Zamiana zepsutego sharpa le820

aneta.wl

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor: 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora: 2,5 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem: 3-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: na wprost ale pod małym kątem też
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć: obojętnie
6.Jak słońce świeci w pokoju: słońce w pokoju jest cały dzień opiera się na ekranie TV ale posiadamy roletę na która często jest opuszczana
7.Jaki masz obecnie telewizor: LCD sharp le 820E 40 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał: bardzo dobry obraz, wi fi 4k - może być ale nie jest podstawowym kryterium
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: tylko NC+
10.Jakie urządzenia: usb
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor: 12 H
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: matowa ale najważniejsza jakość obrazu
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: filmy seriale bajki prawie przez cały dzień ( 3 letnie dziecko )
14.Czy zamierzasz serfować po internecie: raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry: posiadam ps4 i xboxa ale bardzo rzadko gram jak już to na innym tv
16.Preferencje co do marki: brak
17.Preferencje co do wielkości: ok 48 cali i tak nie wiem czy nie za dużo - 2,5 m od tv ( nie wiem jak sie bedzie spisywała 50 )
18.Co Cię denerwuje w telewizorach: przejaskrawiony obraz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień: telewizor włanczany jest o godzinie 7 rano i wyłanczany o 22
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: 4000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne: nie jest kryterium wybóru dla mnie jak już, będzie to lepsze ( nie mam pojęcia które )

Posiadamy tv Sharp le 820E 40 cali, który podczas świąt odmówił posłuszeństwa. Cały czas sie restartuje tzn włancza sie i wyłancza. Zastanawiamy się nad zakupem nowego. moje typy to:
Philips 49PUS7100/12
Philips 48pfs8109
Philips 48PFS8209/12
Czemu Philips? Nie wiem. Podoba nam sie funkcja ambilight i wygląd tv.
Mam pytanie do Was. Czy jest jakaś widoczne polepszenie jakości obrazu w obecny telewizorach porównując je z naszym sharpem ? Czy lepiej poprostu oddać TV do serwisu naprawić i wstrzymać się z zakupem. ( Zależy ile powiedzą za naprawę tej usterki. Wiec dlatego szukamy już jakiejś alternatywy ).
Jeśli nie Philips to co? Dla nas liczy sie przede wszystkim jakość obrazu, a inne funkcje to jest tylko miły dodatek a nie kryterium wyboru. Podobają nam sie tv z cienkimi ramkami, ale i tak liczy się jakość obrazu.
 

kanterstrajk

New member
Jestem w podobnej sytuacji, mam Sharp i działa bez zarzutu, ale chcemy mieć coś nowszego technologicznie. Początkowo też stawiałem na Philipsa lub Samsunga, ale regularna lektura forum i opisu problemów obydwu producentów spowodowały że obecnie mój typ to Sony KDL-50W809c i taki model radzę wybrać lub model 55" skoro masz budżet 4k.
My zamierzamy kupić w styczniu, może cena spadnie bliżej 3K albo pojawi się coś od Sharp jak zapowiadał Kiki... na razie cisza w tym temacie. Poczytaj o tym Soniaku.
 

aneta.wl

New member
Dzięki za info twoja propozycja skłoniła mnie do szerszego zainteresowania się tematem tv.
Philipsy raczej odpadają bo chcemy kleić kamień na ścianie i funkcja ambilight mogła by się nie sprawdzić. Zastanawiam się nad wyborem tv z 4k czy tez nie.
W tym przedziale cenowym ,może lepiej by było wybrać jakiś dobry full hd , niż inwestować w budżetowe 4k . Proszę mnie poprawić jak się mylę.
Mam kilka nowych typów z FH jak i 4k proszę o radę który z nich będzie miał najlepszy obraz waszym zdaniem.
sony KDL-50W805
Samsung UE48HU7500
samsung UE50JU6872
sony KD-49X8005C
Sony KDL-50W809C
samsung 50ju6800
Panasonic TX-50CX700E
 

kacper-24

New member
do tej ceny i w twoich wymaganiach to moim zdaniem sony 809c bardzo dobry obraz, 3d. Słabe kąty, więc lepiej go powiesić. Słaby i wolny system(soft) lecz po aktualizacjach jest coraz to lepszy i może po czasie będzie ok.
 

aneta.wl

New member
sony KD-49X8005C miedzy Sony KDL-50W809C różnicy jest około 300 zł jak się nie mylę. W KD-49X8005C jest 4k, nie jest ono mi potrzebne. Raczej szybko nie wykorzystam jego możliwości ( ale..) .Telewizor z Full HD bedzie miał lepszy obraz, niż ten z 4k????
Pozdrawiam
 

aneta.wl

New member
Zgadzam się z Tobą. Nie mamy ciśnienia, że już trzeba kupić. Dobrze jest juz coś wybrać. Potem zostaje tylko obserwowanie cen.
 
Do góry