Zamiana Stereo na KD 5.0 lub 5.1

IrekKowal

New member
Witam Forumowiczów,***

Aktualnie posiadam już dość leciwy (ale moim zdaniem całkiem nieźle grający) zestaw stereo HK3490 + Monitor Audio MR6. Od niedawna muzyka zeszła na drugi plan, a częściej oglądam na tym sprzęcie filmy - połączone do TV optykiem. Zacząłem działać, i dokupiłem do tego w bardzo fajnej kasie używane monitory MR1 i głośnik centralny MR Center. Stwierdziłem, że na razie z SUBem się wstrzymam bo MR6 mają sporo basu...

TV to OLED of LG, filmy najczęściej w 4K, obok TV stoi też PS4 i mediabox od UPC.

Pytanie, jaki apmlituner powinienem do tego dobrać, aby udało się napędzić te kolumny, nie zależy mi na asystentach głosowych, air playach, 3 strefach i tym podobnych... może być nowy, może być używany, cena absolutny max to 5k za nowy, 3k za używkę.

Pomieszczenie to standardowy salon w wielkiej płycie około 25mkw z TV po jednej stronie i narożnikiem przy ścianie po drugiej.

Dzięki za pomoc!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli chcesz w pełni cieszyć się z ofektów dźwiękowych w filmach to nie odpuszczaj subwoofera. To, że Twoje aktualne głośniki grają dobrym basem to nie wszystko. LFE to pełnoprawny kanał dźwięku. Także jeżeli kino to zestaw 5.1 to minimum.
 
Do góry