Zasady montażu plazmy

szlufik

New member
Witajcie

Właśnie jedzie do mnie Panasonic 42" FullHD

Są jakieś zasady na jakiej wysokości to powiesić na ścianie ?

Pozdrawiam

Szlufik
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Idealne ustawienie - to środek ekranu na wprost twoich oczu. Ale możesz wieszać wg własnego gustu. Nie wieszaj jednak za wysoko bo oczy jak patrzą do góry nie mają odpowiedniego nawilżenia . I nie słuzy to zdrowiu oka. Pamiętaj też o stopniu nachylenia tak aby kąt był w miarę prostopadły. Ważne żebyś po zamontowaniu mógł sie wpiąć z innym urządzeniem. No i mocowanie - czyli uchwyt żeby nie był za 100 zł - bo były przypadki skręcenia się uchwytu i ZONK.
 

szlufik

New member
Dzięki Kiki

Uchwyt wypatrzyłem lokalnie za ok 200 pln

Mam tylko nadzieję, że firma jest kompetentna
i nie sprzedaje włąśnie tych za 100 jako super.

Pozdrawiam

Szlufik
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Dlatego sprawdż producenta lub solidność uchwytu bo możesz być rozczarowany i tak jak napisał Kiki będzie " ZONK " Pozdrawiam :):):)
 

autorus

New member
Musio1968 napisał:
Dlatego sprawdż producenta lub solidność uchwytu bo możesz być rozczarowany i tak jak napisał Kiki będzie " ZONK " Pozdrawiam :):):)

No nie wiem , u mnie wiszą dwa tv i jeden wieszak faktycznie kupiłem za 120zł i nie mam z nim żadnych problemów. Potem kupiłem droższy wieszak, widać ze solidniejszy ( ale sróbki nie pasowałey, sam musiałem wyginać blachę itd a to jest dość dobra firma, )
Więc z tymi wieszakami to jest róznie.

Autorus
 

bankrootghost

New member
Idealne ustawienie - to środek ekranu na wprost twoich oczu. Ale możesz wieszać wg własnego gustu.

wydaje mi się, że najlepiej oglądać, jeśli kąt poprowadzony pomiędzy poziomem a linią: oczy - środek ekranu wynosi 7 stopni (patrzysz w dół).
 

redlum

New member
Bez reklam
gdzies na rysunku widzialem - ze jak patrzysz centralnie na TV to 1/3 obrazu byla powyzej lini wzroku a 2/3 ponizej
 

szlufik

New member
Kupiłem w EuroRtvAd taki atestowany za 199 PL

Rewelka - kurde nie myślałem, że to takie mocne musi być (jest).

PS. Panasonic TH-42PY700 rewelacja :)
Kurcze idelanie działa na antenie zbiorczej - tego się nie spodziewałem.

Pozdrawiam

Szlufik
 

Musio1968

Member
Bez reklam
A kolega kupił Panasa TH-42PY7 i jest załamany koszmarnym obrazem a ma Cyfrę+ i cyfrowy Polsat ! Szuka pomocy jak poprawić jakość obrazu a Ty piszesz że masz idealny obraz na antenie zbiorczej? Pozdrawiam :) :) :)
Ps. Podaj jakie masz ustawienia na Panasie to mu przekażę !
 

szlufik

New member
Musio1968 napisał:
A kolega kupił Panasa TH-42PY7 i jest załamany koszmarnym obrazem a ma Cyfrę+ i cyfrowy Polsat ! Szuka pomocy jak poprawić jakość obrazu a Ty piszesz że masz idealny obraz na antenie zbiorczej? Pozdrawiam :) :) :)
Ps. Podaj jakie masz ustawienia na Panasie to mu przekażę !

Też tego nie rozumiem, ale cyknę fotę i się pochwalę

Jeśli chodzi o ustawienia to klikałem ręcznie poczynając od nastawu naturalny.

Może jednak 700 jest lepszy od 7 jednak to trochę kasy więcej

Jeśli mogę się przydać chętnie pomogę.

PS> Mam również cyfrę lecz jeszcze jej nie podlączyłem - brak czasu
(przebudowa blokowego salonu ;) )

Pozdrawiam

Szlufik
 
Do góry