Zapytaj prezesa Sojkę... chcesz zadać pytanie szefowi ITI?

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ponieważ kolejna konferencja zbliża się dużymi krokami postanowiłem, że tym razem to wasze pytania padną z moich ust podczas najbliższego spotkania.

Jeżeli masz pytanie do prezesa "swojej" telewizji masz okazje w tym wątku je zadać. Z całej puli zostanie wybranych kilka pytań.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Moje pytanie dotyczy poprawności działania nrecorderów i nboxów połączonych kablem HDMI .Niech w końcu określi ile jest winy Nki ,a
ilu producentów LCD i Plazm ma w swim sprzęci niedopracowane oprogramowanie.Moim zdaniem zbyt dużo marek TV ma zły zdaniem Nki soft ,a jeżeli tak jest to niech podadzą listę tych producentów.
Pozdrawiam
 

airjack

New member
Czy jest planowane wprowadzenie nagrywania w inny sposób niż z EPG, z którym nie mogą sobie poradzić do tej pory. Chodzi mi o możliwość wprowadzenia z pilota: nr kanału, od kiedy (data, godz.), do kiedy (data, godz.).
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
diana napisał:
Witam
Moje pytanie dotyczy poprawności działania nrecorderów i nboxów połączonych kablem HDMI .Niech w końcu określi ile jest winy Nki ,a
ilu producentów LCD i Plazm ma w swim sprzęci niedopracowane oprogramowanie.Moim zdaniem zbyt dużo marek TV ma zły zdaniem Nki soft ,a jeżeli tak jest to niech podadzą listę tych producentów.
Pozdrawiam

Na to pytanie mogę już odpowiedzieć, wg moich źródeł (przepytane serwisy centralne kilku firm) wina leży tylko i wyłącznie po stronie n i problemy mogą dotyczyć wybranych jednostek.
 

bluray

Banned
U mnie Sharp 52XD-1 współpracuje bezbłędnie, choc przełączenie zatrzymuje pracę nbox-a.
Znacznie gorzej jest z MARANTZ 5001. Nie idzie po HDMI. Zrywa co jakiś czas.
Zastosowano złe gniazdo HDMI 1.0. Jakaś wyprzedaż była czy co ?

Piszę to bo wszyscy wszędzie piszą o współpracy z TV.
A gdzie są opisane problemy posiadaczy amplitunerów ?

ps. Ostatnio SONY w PS3 zmieniło kika funkcji na wyjściu HDMI. Ale tam siedzi HDMI 1.3.
Zaś specyfikacja HDMI jest tajemnicą nbox-recordera.
Po co ?

I jeszcze warto zwróci uwagę na to, że VOD HD to jest tylko po HDMI. Po component trzeba rozciągac na TV.
DRAMAT !!!
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
PYTANIE ( kwalifikuję jako za trudne)
Czy istnieje jakakolwiek szansa na streamowanie z PC przez Ethernet ?
I czy można by za dodatkową opłatą uruchomic w moim nbox-rec taką opcję włączając w to h.264 ts (oczywiście ) ?
Ze specyfikacji procesora wynika, że to jest możliwe.
Chętnie zapłacę za to kolejne 20 zł miesięcznie.
 

kgbmsm1

New member
ar2 napisał:
Ponieważ kolejna konferencja zbliża się dużymi krokami postanowiłem, że tym razem to wasze pytania padną z moich ust podczas najbliższego spotkania.

Jeżeli masz pytanie do prezesa "swojej" telewizji masz okazje w tym wątku je zadać. Z całej puli zostanie wybranych kilka pytań.

Kiedy będzie dostępna usługa MULTIROOM
 

zibi61

New member
Czy jest szansa, że będzie możliwość wybierania rozdzielczości z pilota (przycisk RES)? Z tego co wiem, jest to bardzo ważne dla wielu użytkowników którzy oglądają satkę w różnych miejscach na różnych TV. Drugie pytanie dotyczy samodzielnego ustawienia kolejności programów i udostępnienie skanowania pełnej orbity. Trzecie to udostępnienie całego dysku dla tych, którzy rezygnują z VOD. Poprzednie też popieram.
 

luki1680

New member
Odemnie takie samo pytanie jak wyżej:

Dlaczego Telewizja N nie chce dodać do listy FTA z Astry kanału TVP Kultura, kóry nie jest tam kodowany i czy tak samo będzie z kanałem TVP Historia (który też będzie FTA) ? Przedstawiciele N na forum nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie więc myślę, że warto je zadać Sojce.
 

klaus71

New member
Bez reklam
- kiedy będzie kanał filmowy premium w HD?
- czy planują możliwość sprzedaży karty z jakimś modułem CI by nie musieć używać ich tunera?
 

yander

New member
USB i inne

Czekam na możliwość podłączenia przez USB pamięci tak by można było mieć dostęp do zdjęć, muzyki czy obejrzeć coś z oferty innej niż "N".
VOD - oferta filmowa powinna być głównie w HD jeśli nie wykupiony to dysk do dyspozycji użytkownika.
Możliwość nagrywania z EPG lub po ręcznym wpisaniu niezbędnych parametrów.
Kiedy i na jakich warunkach zapowiadany Multiroom.

Dziękuję i pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
klaus71 napisał:
- czy planują możliwość sprzedaży karty z jakimś modułem CI by nie musieć używać ich tunera?

Na to pytanie mogę odpowiedzieć ponieważ ostatnio rozmawiałem na ten temat z jednym z szefów sprzedaży.

Na razie nie planują takiej opcji.
 

Regulus

New member
Chciałbym mieć możliwość regulacji poziomu głośności pilotem n po hdmi. Albo przynajmniej żeby znormalizowano poziom głośności wszystkich stacji, żeby nie trzeba było regulować głośności przy zmianie kanałów - teraz trzeba uzywac dwóch pilotów.

Użyteczna byłaby możliwość edytowania nagranych materiałów PVR - usuwanie "nadmiarowego" czasu przed i po audycji, usuwanie reklam (to chyba skrajnie nierealne).

I oczywiście możliwość zgrywania materiałów z PVR na komputer po usb lub ethernecie (żeby zwolnic miejsce na nowe nagrania) - inaczej pozostaje tylko zakup nagrywarki z hdd, ale po co mi wtedy PVR?
 

EMEM

New member
Epg

Czy zrobią cos wreszcie aby epg porządnie działało? Żeby informacje o programach były zawsze dostępne i żeby były zawsze prawdziwe :)
 

BoDeX

New member
KIEDY WRESZCIE POPRAWIĄ :

- zrywanie dźwięku przez HDMI
- programowanie i opisy w EPG
- ciągłe wysyłanie dżwięku DD przez S/PDIF
- ofertę programową FILM i VOD ( oczywiście HD )

CZY ZAMIERZAJĄ :

- dodać funkcję RES i VOL (HDMI) do obsługi z pilota
- umożliwić użytkownikowi ograniczenie hałaśliwości urządzenia
poprzez możliwość wyłączenia funkcji PVR ( dla niekorzystających
także VOD i zmiany wielkości partycji ) ... oj to już chyba S-F :)

Można by jeszcze długo , ale to zapewne najważniejsze .

Pzdr.
 

arsenal

Moderator
VIP
Ja mam do prezesa dwa pytania, które jak myślę, nurtują też i innych.
1: Skoro platformy w USA i SKY w WB umożliwiają podłączanie zewnętrznych dysków twardych po USB( ewentualnie po SATA) lub same takie dyski rozprowadzają, dlaczego nie ma tej usługi w N. Bo te 80 GB to mi wystarcza na 2 tygodnie. Co stoi na przeszkodzie oprócz braku chęci?
2: Kiedy pojawi się ten nieszczęsny Timer do nagrywania bo jego brak to już "lekkie" przegięcie.

Na razie to wszystko.
 

Robert71

New member
Zapytaj

1.Kiedy jakość Infolinii będzie zadowalająca, zamiast ogólników odpowiedzą na zadawane pytania ?

2.Kiedy zostaną usunięte wszystkie mankamenty N-boxów np:
- HDMI
- zacinające się przełączanie kanałów
- EPG (nieaktualne lub nie działające) ?

3.Kiedy będzie TVP Film - reklama że jest w pakiecie "Hity filmowe" od października, miał być w kwietniu, teraz powiedzą że w maju ?

4.Wszyscy wiemy, że jakość kanałów w PŁATNYCH pakietach telewizji N jest kiepska, zarówno jakość jak i treść. Twierdzą, że nie mają wpływu, bo nie oni są nadawcami. Te kanały to m.in. AXN-y, Cinemaxy, TVP (strasznie kiepska jakość), Comedy Central(np niemiecka wersja jest bogatsza i jest FTA) i nie jest to wina TV gdyż wszystkie kanały "made in TVN" są OK(jeśli chodzi o jakość obrazu).
Czy zamierzają naciskać swoich kooperantów, tak aby zmusić ich do poprawy czy może w to miejsce szykują inne kanały konkurencyjnych stacji ?



Robert
 

rymera

New member
Hi ,
dlaczego produkt zaoferowany przez n musial byc na "nowo" wymyslony.Standarty oferowane na calym swiecie przez platformy cyfrowe zostaly zmienione i to na niekorzysc potencjalnych klientow.
Bo jak nazwac narzucona z " gory" liste nadawcow FTA (malo tego brak na poczatku Astry 19,2) - tlumaczenie ze to ze wzgledow na max. uproszczenie obslugi dla klientow jest bzdurne ( jest to podstawa kazdego
odbiornika satelitarnego).Naturalnie nie kazdy musi z tego korzystac to nie znaczy ze ma tego nie byc . Naturalnie np. miejsca od 1-100 zarezerwowane sa dla n z mozliwoscia ich sortowania bez mozliwosci skasowania , a pozostalosc jest poprostu wolna - tak jak to zrobiono z partycja HD z tym , ze przy tej ofercie podzial mogl byc inny.O problemach technicznych nie bede sie rozpisywa HDMI , zmiana rozdzielczosc RES, EGP, wykorzystanie lacza USB , - oferta programowa
nikt nie spodziewal sie , ze nie bedzie trudnosci , ale sa rzeczy ktorych nie warto , nie nalezy zmieniac , bo sa na rynku wiele lat , a ograniczanie "wolnosci " i "proby " kontroli odbiorcow zawsze mialy mizerny skutek.
Pozdrawiam
rymera
 
Do góry