Zastanawiające KD YAMAHA-kupować to?

dgolf

New member
Witam. W jednym ze sklepów Avans mają jako nowość cosik takiego:
Amplituner YAMAHA RX-V457
DVD S550
Głośniki Universe 2 duże, 2 satelity i przedni leżący poziomo.

Cena 1800PLN. Cosik mi się wydaję, że nie bardzo to nowość i czy warto zawracać sobie tym głowę.
Lepsze to powyżej czy to: http://www.rtvagd.sklep.pl/yamaha/antila_120_9814.php5

Jeszcze tylko pytanie: jak uzyskać dźwięk 5.1 z tego DVD jeśli ono ma wyjście dwukanałowe-czy uzyska się to wyjściem optycznym?
 

gatar

Active member
Bez reklam
dgolf napisał:
Witam. W jednym ze sklepów Avans mają jako nowość cosik takiego:
Amplituner YAMAHA RX-V457
DVD S550
Głośniki Universe 2 duże, 2 satelity i przedni leżący poziomo.
Cena 1800PLN. Cosik mi się wydaję, że nie bardzo to nowość i czy warto zawracać sobie tym głowę.
Lepsze to powyżej czy to: http://www.rtvagd.sklep.pl/yamaha/antila_120_9814.php5
Jeszcze tylko pytanie: jak uzyskać dźwięk 5.1 z tego DVD jeśli ono ma wyjście dwukanałowe-czy uzyska się to wyjściem optycznym?
Witaj.
Moim zdaniem jeśli już to lepiej ten zestaw Antila 120.
Zdaje się, że dvd i amp nieco nowszy.
Dźwiek 5.1 uzyskasz przez wyjście optycznie i koaksjalne. Oba to dvd posiada. Z analoga L, P nie ma dźwieku 5.1.
Nie wiem czego oczekujesz od takiego zestawu. Najsłabsze z niego to głośniki. DVD i amp może być, zwłaszcza budżetowo na początek.
Zakup takiego kina jest, moim zdaniem dużo lepszy od jakichs małych popierdułek plastikowych.
 
Ostatnia edycja:

dgolf

New member
Czytałem sporo pozytywnych opini o tych głośnikach (UNIVERSE'ach). Oczywiście słuchałem, jak grają i myślę, że dla mnie są one wystarczające. W przyszłości tylko dokupię suba. Doradźcie mi czy za tą cenę 1800PLN warto.

To kino http://www.rtvagd.sklep.pl/yamaha/antila_120_9814.php5
jest parę groszy tańsze ale nowsze. Jeśli dobrze myślę(poprawcie, jeśli nie), to ANTILA ma troszkę gorszy amplituner choć nowszy, ale za to nowsze DVD.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Mam bardzo podobny zestaw bo dvd s550 a amplituner to chyba jest mój tzn 350. Kolumny mam inne bo Eltaxy. Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. Faktycznie te kolumny tu na zdjeciu wygladaja srednio i zastanowiłbym sie czy nie moze znaleźć zestawu z innymi.
 

dgolf

New member
Tomek Koko napisał:
mam inne bo Eltaxy. Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. Faktycznie te kolumny tu na zdjeciu wygladaja srednio
Właśnie te UNIVERSE'y to są ELTAXY.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
dgolf napisał:
No to kupować to czy nie?? :confused:
No chłopie!!!
My mamy podjąć decyzje za Ciebie ?
Jesli chcesz mieć KD (dobre na początek, 2-3 lata) i nie stać Cię na coś lepszego/droższego, to KUP. Przy Twoich potrzebach będziesz zadowolony.
Jak nieco zasmakujesz KD to, byc może za jakiś czas zapragniesz zmian.
KUP i dołącz do "elitarnego stowarzyszenia 5.1". :D
 

Jas Ko

New member
Witam
Osobiscie posiadam starsze i chyba jedne z pierwszych glosnikow KD -ino -omowe (5.1) Tonsila nie sa to maluskie glosniczki a z Onkyo TX-DS575 gra wszystko super. W twoim zestawie nie widze Subwoofera co stanowi 50% udanych efektow dzwiekowych, glosnik duzy moze więcej ale nie zawsze. Co do amplit. to Yamaha to dobra sprzet. Widze ze wszedl juz nastepca RX-V457 - 459, ale ja ze swoje starszego onkyo (kupilem ok. 5) jestem bardzo zadowolonynie. Wybor jednak nalezy do ciebie.

Pozdro
 

szopen

New member
Bez reklam

dgolf

New member
Wielkie dzięki. Kupię ten zestawik. Suba w przyszłości sobie sprawię, ponieważ narazie i tak w pełni tego zestawu nie wykorzystam gdyż mam mały pokój i głośno też tylko czasami mogę posłuchać.

Tak wogóle to miałem zamiar kupić wieżę, a tu się skończyło na kinie YAMAHA :)
 

dgolf

New member
Dopiero wczoraj zakupiłem. Pięknie gra. Suwoofer nie potrzebny. Skala głośności zaczyna się od -60dB. Nie dojechałem jeszcze do 0, tak daje :)

Bardzo dużo ustawień, nawet ze zwykłego sygnału stereo potrafi zrobić ciekawe surround. Ale o tym nie będę pisał, bo to jasne. Głośniki Altaxa zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Myślę, że nie jedną imprezkę obsłużą.

Nie rozpracowałem jeszcze połowy funkcji amplitunera. Nie wiem czy dobrze podłączyłem komputer (narazie stereo) pod wejście CD?? Kiedy podłącze pod inne to gra tylko na front, a tu mam 6 głośników.

Ostatnie pytanko.

Chcę z komputera podłączyć wszystkie kanały-czyli będzie 5 wtyczek lub 4 bez centrala chinch-w które miejsca to wpiąć?
 
Do góry