Zaoszczędzić 1200 zł?

be_er

New member
No i właśnie wróciłem z żonką z organoleptycznego porównania telewizorów, które to porownanie miało nam pozwolić podjąć ostatecznądecyzję dot. zakupu.
Braliśmy pod uwage modele Panasonika TX-32LX70P (~3400 zł) i TX-32LE7P (~2100 zł).
Różnica w cenie niebagatelna.
Różnica w jakości odbioru (porównanie oczywiście tylko na sygnale nadawanym w sklepie RTV Euro AGD, leciało akurat MTV) - praktycznie żadna. No... może coś tam można wyszukać... Ale raczej nie za 1200-1300 zł.
Czy rzeczywiście warto dopłacać do nowszego modelu i płacić tyle kasy za 100Hz? Czy są bardziej znaczące różnice, oprócz owych herzów?
PLIIIZZZ - podpowiedzcie coś, bo żonka w końcu kasę wpłaci na nadpłatę raty kredytu i kupa wyjdzie z LCD.... ;)
 

jpk78

New member
Ja tez porownywalem te modele i wedlug mnie roznica jest duza wystarczy popatrzec na mecz pilki noznej na eurosporcie na lx70P da sie ogladac a na le7P po prostu tragedia.
 

Rudeford

New member
Dokładnie!!! Różnica jest widoczna dopiero w szybkich scenach gdzie jakiś element przesuwa się po prawie jednolitym tle np. mecz piłki nożnej. W filmach czy teledysku wyższość LX70 nad swoim mniej wysportowanym:D bratem nie jest aż tak widoczna.
Pozdro

P.S. Jeśli nie lubisz sportu, komputerów i konsol to nie warto przepłacać.
 
Ostatnia edycja:

pigabriel

New member
be_er napisał:
..... i kupa wyjdzie z LCD.... ;)

Na sygnale kupa w sklepie o którym piszesz to sobie można porównywać czy telewizor buczy czy nie. Na zapodanym przez nich zbiorczym sygnale najlepsza i najnowsza plazma bedzie grała tak samo jak najgorszy LCD. Przy porównaniach opieraj się raczej na sygnale co najmniej dobrym jeśli nie bardzo dobrym. A swoją drogą w tym sklepie to rozumiem że byłeś tylko pooglądać? Chyba nie kupować? pzdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli podłączysz BLU RAYA - to po co kupoać najtańszy LCD ?
A dziś czeka nas sygnał SD i liczy sie wiele rzeczy .
Ja zdecydowanie pozostałbym przy LX 70.
Mniejsze szanse na niezadowolenie.
 

be_er

New member
pigabriel napisał:
Przy porównaniach opieraj się raczej na sygnale co najmniej dobrym jeśli nie bardzo dobrym

A z tym się nie zgodzę.
Porównanie na extra sygnale ma sens, jeśli się takowym dysponuje.
A najlepiej porównywać na sygnale, jakiego się będzie 'używać'.


pigabriel napisał:
. A swoją drogą w tym sklepie to rozumiem że byłeś tylko pooglądać? Chyba nie kupować? pzdr.

Jasne! :)
Prawdę mówiąc czasem w Euro AGD da się kupić zupełnie korzystnie sprzęt, ale teraz ceny mają po zbóju.
 

be_er

New member
kiki napisał:
jeśli podłączysz BLU RAYA - to po co kupoać najtańszy LCD ?
A dziś czeka nas sygnał SD i liczy sie wiele rzeczy .

Pojęcia nie mam czym jest Blu Ray i jego fumfel SD ;).
Wg mnie zakładanie, że coś "nas czeka" może nie mieć większego sensu. Coś, co jest wdrażane, może być rzeczywiście wdrożone na pełną skalę za jakieś 5 lat. A za pięć lat to będą ciut lepsze modele do wyboru....
(no chyba że ten/ta/to SD to coś, co JUŻ działa)

Jestem "normalnym" użytkownikiem TV - czyli telewizor służy u mnie do oglądania telewizji. I oczywiście do DVD. Ale w życiu do głowy nie przyjdzie mi zakup jakiejś gry :) i podłączenie do TV komputera lub PlayStation (nawet nie bardzo wiem, czym to coś jest :) )

kiki napisał:
Ja zdecydowanie pozostałbym przy LX 70.
Mniejsze szanse na niezadowolenie.

To fakt. Z pewnością szanse na niezadowolenie są mniejsze. Ale czy warte 50%-go wzrostu ceny?
Zakładając to, co napisałem wyżej (czyli sygnał z kablówki poprzez dekoder cyfrowy Vectry, DVD przez HDMI (przy czym DVD częściej służy do oglądania DivX niż do 'prawdziwego' DVD), KOMPLETNY brak zainteresowania grami i łączeniem TV z PC) dalej twierdzisz, że warto dać duuużo więcej? Czy może jednak wyższość LX70P ujawni się tylko w sytuacjach, których ja nie zaznam?

A przy okazji: jakie jest 'tempo' pojawiania się nowych modeli telewizorów danego producenta i czy wypust nowego modelu znacząco wpływa na cenę starszych? Warto czekać jakiś miesiąc/dwa na spadek ceny LX70, czy nawet jeśli spadną w tym okresie, to w stopniu nieistotnym?

I jeszcze jedna rzecz: może zapodasz pod rozwagę jakiś inny model, stojący gdzieś "pomiędzy" LX70 i LE7 ? Warunek konieczny: obudowa matowa, ciemna (najlepiej czarna, choć odrobina srebrnego ujdzie). BROŃ BOŻE błyszcząca.
 

pete2

New member
witaj be_er, model pośredni między tymi dwoma to Panasonic LM 70 ale byłem wczoraj w mm i na Lx 70 pokazywali demo sysytemu 100 Hz i jesli faktycznie to tak działa (nie tylko na prezentacji) to róznica jest zauważalna...
 

be_er

New member
pete2 napisał:
witaj be_er, model pośredni między tymi dwoma to Panasonic LM 70 ale byłem wczoraj w mm i na Lx 70 pokazywali demo sysytemu 100 Hz i jesli faktycznie to tak działa (nie tylko na prezentacji) to róznica jest zauważalna...

Dzięki za info.
LM70 z designem jest na bakier ;) (wg mnie oczywiście).
Ale jeszcze mu sie przyjrzę...
 
Do góry