Zamienniki baterii do Panasonic SD9/HS9

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Czy masz jakąś wiedzę (z doświadczeni lub instrukcji) czy ten akumlator można zakładać już po rozładowaniu oryginalnego? Czy też taki zestaw musi być razem od początku tworząc "jeden organizm" równomiernie się rozładowujący?
 

stefwal

New member
Sydon777 - miałem oryginalny akumulator już trochę rozładowany, dołączyłem zapasik (jeszcze nawet nie ładowany) i czas pracy się wydłużył, więc należy zakładać że jak do pustego dopniesz zapas to będzie "git" (i tak zamierzam tego używać)

Zielone Kiwi - w realu jest to mniej przerażające niż na fotce, ale wygląda komicznie :rolleyes: . Ale 5 godz. (czyli prawie ze 3 karty SD 16 GB) w max jakości nagrasz bez biegania do gniazdka 230 V :eek:k:
 

Zielone Kiwi

New member
A tak z innej beczki jakie masz karty, gdzie kupione i za ile ? Bo zasadzalem sie na 8 GB jako ze tansze i wchodzi kopia na DVD dwustronne, wiec latwo skladowac bez wnikania w material. Jak masza cala karte 16GB zapchana to co z tym robisz?? Zakladam ze nie masz wypalarki blooRej...
 

stefwal

New member
Trochę to off topic bo my tu o bateriach 8), ale może moderator nie "ochrzani" ;)

Mam karty 16 GB Transcendta i Deolux. Pierwsza kosztowała mnie jakieś 200 PLN a Deolux'a kupiłem niedawno na Allegro za 130 PLN.

Mam też 8GB ADaty, brałem ją za jakieś chyba 79 zł bo pierwotnie poszła do aparatu, a teraz do kamerki trafiła.

Ponieważ zamierzam "kręcić" w najwyższej jakości więc 8 GB to tylko 1 godz.

Ponieważ nie zrzucam wszystkiego jak leci na płyty tylko staram się coś tam wybrać lub posegregować więc z takich 16 GB robię np. jedną DVD-DL AVCHD i jedną DVD-R AVCHD jakoś tam tematycznie powiązane. Pozostałe 4 GB najczęściej trafia do kosza :twisted:
 

darkogda

New member
Mam już rozwiązanie "trapiącego" Was problemu - zapraszam do zakupu gotowego zestawu akumulatora VW-VBG260 2100mAh wraz z ładowarką do niego. Zestawy oferuję w cenie 145zł i są dostępne na aukcji Allegro numer 407643962 (niestety z powodu małego stażu na tym foum nie mogę dodać linku).

Oczywiście zamówienia realizowane są również poza aukcją, wystarczy się ze mną skontaktować :)


Pozdrowienia
D-BEST
Dariusz Kuchta
tel.kom.0501810011
biuro@akumulatorki.pl
GG: 2760298
 
Ostatnia edycja:

stefwal

New member
Kup Kiwi kup, ktoś to przecież musi wypróbować :eek:k:

Będzie wystawał z kamery mniej więcej jak na moim zdjęciu tylko bez baterii oryginalnej i będzie bardziej kształtny.

Kamera nie wyswietla czasu i akumulator nie ładuje się oryginalną ładowarką, co oznacza, że pomału zaczynają omijać "procesorek" w baterii ale jeszcze nie robią tego "perfect" :p
 

stefwal

New member
Tak też myślałem :mrgreen: , że interesuje Cię tylko zamiennik na prawach oryginału :cool:

Pozostaje Ci tylko cierpliwie czekać, ale z drugiej strony jeśli masz potrzebę "mienia" zapasowej baterii to jest to już jakieś wyjście. Nie idalne ale zawsze tańsze niż trzysta kilkadziesiąt (a za 260-kę czterysta kilkadziesiąt) złoty za oryginalnego Panasa.

Skazany będziesz na osobiste testowanie zamienika przed zakupem, bo a nuż coś nie tak.

Grunt, że pojawiają sie już jakieś pierwsze, działające zamienniki obarczone jakimiś wadami. Nie ma niestety pewności, iż w niedługiej przyszłości pojawią sie takowe, ale w pełni funkcjonalne
 
Ostatnia edycja:

Zielone Kiwi

New member
Kamera + telewizor + odtwarzacz = jakas_tam_kwota_kasy_liczona _w tysiacach_PLN. I teraz mam experymentowac z bateriami zeby zaoszczedzic 2 stowki ???
Nie zmienia to jednak faktu, ze ktos inny moze miec inny poglad na sprawe i go oferta zainteresuje.
 

stefwal

New member
Zielone Kiwi napisał:
Kamera + telewizor + odtwarzacz = jakas_tam_kwota_kasy_liczona _w tysiacach_PLN. I teraz mam experymentowac z bateriami zeby zaoszczedzic 2 stowki ???
Skoro jednak bierzesz udział w tym wątku, to jednak te 2 stówki Cię kręcą :grin: (a widać że cały czas śledzisz posty w temacie) :eek:k: i jakiś eksperymencik mógłbyś zrobić :krol: dla forumowiczów :rolleyes: (hehehehehehehe)

Faktem jest, że TV to jakieś 5 tys gdy nie szalejemy, odtwarzacz AVCHD np. BD30 to jakieś 1300 zł, no i kamerka ze 2200 zł to jakieś 9000 zł przy którym 200 złociszy już "blaknie" :cool:


Konkluzja jest taka, że na dzień dzisiejszy jedynymi,w pełni funkcjonalnymi akumulatorami są oryginalne Panasy.

Reszta albo robi pokrakę z kamery, albo jest nie w pełni funkcjonalna.

Niedługo ruszam na urlop, to po powrocie dam znać jak sprawowało się "rozszerzenie" baterii :twisted:.
 

darkogda

New member
Zielone Kiwi napisał:
I to sa dwie rzeczy ktore mi sie nie podobaja. Ma byc jedna ladowarka i czas na ekranie.

Myślę, że możesz niestety niedoczekać się takiego zamiennika. Przykładem może być sytuacja w najnowszych kamerach JVC (BN-VF8xx) i Sony (NP-FHxx) gdzie od ponad roku nic nie zmieniło się w temacie i akumulatory muszą być podłączane do kamery dodatkowo kabelkami.

Uwaga! Ładowarką oferowaną w zestawie z zamiennikiem można ładować również oryginalne akumulatory...zatem niezbędna jest tylko jedna ładowarka...
 

stefwal

New member
Niestety już po urlopie :(

Co do rozszerzenia baterii poniżej parę moich obserwacji:

1. Optymalnym rozwiązaniem jest używanie od początku pełnego zestawu, wtedy kamera działa, działa, działa ... bardzo długo

2. Jeśli używamy samą baterię aż do wyczerpania, to podłączenie rozszerzenia niestety nie powoduje, że kamera działa od razu (bateria pamięta, że była rozładowana i nie chce działać). Musimy poczekać trochę czasu (5-10 min) aby "prąd" z rozszerzenia "poszedł" do baterii. Ogólnie w takim przypadku, bateria po prostu ładuje się od rozszerzenia i jak się trochę naładuje to już "daje radę". Później już można "kręcić" dalej bez bólu, bateria ładuje się szybciej niż zużywa prąd.

3. Jeśli wyczerpiemy baterię a nie włożymy jej jako zestaw do kamery, tylko zepniemy z rozszerzeniem i odłożymy na bok to po nocy, bateria odpięta i samodzielnie włożona wskazuje naładowanie do ok. 100 min filmowania.
 

vector

New member
A co myslicie o tym ?

allegro.pl/item416827232_bc35a_akumulator_panasonic_cga_du21_4500mah_gs500.html

Oryginalny akumulator VW-VBG130 Panasonic to odpowiednik takze:
VW-VBG6, VW-VBG070, VW-VBG130, VW-VBG260, a także starszych serii CGR-DU06, CGA-DU06, CGA-DU07,CGA-DU08, CGA-DU12, CGA-DU14, CGA-DU21

Więcej niż jedna kombinacja sie pokrywa z opisem tego akumulatora z allegro.
Miałem kiedyś tej samej firmy do gs280 i trzymał mi ponad 4h przy nagrywaniu w DV.
Więc jakościowo powinien być spoko tylko kwestia czy wejdzie.
 

darkogda

New member
vector napisał:
A co myslicie o tym ?

allegro.pl/item416827232_bc35a_akumulator_panasonic_cga_du21_4500mah_gs500.html

Oryginalny akumulator VW-VBG130 Panasonic to odpowiednik takze:
VW-VBG6, VW-VBG070, VW-VBG130, VW-VBG260, a także starszych serii CGR-DU06, CGA-DU06, CGA-DU07,CGA-DU08, CGA-DU12, CGA-DU14, CGA-DU21

Więcej niż jedna kombinacja sie pokrywa z opisem tego akumulatora z allegro.
Miałem kiedyś tej samej firmy do gs280 i trzymał mi ponad 4h przy nagrywaniu w DV.
Więc jakościowo powinien być spoko tylko kwestia czy wejdzie.


Niestety działa to tylko w jedną stronę...tzn. akumulatory VW-VBG130/260 są zamiennikami również starszych CGA-DUxx - ale NIE odwrotnie, było to już opisywane w tym wątku...

Polecam zatem swoją ofertę na Allegro (aukcja numer 416356332)

Pozdrowienia
Dariusz Kuchta
tel.kom.0501810011
biuro@akumulatorki.pl
GG: 2760298
 

teletubis

New member
poszedl test zamiennika

Witam, testerow i obserwatorow.
zaryzykowalem jeden produkt z allegro z digi-shopu z opisu wynika ze jest to zamiennik dla vw-vbg260 dedykowany wlasnie do sd9 niestety w praktyce nie dziala zupelnie - dokladnie rzecz biorac 5 sec komunikat o zlej baterii i wysiadka

takze kolejny produkt wyeliminowany, jizas czas mnie goni i przyznac sie moge ze dla mnie te dwie stowki robia roznice, szczegolnie ze nie mam zadnej baterii. oryginal zaginal.

pozdrawiam i z niecierpliwoscia czekam do dobre wiesci:)
 

arni447

New member
teletubis napisał:
Witam, testerow i obserwatorow.
zaryzykowalem jeden produkt z allegro z digi-shopu z opisu wynika ze jest to zamiennik dla vw-vbg260 dedykowany wlasnie do sd9 niestety w praktyce nie dziala zupelnie - dokladnie rzecz biorac 5 sec komunikat o zlej baterii i wysiadka

takze kolejny produkt wyeliminowany, jizas czas mnie goni i przyznac sie moge ze dla mnie te dwie stowki robia roznice, szczegolnie ze nie mam zadnej baterii. oryginal zaginal.

pozdrawiam i z niecierpliwoscia czekam do dobre wiesci:)

Wyczaiłem,że w baterii HAMA CGA DU 14 którą sprzedawca (z saturna notabene) mi wcisnął jako pasującą do VDR-D51 oprócz tego że trzeba wyciąć kawałki plastiku w górnej części żeby zazębiała się w suporcie - jak odizolowałem styk oznaczony "T" to kamerka przestaje wywalać ten błąd. Nie pokazuje też stanu baterii.Nie wiem jak bedzie z ładowaniem...
Z drugiej strony to nie rozumiem sensu takich różnic - napięcie baterii takie samo, pojemność też a inne haczyki zazębiania i inne napięcia kontrolne - po co takie kombinacje robią???
 
Do góry