Zamiana yamaha na pioneer

PIGMENT33

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Czy ma sens zamiana Yamahy DSP-AZ1 oraz bluraya Yamaha BD-S1067 na Pioneer SC-LX71/81 wraz z blyrayem Pioneer BDP-LX71 ? Pokój 24 m2, kino 70% , muzyka 30%. Lubię dużo basów i sopranów, jasne układy, energetyczne , dynamiczne, Kolumny Swans RM 600F/C. Czy obraz i dżwięk będzie lepszy ( Sony 46hx920 )? Bardzo proszę o poradę.
 

PIGMENT33

New member
Bluray mnie denerwuje , czasami się wiesza. Chcę go sprzedać i w to miejsce zakupić Pionieera LX-71. Widzę , że masz OPPO i ampli Yamahy--miałem je 1,5 roku temu. Po miesiącu sprzedałem ampli , a po pół roku Oppo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego sprzedales?
Co do AZ1 to konkretny klocek, kiedys sie bawilem w takie ampli i juz nie pamietam wszystkich niuansow, ale te ampli nie wiedza co to kryzys i ciecie kosztow. Z tego co pamietam to byly pokretla barwy dzwieku, swietna sprawa.
Czego sie spodziewasz konkretnie po wymianie na lx81? Kino, stereo, wejscia, dekodery?
 

PIGMENT33

New member
Po pierwsze - klocki byłyby z tej samej parafii
Po drugie ampli LX-71/81 jest zachwalany przez recenzentów za piękny bas.
Po trzecie przypuszczam, że obraz z blu LX-71 jest lepszy niż z mojej Yamachy, a napewno dźwięk
A jak Wy myślicie ????
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
wymień to się okaże hehe, bo już i tak jesteś nastawiony na wyższość nowego zestawu więc co tu się rozczulać już:p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja tu pisze o ampli, blu to inna sprawa.
Ten Pionek to bdb sprzet, Ty masz leciwa co prawda Yamahe, ale jaka Yamahe, to nie byle co. Yamaha miala lepsze recenzje w swoim czasie, jak ten Pionek. Ja bym wiemienial z uwagi na dekodery itp. ale w stereo to nie zagra lepiej jak Yamaha, jak kupisz i bedzie inaczej to wyprowadz mnie z bledu.
 

werf

Active member
Bez reklam
Dokładnie jak Armanig napisał
Blu może coś w niesie w torze audio Ale AV to może być krok do tyłu

SC LX 71 to nie jest SC LX 81 Jeśli chcesz na siłę zmienić to poszukaj SC LX83 a 71 sobie odpuść
 

PIGMENT33

New member
Ja tu pisze o ampli, blu to inna sprawa.
Ten Pionek to bdb sprzet, Ty masz leciwa co prawda Yamahe, ale jaka Yamahe, to nie byle co. Yamaha miala lepsze recenzje w swoim czasie, jak ten Pionek. Ja bym wiemienial z uwagi na dekodery itp. ale w stereo to nie zagra lepiej jak Yamaha, jak kupisz i bedzie inaczej to wyprowadz mnie z bledu.
Dekodery mnie nie interesują, ponieważ blu z ampli połączone jest analogowo 6Xcinch. Aby tylko blu miał funkcję dekodowania jakiegoś formatu dźwięku (np.DTS HD MA ) na swoim pokładzie i przesyłania go w formie LPCM do wzmacniacza/końcówek mocy, Myślę, że wymienię laser ( jest na gwarancji) i sprzedam. A DSP-AZ1 pozostanie narazie. W niejsce blu kupię PIoneer a LX-71. To chyba będzie najlepsze rozwiązanie ( i najtańsze). Co o tym my ślisz????

Dlaczego sprzedales?
Co do AZ1 to konkretny klocek, kiedys sie bawilem w takie ampli i juz nie pamietam wszystkich niuansow, ale te ampli nie wiedza co to kryzys i ciecie kosztow. Z tego co pamietam to byly pokretla barwy dzwieku, swietna sprawa.
Czego sie spodziewasz konkretnie po wymianie na lx81? Kino, stereo, wejscia, dekodery?
Yamahę 3067 sprzedałem, bo nie miała basu (słabiutkie zasilanie) oraz do bani pre-out z którego korzystałem do wzmacniacza stereo. Oppo nuforce kosztowało furę kasy, kolega przyszedł z Yamahą blu 671, różnicy w dźwięku i obrazie nikt z nas nie widział (więc po co przepłacać )--sprzedałem Oppo. Kolega z daleka miał Pionier a blu LX-71 i mówi , że to fajnie i efektowo gra, jasny dźwięk ( taki lubię ). Recenzje też to potwierdzają. Więc wybór padł na ten player jak Yamaha zaczęła grymasić
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
trochę to dziwne, yamaha nie jest może jakimś demonem mega basu, ale brak basu? ja posiadam niski model yamahy, budżetowe kolumny MA i moim zdaniem mam basu aż nad to i musiałem go trochę ująć
 

Whiplash

New member
Bez reklam
3067 i slabe zasilanie.. Amplituner za pare tysiecy zlotych. Moze poprostu dla kolegi liczy sie tylko bass ala Tonsil i to jest dla niego dobre brzmienie, szczegolowosc i scena sie nie liczy.
 

PIGMENT33

New member
I CO Z TYCH PARU TYSIĘCY ZŁOTYCH !!!! Mam kolumny 4 omy schodzące do 2,3 oma. To nie dla tego ampli. Bas się lał po ziemi , słabiutka kontrola basu-- a w DSP-AZ! za 1,5 kzł jest już fajnie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry