Żarówko żegnaj !

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żarówko żegnaj :( !!!

We wrześniu wejdzie w życie zakaz sprzedaży żarówek żarowych o mocy od 25 do 40 watów. Zamyka epokę.

Lampadina-news_b_99195.jpg


Wiek żarówki dobiega końca. Od 1 września wchodzi zakaz sprzedaży starych żarówek o poborze 25 do 40 wat, inne zostały stopniowo wycofane z rynku już w 2009 roku.
Od 1 września można kupić tylko energooszczędne żarówki LED lub OLED. Pozostaną na liście jedynie halogeny niskiej wydajności które staną się "nielegalne" od 1 września 2016 roku.
dday
 

prze_cinek

New member
Spokojnie panowie na allegro można kupić 60 80 i 100 wattowe grzejniki wkręcane do gniazda żarówki nie przeznaczone do użytku domowego produkcji Chińskiej i Ukraińskiej :) Więc jeżeli do kogoś nie przemawia światło świetlówek to może znaleźć alternatywę ( a właściwie stare sprawdzone rozwiązanie)
 

Zulus

Member
Niepotrzebnie! Sami płacimy za zużyty prąd! Żarówki tradycyjne mam w użyciu aż trzy!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Makebelieve

New member
Spokojnie. Jeszcze nie raz ujrzymy je na przystadionowych ryneczkach. Jeśli ktoś nadal będzie chciał używać tradycyjnych żarówek, to dla chcącego, nic trudnego :)
 

marcinkoleksl

New member
nie każdemu się podoba kolor świecenia żarówek energooszczędnych. o ledach nie wspomnę, bo one są dobre do roweru, a nie do mieszkań. zapasy zrobię ;)
 

Bepeh

New member
xxxx

a co do zarowek winna być demokracja szczegolnie w sytuacji gdy energooszczedne rodzaje oswietlenia nie swieca co do zasady naturalnym swiatlem i gdy ich cena w stosunku do czas swiecenia pelna moca jest nieporownywalna do zarowek wycofywanych z obiegu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Blind.One

New member
Każdy kto sam wymienia żarówki w domu musiał już dawno zauważyć, że te "superenergooszczędne" nie zdają egzaminu w pomieszczeniach, w których światło zapala się bardzo często (np. łazienka).
I co z tego, że są na gwarancji. Mam opisywać każdy paragon (przyjmijmy, że w domku jest 20 lamp)? I tak się gdzieś zapodzieją albo zblakną.
No i co to za oszczędność pieniędzy, jeśli na prądzie zaoszczędzę przy żarówkach nowego typu jakieś 50 zł rocznie, kiedy na żarówki wydam w tym czasie jakieś 200 zł.

Wolę oszczędzać w inny sposób (np. wyłączając niepotrzebny sprzęt).
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jeśli ktoś nie zauważył, że świetlówki energooszczędne a nawet część LEDówek ma już temperaturę barwy światła żarowego to sugeruję nie patrzeć na tanią chińszczyznę, która pada szybciej niż żarówki i faktycznie emituje "trupie światło" lecz zwrócić wzrok w stronę wyrobów renomowanych firm jak np. Philips czy Osram. Przyznaję, że wymiana żarówek 25-40 w np łazience może nie być ekonomicznie uzasadniona, ale upieranie się przy żarówkach 60-100 Watowych jest co najmniej zagadkowe.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
I co z tego, że są na gwarancji. Mam opisywać każdy paragon (przyjmijmy, że w domku jest 20 lamp)? I tak się gdzieś zapodzieją albo zblakną.

Tak wlasnie trzeba robic, zapytalem facowca w sklepie Philipsa bodajze, dlaczego te buble co chwila padaja, odpowiedzial ze prosze wymieniac sa na gwarancji. Teraz trzymam paragon i bede wlasnie reklamowal. Zarowki nie maja nr.ser. wiec nie trzeba trzymac kazdego paragonu.
 

bluray

Banned
[1]
Kiedyś nauczyłem sie archiwizować paragony na żarówki.
Kupowałem za grosze w TESCO i bez żadnych problemów wymieniali mi.
W ten sposób podnosiłem skuteczność działu kontroli jakości firmy POLAM.
[2]
Jeżeli takie boje toczą się w tematach ile konsumuje np. plazma to zadziwia ddominująca postawa, że stare żarówki są very cool.
[3]
Odkąd mam (po wyprowadzeniu się na wiochę) licznik przedpłatowy i wyświetla mi ilość pozostałych kW, to wiele ciekawych rzeczy sie okazało;
- prąd jest bardzo drogi !!! hahahahaha ... ,
- najwięcej lodówka,
- żarówki mam wyłącznie oszczędne i już lika ledów,

Wniosek taki:
RP powinna promować/dotować oświetlenie LED-owe.
Mniej węgla spalamy w elektrowniach tym mniej CO2 w powietrzu !
ps.:
oczywiście, że są ciepłe LEDy.
 

Bepeh

New member
...

mam ciepłe "drogie markowe" Ledy jak i energooszczedne "starego" typu tak zastepujące stanrdowe zarowki jak i podswietlany sufit kupiona barwa oczywiście ciepła - i to nie jest światło z żarówki zwykłej.
co do trwałości to właśnie mija 4 rok mieszkania w nowym miejscu gdzie całość oświetlenia było fabrycznie nowe/oparte na energooszczędnych świetlówkach firm OSRAM i Philips, bynajmniej nie najtańszych, ponieważ prederuje klosze otwarte wiec świetlówki kupiłem w obudowach imitujacych kształ żarówek zwykłych, po 4 latach żadne sie nie spaliła natomiast najprawdopodobniej przez "osłony" sie stopniowo wypałiły dając coraz mniej światła
takie uszkodzenie nie jest objęte gwarancją.
skoro walczyliśmy o demokrację to powinniśmy mieć prawo wyboru a nie biurokratyczne nakazy
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Trzy lata temu Janusz Weiss w programie „Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie” poruszył temat obowiązkowej wymiany żarówek tradycyjnych na świetlówki. Po kilku telefonach i rozmowach, okazało się że poważnych powodów dla pozostania przy tradycyjnym oświetleniu ludzie wymienili naprawdę sporo. Jak ktoś chce sobie posłuchać, to proszę:

http://gfx.radiozet.pl/var/ezflow_site/storage/original/audio/5613ac78ae5e547848a3cb2e9d907554.mp3 (od połowy)

http://gfx.radiozet.pl/var/ezflow_site/storage/original/audio/90e8c2b7e8f7dd9e09609748382074af.mp3 (kontynuacja)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
No i co to za oszczędność pieniędzy, jeśli na prądzie zaoszczędzę przy żarówkach nowego typu jakieś 50 zł rocznie, kiedy na żarówki wydam w tym czasie jakieś 200 zł.
Dokładnie, większość jednak o tym nie pomyśli, tak samo jak przy plazmach, ludzie boją się poboru prądu a kupują 2x droższe LCD bo energooszczędne :-D Ile jednak czasu musi minąć by koszt się zamortyzował, parodia. To nie ekologia, w tym, wszystkim jest tylko jeden powód, wyłudzić więcej kasy od ludzi, niech są biedniejsi

Jak się tak troszczą o planetę to niech dadzą w końcu generatory wolnej energii a jestem w 1000% przekonany że jest technologia co do tego tak samo jak jest technologia do przetwarzania słonej wody. Był by to jednak wtedy pewien problem, przy tak dobrych warunkach ludzie zaczęli by się wtedy rozmnażać jak króliki, nikt by też na tym nie zarobił. My ludzie jesteśmy tu tylko prostymi konsumentami, większość jeśli myśli że ma cokolwiek do gadania jest w błędzie :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry