Zamiennik Ambilight

superslawko

New member
Witam. Czy posiada ktoś coś w stylu zamiennika „ala” ambilight w swoim telewizorze? Albo zrobione własnoręcznie podświetlenie LED z tylu?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
To nie musi być zamiennik. Ambi jest sprzedawane oficjalnie przez Philipsa jako dodatek do innych telewizorów. Nawet w salonach Samsunga promują, ale mają drogo bo coś ok 1200. W necie spotkałem poniżej tysiąca.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Samsung sprzedaje? To juz patent dla Philipsa wygasl? Czytalem, ze Philips go przedluzyl...Poszukaj na FB, jest pare ofert, tylko nie wiem, czy to nie firmy "krzak"
 

superslawko

New member
Wiem ze jest sprzedawany oficjalnie od Philipsa, ale chodzi mi właśnie o jakiś zamiennik bądź coś w tym stylu. Paski LED itp.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wszystko zależy od tego czy zależy Ci żeby światełka zmieniały kolor w zależności od tego co jest wyświetlane na tv czy nie. Jeżeli nie to sprawa jest bardzo prosta a koszty znikome. Ja kupiłem na wish za 11zł ledy które świecą super. Jeżeli chcesz żeby zmieniało kolor z tym co pokazuje tv to sprawa jest trochę trudniejsza. O ile na kompie nie ma problemu bo jest odpowiedni program pod windowsa to na tv jest trudniej bo musi być na androidzie (jest tam podobno płatna aplikacja która tym steruje). Sporo na ten temat czytałem bo chciałem to zrobić u siebie ale w końcu kupiłem philipsa i nie musiałem, a ledy z wish założyłem do starego tv...
 

meciu

New member
Witam. Czy posiada ktoś coś w stylu zamiennika „ala” ambilight w swoim telewizorze? Albo zrobione własnoręcznie podświetlenie LED z tylu?

Tu mogę się wypowiedzieć.

Do mojego wysłużonego Panasonica TX-P42G15E dorobiłem że tak nazwę - BiedaLight.

Sprawa jest taka, że TV u mnie służy tylko do wyświetlania, przystawka ShieldTV służy za centrum multimedialne (kanały TV przez sieć, netflix, youtube itp).
Jest z tym trochę zabawy i u siebie rozwiązałem to tak:

nVidia Shield TV -> rozdzielacz HDMI (na tą porę było łatwo bo jadę na starej wersji HDMI),
jeden kabel HDMI idzie do TV a drugi idzie do przechwytywacza obrazu HDMI, który jest podłączony przez port USB do RaspberryPi (na początku jechałem na RaspberyPi 1B a później wymieniłem na RaspberryPi 4B 2GB).
Na RaspberryPi mam wgrane oprogramowanie "Hyperion NG" które odczytuje obraz z przechwytywacza HDMI i na tej podstawie steruje diodami led, które mam przyklejone na plecki TV (użyłem diody SK9822 60l/metr).

Niby bajer, ale jednak daje radę.

//edit.
Jest też opcja wgrania aplikacji przechwytującej obraz jeśli TV ma wbudowany system Android, i on wysyła potrzebne dane do komputerka RaspberryPi. Minus tego rozwiązania jest taki, że elementy zabiezpieczone przed kopiowaniem jak oficjalny YouTube czy Netflix nie współpracują z tym programem.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu masz gotowe zestawy, TV Govee.
Poszukaj na YT, jest tego więcej.

[youtube]aVYOoOgqlp0[/youtube]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie zastąpi ambilightu prawdziwego.
Ma małe opóźnienie które może niektórych irytować.
 

janunio

New member
Bez reklam
Może łatwiej będzie ustawić LED-y pod analizę audio ?

Do gry na konsole właśnie tryb sterowania doświetleniem przez audio jest najlepszy. Sami to zresztą sprawdźcie. Napiszcie jak to wam podpada.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U mnie świetnie działa ambilight na video.
Testowaliśmy doklejane systemy- ale to nie to samo.
Co oryginał, to oryginał.
 
Do góry