zamiennik adaptera wifi sony

cornolio

New member
Witam

Czy jest coś tańszego jeśli chodzi o adaptery - jakiś sprawdzony, nie sony zamiennik (w tym wypadku do ex 710) niż np.
Adapter WiFi do TV Sony serii UWA-BR100 HX700 EX700 EX500



??
 

z_marian

New member
Rozumiem, że chcesz odbierać Internet na tv bezprzewodowo. Zakładam więc, że jeden router już masz, który rozsyła sygnał wi-fi. Teraz dokupujesz drugi router (jeden z nich musie mieć tryb APClient (WISP) czyli oprócz nadawania możliwość odbioru sygnału wi-fi). Klienta ustawisz przy tv i podłączasz do niego kablem. Konfigurujesz routery aby przesyłały sygnał pomiędzy sobą bezprzewodowo i już. Routery są na tyle małe, że śmiało możesz go umieścić za TV (nawet w przypadku zawieszonego na ścianie). Kosz takiej operacji to ok. 75 zł (za najtańszego TP-Linka Wr543g z opcją AP Client) czyli około 3 razy mniej niż za adapter WiFi Sony. Co prawda router jest trochę większy i wymaga dodatkowego zasilania, ale z drugiej strony w tym tv masz tylko jedno gniazdo USB, które zostaje wolne.
 

Sunchez

New member
Albo spróbować poprostu tak, że swój podstawowy (jedyny) router WiFi umieszczasz w pobliżu TV (warunek, że gniazdo LAN jest też w pobliżu TV). Podlączasz TV przez kabel skrętke LAN z routerem a bezprzewodowao łaczysz sie z dowolną kartą WiFi włożoną do PC albo wbudowaną w laptopa itd. (najtańsza karta Wi Fi na USB to jakies 40-50 zł).
Takie połączenie ma kilka niekwestionowanych zalet, np to , ze materiał z Sony Bravia Internet Video zasysasz do TV po kablu z pełną predkością łącza np Ferdka Kiepskiego w FullHD :).
Śmiga to rewelacyjnie u mnie na łączu In 25Mbit/Out 2Mbit.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
Tak będzie działać. Jest to AP Client + dodatkowo Client Bridge (ta sama pula IP w całej sieci co umożliwi korzystanie z DLNA).
 

3echo

Member
Bez reklam
Rozumiem, że chcesz odbierać Internet na tv bezprzewodowo. Zakładam więc, że jeden router już masz, który rozsyła sygnał wi-fi. Teraz dokupujesz drugi router (jeden z nich musie mieć tryb APClient (WISP) czyli oprócz nadawania możliwość odbioru sygnału wi-fi). Klienta ustawisz przy tv i podłączasz do niego kablem. Konfigurujesz routery aby przesyłały sygnał pomiędzy sobą bezprzewodowo i już. Routery są na tyle małe, że śmiało możesz go umieścić za TV (nawet w przypadku zawieszonego na ścianie). Kosz takiej operacji to ok. 75 zł (za najtańszego TP-Linka Wr543g z opcją AP Client) czyli około 3 razy mniej niż za adapter WiFi Sony. Co prawda router jest trochę większy i wymaga dodatkowego zasilania, ale z drugiej strony w tym tv masz tylko jedno gniazdo USB, które zostaje wolne.
Mówisz,że to będzie działać na moim EX501?
W drugim pokoju mam router TPLink WR543G.
Właśnie się dowiedziałem od znajomego,abym nie ciągnął żadnych kabli tylko kupił acess pointa i z niego kablem do TV.
U mnie to wygląda tak...W innym pokoju mam PC podpiętego do modemu,do tego modemu jest podpięty router TP LinkWR543G,który podaje sygnał do pokoju,w którym mam PS3,LCD,BD system i laptopa.Tłumaczono mi tak,abym kupił acess pointa,który odbierał by sygnał bezprzewodowo z routera i z tegoż AP pociągnął kable do TV i pozostałego sprzętu,tylko nie wiem czy to zda egzamin.Operatorem internetu jest Vectra.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
mam router TPLink WR543G
Posiadasz router w 802.11g 54Mbps na którym uzyskasz ~22Mb/s. Jeśli chciałbyś strumieniować filmy po DLNA, to może być za mało.
Właśnie się dowiedziałem od znajomego,abym nie ciągnął żadnych kabli tylko kupił acess pointa i z niego kablem do TV.
AP Client Bridge: 8level WRT-300 ~80 PLN lub Netgear WNCE2001 ~120 PLN
+ Router: TP-Link TL-WDR3600 ~220 PLN
Na 802.11n 300Mbps (40MHz) uzyskasz ~90Mb/s, przy 144Mbps (20MHz) ~70Mb/s.
 

3echo

Member
Bez reklam
Podpiąłem,skonfigurowałem i wszystko idzie.Jednak mam ograniczenia w sygnale,ponieważ główny router(modem Cisco EPC 3925) od Vectry podaje słaby sygnał,do TPlinka pod telewizorem,bo mam tylko trzy kreski na lapku.Na PS3 wyświetla 9Mb/s.Moje łącze to 24Mb/s.Dlatego myślę,że to on ogranicza sygnał.Nie wiem czy nie lepiej kupić jeszcze jeden router np ten co podałeś,podpiąć pod Cisco z Vectry i z niego wysyłać sygnał do routera pod TV w sąsiednim pokoju.Myślę,że sygnał by się wzmocnił.Wcześniej ten TP Link,który mam teraz pod TV,miałem tak podpięty do Cisco,przy pececie.Dawał on znacznie lepszy sygnał niż Cisco podaje teraz.
Czy dobrze kombinuję?
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
mam ograniczenia w sygnale,ponieważ główny router(modem Cisco EPC 3925) od Vectry podaje słaby sygnał,do TPlinka pod telewizorem,bo mam tylko trzy kreski na lapku. (...) Wcześniej ten TP Link,który mam teraz pod TV,miałem tak podpięty do Cisco,przy pececie.Dawał on znacznie lepszy sygnał niż Cisco podaje teraz
Przez inSSIDer sprawdź wolne pasmo i ustaw wolny kanał lub najmniej zajęty. Jak masz możliwość przestawienia routera, to sprawdź na innym jego położeniu. W jakim standardzie masz kartę wifi w laptopie i z jaką prędkością się synchronizuje.
Na PS3 wyświetla 9Mb/s.Moje łącze to 24Mb/s.
Prędkość internetu tu nie jest ważna. Ważna jest prędkość po lanie, którą Ci napisałem wyżej jakie możesz mniej więcej uzyskać po wifi (prędkość jest zależna od wielu czynników). Najlepiej by było jakbyś strumieniował filmy z komputera który jest przewodem podpięty do routera.
Nie wiem czy nie lepiej kupić jeszcze jeden router np ten co podałeś,podpiąć pod Cisco z Vectry i z niego wysyłać sygnał do routera pod TV w sąsiednim pokoju.Myślę,że sygnał by się wzmocnił.
Dużo jest opinii że Cisco EPC 3925 oraz TWG870UG w UPC/Vectra nie najlepsze mają radia. Jeszcze możesz spróbować zmienić jego położenie, postaw go gdzieś wysoko, antenki w pozycji \ / i zmień kanał.
 

3echo

Member
Bez reklam
InSSider pokazuje mi,że na kanale 8 pracuje jeszcze 5 routerów.Po ciężkim poszukiwaniu znalazłem sposób jak wejść na stronę konfiguracyjną Cisco.:
192.168.0.1 i jako user-user.
Zmieniłem parę kanałów,ale wielkiej różnicy nie zauważyłem.Obecnie pracuje na 3.
Moja karta w lapku to TP Link TL WN 7222N.
TL-WN722N - Witamy na stronie TP-LINK
Jeśli chodzi o Cisco,to nie mam za bardzo możliwości przestawienia w inne miejsce,bo mnie kabel nie puszcza:-(
 

3echo

Member
Bez reklam
Mam jeszcze jeden problem...
napiszcie mi jeszcze proszę dlaczego moja Bravia EX501 nie widzi serwerów skoro ma DLNA?
Laptop w tym pokoju znalazł komputer z drugiego pokoju i moją Xperię miro,natomiast Bravia nie.
Co i jak mam jeszcze skonfigurować?W lapku mam zainstalowany serwer PS3MS.
 

delibear

New member
Odkopuję temat ;)
Potrzebuję zamiennik do UWA BR100, bo ten co kupiłem ma allegro chyba jest niestety zepsuty. Czy ktoś może polecić jakiś zamiennik, najlepiej taki, co można kupić w sklepie nie dla idiotów :)
Byłbym wdzięczny również za instrukcję skofiguracji tegoż ustrojstwa.
Teelwizor to Sony KDL 40EX720.
P. S. Muszę zapunktować u przyszłego teścia, więc pomóżcie, koledzy ;)
P. S.2 Mam stary router D-Link DI-524. W opisie urządzenia jest "DHCP: serwer i klient". Czy to znaczy, że może robić za Access Point i się nada jako zamiennik?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
Odkopuję temat ;)
...
P. S.2 Mam stary router D-Link DI-524. W opisie urządzenia jest "DHCP: serwer i klient". Czy to znaczy, że może robić za Access Point i się nada jako zamiennik?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Powinien się nadać.Ja miałem ACP z TP LInka i fajnie to chodziło.Teraz po remoncie podciagnąłem kabel na stałe,ale i tak mało co kozystam z funkcji internet w TV.
 

delibear

New member
Czy może mi ktoś powiedzieć jak to wszystko skonfigurować. Próbuję, ale nie mogę nawet dostać się na stronę konfiguracji modemu (192.168.0.1).
Może mi to ktoś wytłumaczyć krok po kroku?
Mam w tej chwili laptop podłączony po WiFi do TP-LINK z Orange. Jak podłączyć do tego mój D-Link 524 w trybie AP?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry