Zamiana Samsung B650 na C550

pajczer

New member
Witam,

Czy opłaci mi się wymienić mojego samsunga Le40B651 na samsunga Le40C550 ?

Wystawiłem właściwie już go na allegro i mam kupca za 1890 zł. Nowy Le40C550 właśnie za tyle można już kupić.

Kwestia czy odczuję różnicę w jakości obrazu? na pewno nie będę miał 100Hz motion plus i widgetów internetowych ale na tym mi jakoś mocno nie zależy.

Zależy mi bardziej na większym polu manewru co do odtwarzania .mkv i dekodowaniu DTS.

W razie co zawsze nowy tv mój jest roczny.

rady mile widziane..

Pozdrawiam
 

DarPe

New member
Witam

Czy odczujesz różnicę obrazu to nie wiem. Jednak na pewno będziesz miał "większe pole manewru" z filmami w mkv :), DTS odtworzysz zarówno na amplitunerze jak i samym TV. C550 ma metalowy tył, co poprawia odprowadzanie ciepła, to na pewno na plus. Ma również półmatową matrycę przez co mniej odbija się w niej światło, co może być w niektórych warunkach plusem, jednak oczywiście nie eliminuje odbić do zera ;). Jeżeli ważniejszą sprawą jest dla Ciebie obsługa filmów szczególnie w mkv, a nieistotne 100hz i widgety, to myślę że opłacałaby Ci się ta wymiana.

Pozdrawiam
 

darken

New member
Powiem tak wymiana B651 na C650 na pewno ma sporo plusów takich jak:
- zawsze to nowy tv wiec i nowa gwarancja
- wymieniajac terz tracisz mnij niz jak poczekasz jeszcze rok stary tv szybciej straci na wartosci
- nowszy model to zawsze jednak dodatkowe funkcje takie jak chociazby dts co przy obecnych mkv jest powoli standardem
- c650 ma nowsza wersje internet@tv

Wiec trzeba sobie odpowiedziec czy warto??

Z drugiej strony piszesz ze mozesz stary sprzedac za 1890 a cena nowego c650 to okolo 2400 wiec roznica kolo 500 zł, a za tą kase mozesz kupic nowe BL samsunga bd-c6500 (no 100 zł drozej) który bedzie mial all funkcje nowe te co c650 (mkv z dts i internet) i dotego jeszcze naped bl jak dlamnie bardzo porzadny z pełnym kompletem wyjsc nawet analogowy dzwiek 7.1 do sarszych amplitunerow bez wejscia hdmi - wiec moze warto sie zastanowic skoro b651 ci pasuje i nic mu nie dolega.

cieżki wybór i warty chyba porzadnego przemyslenia
 

pajczer

New member
Sprzedałem mojego LE40B651, poszedł za 1950 zł także nieźle. W takim układzie chyba zdecyduję się odświeżyć serię 6 czyli Le40C650. Choć chodzi mi jeszcze po głowie ten 550 bo sąsiad ma i wygląda całkiem nieźle. Filmy z USB śmigają elegancko.

W MM w akcji bez Vat jest teraz za 2376 zł
 
Ostatnia edycja:

mensir67pl

Member
Bez reklam
weź przestań Kolego OK? Masz ten TV czy tylko przepisujesz co inni piszą?

no właśnie ....

tyle co samsung sprzedaje sztuk w Polsce mogą mu tylko pozazdroscic
ogólnie [C 350,450,530,550,630,650 i tak dalej Plazmy ......]

wiec i awaryjność jest większa


ale nie przekłada się to na żaden konkretny model .....
 

edekzelian

New member
tu nie trzeba go mieć,wystarczy poczytać na tym forum i to konkretnie o c650

no tak, bo załóżmy, ze sprzet firmy x ma osob 20, a sprzet firmy y ma osob 200.
X posypie sie 2 razy, a Y 20
to jakich postow bedzie wiecej? na temat X czy Y?

Plus dochodzi do tego to, ze wiele userow grzebie w service menu, proboje modyfikacje poczyniac, oraz dopatrywac sie wszystkiego najgorszego w roznych typach matryc.

wiec dziwne, zeby nie bylo wielu postow dotyczacych modelu, ktory sprzedaje sie w olbrzymich ilosciach...

btw, ja nie posiadam c650.
 

darken

New member
Ja posiadam c650 40" i jestem z niego super zadowolony. A nigdy nie kupie nic LG teściowej TV zepsol sie 2 dni po gwarancji (a kosztowal 2 razy tyle co c650) - pozadna firma a teraz martw sie sam i na wlasny koszt :p a samsung kupiony 2 dni pozniej jeszcze z seri A650 dziala do tej pory super.
Moj egzemplaz to ideal i nic nie zmieni mojego zdania najepszy wybor jaki mogl byc a widzialem i porownywalem z 20 roznych tv.
 
Do góry