Zamiar kupna najtańszego tv OLED zamiast 55xg9505. Czy warto?

Patryk987

New member
Witam, przymierzam się do kupna tv do sypialni, takie małe kino sobie robię :D
Mam dylemat, bo początkowo sądziłem że po prostu wybiorę jakiś tv lcd premium i będę się cieszył jak dziecko, ale przeglądając różne testy jedno mnie martwi - czarne pasy przy filmach z plytek blu-ray.
Kupno Samsunga Q90 mija się z celem bo to już półka cenowa oledów.
I tutaj pojawia się dylemat czy najtańszy lg 55b9 jest warty tych pieniędzy?
Czytałem artykuł o dość tanim hitachi 55hl9000, jest on jeszcze gdzieś do kupienia?
Podacie propozycje modeli nad którymi warto się zastanowić?
Totalnie nie wiem co wybrać, a nie chcę później żałować zakupu.

-Pokój ma wymiary ok 4x4
-okno od zachodu ale jest roleta
-dźwięk z tv nie gra roli bo podłączam ampli+kolumny
-rozmiar 55 cali bo na 65 nie mam kasy :(
-konsoli brak, oglądam tylko na netfliksie, hbo go, youtube i filmy z płytek blu-ray(jak na razie tylko full-hd)
-zależy mi na dobrych kolorach(rodzice mają w salonie bravie kd55xg8096 i obraz byłby jak marzenie
gdyby nie to słabe podświetlenie matrycy widoczne w nocy, clouding, miganie czarnych pasów itp)
-chciałbym mieć w miarę dobry układ motion flow, oglądam dużo filmów akcji
-ambilight obojętnie
-tv ma być powieszony na ścianie, są jakieś przeciwskazania co do niektórych modeli?
- i co najważniejsze, czy to prawda że niektóre oled lg słabo wyglądają bez kalibracji ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do sypialni sięgałbym po Oleda w pierwszej kolejności.
- 55X98 za 4199 zł
- 55754 za 4999 zł
- 55C9 za 5199 zł

Sony 55XG9505 za 4299 zł
Sony 55Xf9005 za 3599 zł

LG 55Nano 863 w programie gdzie sam wybierasz ceny
Podaj maila To Ci wyślę cały program.
Philips 55PUS9104 w programie
TCL 55C815 w programie
LG 55Nano 903 w programie
TCL 55C815 w programie
 

Patryk987

New member
Padlo na philips 55oled804 od kikiego. Co moge powiedziec to to ze jest on wart doslownie kazdej zlotowki, uklad ktory podnosi sztucznie obraz z sdr na hdr to po prostu cos rewelacyjnego . Wady tych oledow ktore niektorzy opisuja to jest nic w porownaniu do wad tv lcd, serio. Slabe odwzorowanie ciemnej szarosci i wpadanie jej w calkowita czern ? Wgl tego nie widze, jak dla mnie niech tej czerni jest jak najwiecej - kopara opada przy ogladaniu w nocy. Slaba jasnosc ? No moze jak na calym ekranie jest pokazane jasne niebio to troche sciemnia obraz, ale ogolnie to obraz jest bardzo jasny, spokojnie da sie ogladac w dzien, a w nocy to juz jest szok, nigdy nie widzialem tak wyraznej i jasnej np. żarowki przy ciemnej scenie ze az razi- szok normalnie
Android dziala bardzo plynnie, kolory sa piekne, kalibracja w cenie wywarla na mnie wrazenie. Polecam ten tv, jak i caly sklep, bezproblemowy zakup, maja bardzo dobra oferte ratalną. Jak tv to tylko od nich
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobrze określiłeś potrzeby, dlatego wybór jest naprawdę świetny.
Gratuluję.
 
Do góry