. Doskonałe kolumny, doskonały AM do KD a do stereo? no cóż przemilczę taktownie. Wszyscy lubimy to co mamy, w większości lubimy. W końcu czy ktos kiedyś się przyznał, że wydał grosza kawał i ma wątpliwości.
pozdrawiam.
 

piskle smoka

New member
Przeciez nienapisalem ze gra wysmienicie w stereo!Do tego sluza inne klocki.W kazdym badzrazie niejestem audiofilem i nieprzeszkadza mi to ze w stereo radzi sobie troszke slabiej od HK.
 

piskle smoka

New member
Gratuluję. Doskonałe kolumny, doskonały AM do KD a do stereo? no cóż przemilczę taktownie. Wszyscy lubimy to co mamy, w większości lubimy. W końcu czy ktos kiedyś się przyznał, że wydał grosza kawał i ma wątpliwości.
pozdrawiam.[/QUOT
Nierozumie tylko o co chodzi w tym stwierdzeniu "W końcu czy ktos kiedyś się przyznał, że wydał grosza kawał i ma wątpliwości."
W moim przypadku kupilem ampli (bo chodzi mi glownie o kino)a moglem rowniedobrze kupic za ta sama cene wzmaka stereo.Nierozumie ludzi ktorzy kupuja amplitunery kina domowego a pozniej sa rozczarowani, bo nietego sie spodziewali w STEREO.
Z mojego Onkyo dzwiek kinowy jest wysmienity,a stereo- zadowala mnie w sposob wystarczajacy.
I jeszcze na koniec, ktos "z gory" dal nam rozum i wolna wole wiec podejmujmy rozsadne decyzje :).
 

w-47

New member
Gratuluję. Doskonałe kolumny, doskonały AM do KD a do stereo? no cóż przemilczę taktownie. Wszyscy lubimy to co mamy, w większości lubimy. W końcu czy ktos kiedyś się przyznał, że wydał grosza kawał i ma wątpliwości.
pozdrawiam.
Ja się przyznaje,troche czasu temu nabyłem no dziś to już prawie zabytek hk avr3000 dałem za to 2500 na tamte czasy to dość sporo i totalna załamka o ile w kd było ok to w stereo żenada,po jakimś czasie dokupiłem sony f570es spiołem razem no i jakoś zaczeło to grac,mam to do dzisiaj ale czas na zmiany i ani hk ani onkyo:grin:
 
Do góry