zapytania dotyczace zestawu kina denon + monitor audio bx6

Geronimo zx

New member
Witam wszystkich forumowiczow!!!
Jestem nowym laikiem,ktory dopiero zdobywa wiedze,takze prosze o wyrozumialosc i pomoc.
Po wyczytywaniu roznych forow,wiadomosci internetowych,wszelkich odsluchach i zasiegnieciu porad w sklepie skompletowalem swoj pierwszy zestaw kina domowego.(pokoj 20m)bylo to moim marzeniem.

AMPL. DENON AVR-X2100,PIONEER BDP-170,MONITOR AUDIO BX-6,BX-CENTR,BX-1.
Okablowanie fronty bx-6-chord carnival silverscreen po 4 metry na strone,bx-centr,bx-1 van den hul the twin.
Na poczatku przyjalem ze to bedzie 50/50 muzyka kino.Wszystko mi sie podobalo,bylem zachwycony.Praktykowalem zestaw całymi dniami,czekając cierpliwie az sie wszystko wygrzeje itp itd.Okazalo sie ze sluchajac na okraglo tak polubilem muzykę ze kino spadlo 80/20 muzyka kino.Poniewaz gram dosyc glosno(house,trance,rnb,dance,rock) zaczalem bardziej sie przypatrywac zestawowi, okazalo sie ze zaczalem miec ciagly niedosyt.Granie po jakims czasie nie zadowalalo mnie,az odnosilem wrazenie ze ogluchlem :-( Kombinowalem na wszystkie strony,ponowne kalibracje,przemeblowanie pokoju,ustawianie glosnikow itp,itd.Wszystko na marne.Zapakowalem ampka w pudelko i poszedlem do sklepu,tam zostalem mile przywitany i zrozumniany,panowie nie spodziewali sie ze tak szybko nastapi zmiana decyzji.Po dogadaniu sie i doplaceniu roznicy wymienilem ampka na DENON AVR-X4100 z mozliwoscia w przyszlosci rozbudowania i podlaczenia koncowki mocy.Dokupilem takze kabel do frontow van den hul cs 122 hybrid po 4 metry na strone.Polaczylem fronty w bi-ampingu- 1,2 kanal ampka kabel van den hul cs-122 zasililem niskie i srednie tony,kanal 6,7 kabel chord carnival silverscreen wysokie tony.Reszta zostala bez zmian,czyli bx-centr-bx-1 van den hul the twin.Na koncowkach kabli nie mam zadnych bananow itp.Gram na zestawie juz dwa tyg. jestem zadowolony chociaz wydawalo mi sie ze na tamtym zestawieniu mialem bardziej miekki bas(lub zglupialem).Te ampy rozkrecaja sie na dobre dopiero od 50 w gore,narazie ustawien nie zmienialem,wszystko na kalibracji mikrofonowej,czy one tak maja czy trzeba pogrzebac w ustawieniach???? Wiem ze kompletujac ten zestaw popelnilem na pewno wiele bledow co mogli wykorzystac sprzedawcy,ale tez nie musieli :D
Dlatego Prosze o skorygowanie wszystkiego i podpowiedzenie jakis nowinek

1.Kupilem po 4 metry kabla na strone z tego wzgledu zeby byl przy nastepnych przeprowadzkach zapas ,chociaz prawde mowiac w zupelnosci wystarczyloby mi po 2,5 metra na str max i nie wydaje mi sie zeby stereo rozciagac kiedykolwiek na wiecej niz 2m na strone od ampa.Czy ta dlugosc i te kable nie oslabiaja dzwieku????
2.czy w przyszlosci jest sens dokupienia koncowki mocy,zeby wykorzystac stereo maksymalnie,czy duza roznica bedzie???jak tak to jaka i jakimi koncowkami sie sugerowac itp itd
3.monitory stoja na kolcach,podloge mam z glazury,czy w takim wypadku nie powinienem zastosowac gumek na podsatwkach ktore dodal producent??? jak tak,to czy zmieni sie dzwiek i w jakim stopniu.
4.moze ktos z was uzytkuje podobny zestaw i doradzilby pewne rzeczy
Dzieki z gory za pomoc!!!!
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli oczekujesz dalszej poprawy dźwięku przy odtwarzaniu muzyki to raczej szukaj wzmacniacza stereo, możesz do kompletu pomyśleć o PMA1510/20.
Ja osobiście muzyki słucham w trybie direct bądź poprzez wzmacniacz z CD i różnica jest słyszalna.
Jeśli chodzi o sam amplituner, to możesz jeszcze trochę pobawić się ustawieniami, no i pomyśl o poprawie akustyki. Jak glazurę masz w całym pomieszczeniu, to może jakiś dywan ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
A może "wina" leży po stronie kolumn?
Ampli masz teraz porządny.
Do takiej muzyki jak piszesz i głośnego słuchania polecam Klipsch.
Wybierz się gdzieś i posłuchaj np. RF-62II z X4100 ;-)
Zobaczysz co się będzie działo ;-)
 

Geronimo zx

New member
Co do aukustyki to wydaje mi sie ze wyczerpalem juz wszystko co moglem,oprocz dywanu.Chyba ze masz jeszcze jakis pomysl.A jak mialyby wygladac polaczenia jezeli dokupil bym wzmacniacz?musialbym sie przepinac ze sterea na kino i na odwrot???
bo przy koncowce mocy sterowalbym sie amplitunerem.
 

Geronimo zx

New member
Co do aukustyki to wydaje mi sie ze wyczerpalem juz wszystko co moglem,oprocz dywanu.Chyba ze masz jeszcze jakis pomysl.A jak mialyby wygladac polaczenia jezeli dokupil bym wzmacniacz?musialbym sie przepinac ze sterea na kino i na odwrot???
bo przy koncowce mocy sterowalbym sie amplitunerem.
 

Geronimo zx

New member
Ampli niby porzadny ale nie wycisnie tych monitorow tak jak wzmacniacz.Co prawda nie testowalem tego i nie wiem jaki bylby final,wiec moge sie mylic.W naszym miescie jest tylko jeden salon i nie ma tam klipscha
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli kupiłbyś któryś z wymienionych- PMA1510/20, to spinasz interkonektem i sterujesz z jednego pilota, nie musiałbyś przepinać kabli.
W kinie wzmacniacz robi za końcówkę, a jak słuchasz muzyki, to wzmak robi robotę.
Kolumny frontowe podpinasz pod wzmacniacz.
Ja mam CD spięte czinczami ze wzmacniaczem, jak słucham muzyki to wyłączam jednym przyciskiem połączenie z amplitunerem i gra tylko wzmak i cd.


a o dywanie pomyśl ;)
 

Geronimo zx

New member
A moze ktos wypowiedzialby sie na temat kabli??czy te maja odpowiedni przekroj i sie nadaja do zestawu,bo czytalem rozne opinie i nie wiem czy te sprzedac i kupic krotsze,grubsze czy pozostac przy tym co jest????
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Jeżeli masz możliwość pożyczyć to poprobuj różnych nowych kombinacji. Ja u siebie stwierdzam że nawet niższy model wzmaka wniósł polepszenie brzmienia. W szczególności w basie. Za pewne i bardziej dynamiczne kolumny słynące z "basowego" brzmienia jak jbl, paradigm czy klipsch też mogłyby zmienić brzmienie przy takiej dynamicznej muzie. Trzeba poeksperymentować...

Moim skromnym zdaniem kable niewiele wnoszą w tej klasie sprzetu a przynajmniej nie tyle co wzmak czy inne kolumny.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja zaczął bym od wzmacniacza, wpłać kaucję i wypożycz.
MA BX mają niezły potencjał, ja przy swoich kolumnach przekonałem się ile wzmacniacz wnosi, kolumny grają pełniej z lepszą dynamiką, niebo a ziemia ;)
 

Geronimo zx

New member
Pomysle o tym w najblizszym czasie,najlepiej byloby jakbym dogadal sie w sklepie i najpierw sprobowal wypozyczyc wzmacniacz.Podpial wszystko w domu i zaobserwowal zmiany.Bo tak znowu w ciemno kupic bez odsluchu,lub odsluchiwac u nich to nie to samo co w domu.
 

Geronimo zx

New member
Gosc z salonu jak rozmawial ze mna o koncowce mocy to proponowal wszystko w cenie od 4tys w gore,zapowiadajac ze tansze nic nie wniosa lepszego w brzmieniu.CZY ON NIE PRZESADZIL???
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wypożycz na próbę wzmak do domu, możesz PMA 720 i PMA 1520, później zdecydujesz.
Czasem pojawiają się używki z gwarancją w dobrych cenach.
 

Geronimo zx

New member
Oprocz plyt,slucham takze radia internetowego z sieci laczac sie ampkem przez wi fi,a w przypadku dolozenia wzmacniacza dalej moglbym z tego korzystac czy ograniczyloby sie to tylko do odtwarzacza i plyt.Sorry za glupie pytania,ale nie ogarnalem do konca tego podlaczenia.pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nic nie tracisz na funkcjonalności, chodzi jedynie o to, że kolumny frontowe są napędzane przez wzmacniacz.
 
Do góry