Zapach ekranu buenoscreen...

slavOK

New member
Witam

Kupiłem budżetowy ekran buenoscreen o powierzchni mattgrey, wszytko było by ok (jak na ekran za takie pieniążki) gdyby nie ten cholerny smród który rozchodzi się po całym pokoju po rozłożeniu tego ekranu, zapach jest tak intensywny, że po projekcji 2h filmu trzeba wietrzyć pomieszczenie przez 15 minut bo inaczej człowiekowi robi się niedobrze, nie wiem czym to czuć ale jak dla mnie jest to zapach jakiegoś lakieru czy rozpuszczalnika... w każdym razie niezbyt to przyjemne i dość upierdliwe zwłaszcza przy obecnych temperaturach powietrza, wywaliłem ten ekran na strych i rozłożyłem go tam by wywietrzał (przez 2 dni wietrzenia w pokoju nie ma żadnego efektu po za smrodem lakieru)...
Mam do Was pytanie, czy każdy taki tani ekran tak cholernie śmierdzi ? jeżeli tak to po jakim czasie ten zapach się ulatnia ? o ile w ogóle się ulatnia... ma do dla mnie dość spore znaczenie bo ekran mam w salonie i jak tak to ma wyglądać, że będzie śmierdział cały czas to oddam to w cholerę bo jak bym sobie chciał powąchać klej to bym kupił puszkę butapremu a nie ekran ;)
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Z tego co wiem to wszystkie nowe ekrany smiedza.. nawet te bardzo drogie. Zapach powinien zniknac z czasem. U mnie po ok 70-80 godzinach projekcji dalej czuc ten zapach, ale juz duzo mniej - wiec spodziewam sie, ze za kolejne 80 - 100 godzin bedzie juz ok.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy wszystkie, ale te ktore ja widzialem nie smierdzialy (byc moze malo widzialem i dobrze ze wspominasz o takim fakcie - bede wiedzial na przyszlosc na co zwracac uwage), swoja droga ladna mi perspektywa 80-100h.
 

slavOK

New member
Noo dla kogoś kto nie ma miejsca by to rozwiesić gdzieś po za zasięgiem nosa to jest problem, swoją drogą producent powinien informować o takich sprawach, nie każdy lubi robić sobie z mieszkania lakiernie.

W każdym razie zawiesiłem ten ekran rozwinięty na strychu, może się "wyśmierdzi" przez dobę.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
"Zapach" minie, nie przejmuj się.
Każdy ekran tak ma chyba, że był już wcześniej wywietrzony przez producenta.
Rozwiń swój ekran na dzień/dwa - ułatwisz mu "wysmrodzenie" się :)
 

slavOK

New member
Po 2ch dobach wietrzenia jest już znacznie lepiej, tzn. ekran dalej daje po nosie ale już nie szczypią oczy i nie gryzie w gardło hehe ;)
@xperia
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gryzienie i szczypanie, bez przesady, chyba juz mamy na tyle rozwinieta produkcje aby takie przypadlosci nie mialy miejsca. Ja bym przy dziecku takiego smierdzacego bubla nie rozwiesil, cholera wie co to za chemia. Powinna byc wyrazna informacja, co dokladnie i na ile to jest szkodliwe (lub nie).
Ladne kwiatki opisujesz.
 

Art_D

New member
Panowie, dotarł do mnie wczoraj projektor 1070.Jestem w fazie testów , ale obraz z Blu_ray -żyleta( mam na razie tyko orginał Avangers).Obraz z N tv tez super( mecz Borusia, filmy).
Również z DVD obraz wg mnie nad zwyczaj dobry(testowałem Pojutrze,Prometeusz).
Mam ekran 120 cali( też na razie "śmierdzi "farbą).
Dziś dalsze testy ( pewnie jakiś Batman- Dark Knight?) sprawdzić czerń.
Jeszcze pytanie jak sprawują się te okulary SainSonic Family Kit Active Rechargeable 3D Glasses For 120HZ And 144HZ DLP-Link Projector - 3 szt 94 dol.?Byłya o nich mowa we wcześniejszych postach.

Pozdrawiam.
 

slavOK

New member
Gryzienie i szczypanie, bez przesady, chyba juz mamy na tyle rozwinieta produkcje aby takie przypadlosci nie mialy miejsca. Ja bym przy dziecku takiego smierdzacego bubla nie rozwiesil, cholera wie co to za chemia. Powinna byc wyrazna informacja, co dokladnie i na ile to jest szkodliwe (lub nie).
Ladne kwiatki opisujesz.


Heh no brzmi to dość śmiesznie jak jakiś czarny PR albo antyreklama, no ale tak się rzeczy mają, w pierwszy dzień przy zamkniętym oknie i rozwiniętym ekranie miałem podrażnione spojówki ;) myślę, że tak "daje" większość tych tanich ekranów bo sposób produkcji i użyte materiały są pewnie takie same (i tego co czytam to śmierdzą nawet "renomowane" projecty i to po kilka miesięcy heh, swoją drogą chciałbym dostać do rąk próbkę materiału takiej projecty ciekawi mnie czy cena przekłada się na jakość materiału...), nie wiem czy ktoś z was miał do czynienia ze szpachlówką samochodową albo utwardzaczem do włókna szklanego - zapach tego ekranu jest właśnie taki jak podczas schnięcia takich materiałów, po prostu ulatniają się jakieś rozpuszczalniki które nie ulotniły się do końca podczas etapu produkcji wiec nie dziwne, że podrażnia to tkanki miękkie.
Wszystkim którzy zakupią ten ekran radzę wziąć poprawkę na 4-5 dniowy okres "wietrzenia" ekranu po za miejscem projekcji, najlepiej gdzieś w piwnicy czy na strychu by sobie nie zasmrodzić domu.
W każdym razie po 5ciu dniach wietrzenia ekranu już jest znośnie, czuć dalej ale zapach już nie powala na kolana.
 
Ostatnia edycja:

Misiox

New member
zapach szpachlówki? Uuuu to się nie dziwie że odczuwałeś szczypanie w gardle heh. Ja kupiłem ekran najpierw 100'' później go wymieniłem na 120'' z firmy Maclean, zapach był odczuwalny ale w żadnym wypadku nie przypominał szpachlówki raczej, nie do końca wyschniętych ścian po malowaniu nie był on jakoś specjalnie drażniący w każdym razie jaki by to zapach nie był wraz z normalnym użytkowaniem zapach zniknie z czasem no albo tak jak kolega wyżej pisał, zostawić rozwieszony ekran na jakiś czas aż zapach będzie mniej intensywny i nie będzie dusił :razz:
 

swissarmy

New member
Ja używam ramowego 100" z Optiki i jest to mój drugi ekran tej firmy - obydwa, jak były nowe, zalatywały lekko takim specyficznym plastikowym zapachem jak np. dmuchane baseniki, ale ustało to po 2-3 dniach bez jakiegoś specjalnego wietrzenia pomieszczeń.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Jakoś temat mi umknął ;)
Mam ten sam ekran i jak był nowy to tak samo śmierdział ;)
U mnie pokój był dodatkowo malowany i przystosowywany do kina więc po prostu wisiał rozwinięty przez kilka dni i smród zniknął.
Ogólnie z ekranu jestem zadowolony, za takie pieniądze jest ok.
 
Do góry