Zamiar kupna zestawu HI FI

gesiu31

New member
Witam
tak jak w tytule przymierzam się do zakupu zestawu HI Fi.
Po paru dniach szperania w internecie zainteresowały mnie 2 zestawy, mianowicie
Wzmacniacz stereo Carat A57 wraz z Odtwarzaczem CD C57

lub
Zintegrowany wzmacniacz stereo Advance Acoustic MAP305 II wraz z lampowym odtwarzaczem CD MCD-204


szukając kolumn natknąłem się na firmę diveaacoustics która ma w swojej ofercie kolumny PROXIMA.
Teraz pytanie do was, co sądzicie o moim wyborze? Czy może ktoś z was miał do czynienia z w/w zestawami? Czy warte są tych pieniędzy? A może macie inne propozycje? Jestem otwarty na sugestie, jedyne czego mi brakuje w tych zestawach to odtwarzacz DVD ponieważ fajnie byłoby od czasu do czasu obejrzeć jakiś koncert.
Wiem że najlepiej byłoby umówić się na jakiś odsłuch ale niestety czas nie za bardzo na to pozwala a poza tym mieszkam pod Opolem i pewnie w pobliżu i tak nie znalazłbym jakiegoś porządnego sklepu oferującego taki sprzęt.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ok. a jaki poziom cenowy masz na myśli . Carat - sprawdzał steeze, napisz na priw to pewnie coś Ci pomoże.
 

gesiu31

New member
tak jak pisałem akurat mieszkam w takim miejscu że do najbliższego porządnego sklepu mam ok.100km.i nie za bardzo mam czas żeby jeździć po Polsce na odsłuch.
Zdaję się na opinie "fachowców" i mam nadzieję że sie nie zawiodę, niedawno w ten sam sposób kupowałem plazmę i większość polecała Pioneera Kuro.
Kupiłem przez internet bez jakiś tam testów jeżdżenia po sklepach itd.i jestem w 100% zadowolony.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
tak jak pisałem akurat mieszkam w takim miejscu że do najbliższego porządnego sklepu mam ok.100km.i nie za bardzo mam czas żeby jeździć po Polsce na odsłuch.
Zdaję się na opinie "fachowców" i mam nadzieję że sie nie zawiodę, niedawno w ten sam sposób kupowałem plazmę i większość polecała Pioneera Kuro.
Kupiłem przez internet bez jakiś tam testów jeżdżenia po sklepach itd.i jestem w 100% zadowolony.


O ile w przypadku obrazu jest stosunkowo łatwo (kilka dobrze zdefiniowanych miar), o tyle w przypadku dźwięku sprzęt za 5kPLN może zagrać lepiej niż ten za 100kPLN - bo ocena jest całkowicie subiektywna. Możesz wydać kupę kasy i być zadowolonym (bo wydałeś "kupę kasy", więc musi być dobrze), ale bez porównanie może Cię nieco rozczarować... Do pewnej kwoty (tak gdzieś 3-5kPLN cena ma znaczenie (lepsze komponenty, większe różnice w jakości), o tyle powyżej nie ma takiego przełożenia - w zasadzie tylko detale spowodują wybór jednego sprzętu nad drugi (i to bardzo względna ocena). Losowo wybierając (bez przesłuchu) dowolny podany przez Ciebie model będziesz tak samo zadowolony (albo niezadowolony)... No, chyba, że lubisz kolekcjonować meble, to popatrz na wygląd...
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posłuchaj chociaż kolumn, które ew. chcesz kupić - to one w dużej mierze są odpowiedzialne za to jak bedziesz słyszał. Zaufaj innym piszącym tutaj - wydanie 5 lub 10 tys. na taki sprzęt to paradoksalnie nie jest wielka różnica ( to znaczy łatwo wydac 10 tys i nie do końca być szczęśliwym). Sztuką jest wydać 5 tys i uzuskać zadowolenie. Oczywistą oczywistościa jest to jakiej muzyki słuchasz, w jakich warunkach (pokój - powierzchnia) itd.
 
Ostatnia edycja:

skipper

New member
Hehe. Też jak kupiłem KURE to pomyślałem że Carat by ładnie wyglądał - pasował do pionka. Jednak jak zobaczyłem Carata na żywo to mnie nie powalił a raczej odrzucił, to jest taka choinka bardzo intensywnie podświetlona na niebiesko - cudak taki. Nawet nie chciało mi się go słuchać. Z tego co pamiętam nie dało sie wyłączyć tego podświetlenia. Ciekawe czy ty też kierowałeś się design'em?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale masz prosty wybór bo do Pioneera pasuje extra zestaw stereo Pioneera :
A-A9MK2-K 70W zintegrowany wzmacniacz stereo z wejściem USB i funkcją Sound Retriever - Pioneer Amplitunery / Wzmacniacze - na ten zestaw wystarczy .
Tu masz test :
http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/46833-spotkanie-z-audio-pioneer-g-clef-a9mk2-pd-d9mk2.html
021_P1060642.JPG


Do porównania sprawdź Naim SX i kolumny Kefa XQ40
http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/...zestaw-naim-audio-5i-wrazenia-z-odsluchu.html
001_P1220027.JPG

http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/27360-spotkanie-z-audio-kolumny-kef-xq40-wrazenia-z-odsluchu.html
013_P1070930.jpg
 

gesiu31

New member
Hehe. Też jak kupiłem KURE to pomyślałem że Carat by ładnie wyglądał - pasował do pionka. Jednak jak zobaczyłem Carata na żywo to mnie nie powalił a raczej odrzucił, to jest taka choinka bardzo intensywnie podświetlona na niebiesko - cudak taki. Nawet nie chciało mi się go słuchać. Z tego co pamiętam nie dało sie wyłączyć tego podświetlenia. Ciekawe czy ty też kierowałeś się design'em?
Dokładnie tak jak Ty przy wyborze Carata kierowałem się w głównej mierze design'em.
Z tego co widzę jednak trzeba będzie umówić się gdzieś w jakimś sklepie na odsłuch bo rzeczywiście z tego co czytam to kwota jaką chcę wydać wcale nie musi być adekwatna do jakości.
 

skipper

New member
Tak jak myślałem :). Carat wygląda świetnie na fotkach z ich stronki. Na żywo to porażka, bardzo oczojebne podświetlenie na niebiesko (przy oglądaniu filmów nie do zaakceptowania - przy samej muzyce - może) i dodatkowo zielony wyświetlacz. Odpuść sobie tą firmę, w sumie mało popularna co za tym idzie serwis.
Co do TV to wybór jest dużo łatwiejszy - chodzi mi o opinie i testy. To są wartości "pomierzalne".
Co do stereo i twojego budżetu, takiego w sumie normalnego, tzn. nie za mało ale też bez kosmosu, masz naprawdę duży wybór.
Dam ci radę: pozbądź się "ciśnienia" nic na siłę. Nie chciej kupić czegoś już teraz, dzisiaj, natychmiast. Poczuj przyjemność z odsłuchów z możliwości dokonania wyboru. Ja TV wybierałem 3 miesiące, padło na Kurę właśnie dzięki temu forum i Kikiemu i byłem zadowolony w 80%, byłem bo teraz jestem w 99%. Teraz dlatego, że przyglądam się jak grają LCD-eki u znajomych i widzę naprawdę kolosalną różnicę.
Kino natomiast wybierałem 6 miesięcy, słuchałem różnych zestawień i tych tańszych tak do 5-6 tyś i tych droższych za kilkanaście tyś. I skończyło się na ... stereo za 7 tyś. Różnica w brzmieniu jest kolosalna i nie mam zasady, że im drożej tym lepiej (lepiej dla Ciebie), bo to Ty musisz wiedzieć co ci się podoba. Nie daj też sobie pozwolić, aby sprzedawca przekonywał Cie do zakupu konkretnego modelu tylko dlatego że jemu się on podoba - nie. To co dla jednego jest poezją dla uszu dla innego może być męczącą udręką.
I jeszcze jedno, co mnie strasznie wkurza u sprzedawców odnośnie wyglądu sprzętu: "przecież Pan będzie tego słuchał a nie oglądał", a ja na to że i tak nie kupie NAD-a :)
Podsumowując: bez ciśnienia, pełen relaks, nie spinaj się olej okazje i promocje w stylu jak Pan dzisiaj podejmie decyzję to damy Panu kabelki gratis.

Pozdro
 

gesiu31

New member
rzeczywiście z tego co piszecie to pomimo deficytu czasu postanowiłem skorzystać z porady skippera i poświęcić jeden dzień bo widzę że bez odsłuchu, porównania sprzętu ani rusz.
Przejrzałem w internecie gdzie ewentualnie znajduje się jakiś interesujący sklep Hi Fi w "pobliżu" i padło na Fusic w Lubinie.( odległość 180km ).
Aby nie jechać w ciemno najpierw zadzwoniłem, przedstawiłem mniej więcej co by mnie interesowało ile chcę wydać itd. Oczywiście "Pan" stwierdził że na pewno coś tam dla mnie znajdą tylko muszę się umówić aby mogli mi poświęcić więcej czasu. Pomyślałem ok.widać podchodzą profesjonalnie do klienta.
Ale niestety na tym się skończyło:-(
Odczekałem swoje 4 dni ( tyle musiałem czekać na odsłuch ) i w końcu dotarłem 2 godz.przed zamknięciem ( "Pan" przez tel.zapewniał że tyle czasu w zupełności nam wystarczy).
Na miejscu jak się przedstawiłem do końca "Pan" nie mógł sobie mnie skojarzyć ale stwierdził że to nie problem że "coś tam dla mnie znajdą" i zawołał Pana X.
Oczywiście Panu X od początku musiałem przedstawić co mnie interesuje, w jakiej cenie, jaka muzyka itd.
Pan X odrazu zaproponował zestaw Sharwooda bo "akurat taki mamy podłączony"włączył jakąś płytę i znikł. Po 20min.pojawił się z zapytaniem "czy mi się podoba i czy biorę?"
ja na to że same kolumny na których gra ten Sharwood kosztują 20tyś. i że chciałbym posłuchać tego sprzętu na czymś co mieści się w moim budżecie. Na to Pan X, a co mnie właściwie intersuje?
Ja na to że coś co fajnie gra ale musi też wyglądać, no i wtedy zostałem delikatnie mówiąc "wyśmiany" bo sprzętu się nie ogląda tylko zamyka oczy i słucha.
No i zapadła cisza Pan X gdzieś zniknął i zostałem sam, z możliwością optycznego podziwiania wystawionych modeli, nagle pojawił się Pan właściciel z zapytaniem czy coś wybrałem bo za pół godz.zamykają.
Ręce mi opadły, a na dodatek wrócił Pan X i powiedział że to nie takie proste żeby coś tak na szybko zaproponować że najlepiej jak bym przyjechał jeszcze raz to on osobiście mi coś przygotuje, ale najlepiej jak bym wcześniej zadzwonił to zarezerwuje sobie czas dla mnie.
Zostałem bez słów, jak poinformowałem Pana X że umawiałem się 4 dni temu, że do domu mam 180km.i nie zamierzam jeździć tam i z powrotem to łaskawie podłączył mi jeszcze jeden zestaw który jak się okazało i tak przekracza mój budżet a na dodatek nie gra jakoś tam wspaniale. A tak naprawdę to Miałem dość, tym bardziej że Panowie już stali nade mną z kluczami.
Podziękowałem ładnie i wróciłem wściekły do domu.
Z takim brakiem profesjonalizmu jeszcze nigdy się nie spotkałem!
Powiedzcie czy to tak w każdym sklepie jest? Czy trzeba przynieść ze sobą 40tyś.żeby ktoś się tobą poważnie zajął ( bo takie miałem wrażenie ).
Skipper napisałeś że mam się cieszyć z możliwości wyboru, cieszyć się odsłuchem.
Jak narazie to ten zakup kojarzy mi się tylko ze stresem:)
 

Sheik

New member
A chciałem się do nich wybrać, dzięki za relację-obawiam się że bez 4 krotnego zwiększenia limitu na kredytówce nie ma po co jechać w jedną stronę 110km:wink:
 
Do góry