Zamiana PDP na LED LCD

bogaty

New member
Bez reklam
Philips ma czerń
0.0038cd/m2
Teścik


Czyli lepsza niż wszystkich panasonicach. Dochodzi do tego jasność - którą led jest w stanie uzyskać kilka razy lepszą. Więc jeśli chcesz przytaczać jakieś argumenty - to prosiłbym jednak żeby były sprawdzone.
Panasonic TX-P50VT30 kontra Pioneer PDP-LX5090 | TV TEST
Kurak
Otóż przy jasności bieli rzędu 90 cd/m2 testowany Pioneer Kuro miał w trybie Film czerń rzędu 0,00001936 cd/m2, czyli poza zakresem pomiarowym naszego kolorymetru.Kwestia czasu kiedy taką czerń zobaczymy w panasonicach, bardzo prawdopodobne w ZT60. http://www.youtube.com/watch?v=fRVB74Vcrp4
Samsung również szaleje http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-f8500-plasma-tv-201301122576.htm
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
PLAZMAJPG_xhxsppa.JPG
Nie wiem skad masz takie dane.Jest jeszcze jeden argument techniczny .Czas reakcji plazmy , byl i jest szybszy od kazdego lcd,led-tv a nawet od oled.Czas reakcji oled to 0,01 ms
Organiczna dioda elektroluminescencyjna
Plazma jest znacznie szybsza 0,001ms
Jakosc obrazu telewizora plazmowgo jest nawet lepsza od telewizora laserowego:)
http://www.hdtv.com.pl/forum/819489-post4.html
PLAZMA2JP_xhxspre.JPG
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Kolejny zgudny argument - czas reakcji matrycy gra rolę tylko przy smużeniu - a ono nie występuje nawet po 12-15ms czasu pełnej reakcji, a nie tego co firmy podają u siebie, co jest przeskokiem z jednego poziomu czerni do drugiego poziomu.
Tak czy siak - to co ma ew. znaczenie dla graczy to input lag - a on jest często wyższy niż na LED - przykładem niech będzie Panasonic
WT50 - 0ms
VT50 - 50ms
Czyli na poziomie LED za 2tyś (oprócz philipsa 4007, który też ma 0).
Zużycie energii - porównaj sobie LED z local dimming z plazmą - na całkowicie czarnej planszy na podobnym trybie zużywają dość podobnie. Ale przy jasnych scenach nie dość że LED osiągnie jaśniejsze kolory, to jeszcze będzie zużywać dużo mniej energii (gdzieś przy 55" będzie to stosunek 90W w LED do 160W w plaźmie). Jak chcesz wspomnieć o trybach "eko" to od razu nie próbuj - u siebie włączyłem tryb eko i na filmie zużywał średnio poniżej 55W. Więc także duży przeskok w dół - ja mówię o trybach filmowych / standardowych.
Jest jeszcze sama żywotność tej technologii - niestety jest narażona na "blaknięcie" w późniejszym czasie użytkowania.

I może po cześci oboje racji nie mamy - bo każdy może porównać inne modele.
Jednak ja testowałem w domu i widzę wszystko na korzyść LED - łącznie z czernią. Zresztą miesiąc temu kupowałem telewizor - i padło właśnie na full led ZL1. W podobnej cenie żadna plazma nie osiągnęła by podobnej jakości (choć w dniu debiutu cena 18tyś była trochę zabójcza, teraz ponad 2x mniej)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
" Blaknięcie " plazmy jest tak rozciągnięte w czasie że prędzej zmienisz TV dwa razy, jeśli wcześniej nie padnie w nim elektronika niż w praktyce to zauważysz.
Ale podobnie można napisać o LED'ach szczególnie tych ze strefowym wygaszaniem, tam padnie ci choćby jedna strefa i po wszystkim.
Żywotność dzisiejszych diod jest wysoka, ale niestety podświetlenie matryc LCD jeśli padnie nawet w części praktycznie uniemożliwi nam oglądanie.
Druga sprawa to cena, nawet jeśli jakimś cudem LCD zrówna się lub przegoni obraz w plazmach Panasonica, to jego cena będzie wyższa.
Pamiętajmy o tym że aby mieć super obraz nie musimy kupować odrazu serii VT. GT a nawet już bardzo tani ST zapewnia wysoką jakość, a LCD ? Niech ktoś znajdzie LCD w cenie poniżej 4tys. z jakoscia obrazu ST50.
Niestety tam wybór jest raczej zawężony i bez min. 8 tys się nie obejdzie. Wiec nawet jeśli przyjmiemy ze na plazmie więcej zapłacisz za prąd (co realnie można odczuć tylko wtedy gdy plazma będzie chodziła więcej niż 12H godzin dziennie) to zaoszczędzone pieniądze starczą ci na rachunek z nawiązką.
Eksploatacja LCD vs PDP w dzisiejszych czasach przy normalnym oglądania to w roku wydatek max 30zl więcej na plazmę. Wartość wręcz śmieszna.

P.S. Nie można pisać ze technologia PDP stoi w miejscu, bo każde nowe modele pokazują że są lepsze w obrazie od swoich starszych braci.
Ale na pewno PDP już nie rozwija się tak dynamicznie jak LCD
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
" Blaknięcie " plazmy jest tak rozciągnięte w czasie że prędzej zmienisz TV dwa razy, jeśli wcześniej nie padnie w nim elektronika niż w praktyce to zauważysz.
Ale podobnie można napisać o LED'ach szczególnie tych ze strefowym wygaszaniem, tam padnie ci choćby jedna strefa i po wszystkim.
Żywotność dzisiejszych diod jest wysoka, ale niestety podświetlenie matryc LCD jeśli padnie nawet w części praktycznie uniemożliwi nam oglądanie.
Druga sprawa to cena, nawet jeśli jakimś cudem LCD zrówna się lub przegoni obraz w plazmach Panasonica, to jego cena będzie wyższa.
Pamiętajmy o tym że aby mieć super obraz nie musimy kupować odrazu serii VT. GT a nawet już bardzo tani ST zapewnia wysoką jakość, a LCD ? Niech ktoś znajdzie LCD w cenie poniżej 4tys. z jakoscia obrazu ST50.
Niestety tam wybór jest raczej zawężony i bez min. 8 tys się nie obejdzie. Wiec nawet jeśli przyjmiemy ze na plazmie więcej zapłacisz za prąd (co realnie można odczuć tylko wtedy gdy plazma będzie chodziła więcej niż 12H godzin dziennie) to zaoszczędzone pieniądze starczą ci na rachunek z nawiązką.
Eksploatacja LCD vs PDP w dzisiejszych czasach przy normalnym oglądania to w roku wydatek max 30zl więcej na plazmę. Wartość wręcz śmieszna.

P.S. Nie można pisać ze technologia PDP stoi w miejscu, bo każde nowe modele pokazują że są lepsze w obrazie od swoich starszych braci.
Ale na pewno PDP już nie rozwija się tak dynamicznie jak LCD
O tym właśnie pisałem na poprzedniej stronie, LED tak ale tylko z strefowym podświetleniem ma start do PDP, pytanie przy jakiej cenie :-D.
 

salata

Member
Poszukiwań dalsza czesc. Do drużyny dołączyli KDL46HX855, Panasonic serii WT50 te dwa modele konkurują z Philipsem 46PFL7007. Ambilight naprawdę daje dużo podczas oglądania. Czy ów Philips ma nadal to okropnie wolne menu jak seria 6007?
Nie wiem nadal na który z tej trójki sie zdecydować. Każdy ma wiele zalet i wad. Chyba będę musiał zrobić sobie listę + i -. Z chęcią poznam największe wady tych modeli TV. Pozdrawiam.


Tapped from iPod.
Kind regards
Salata
 
Do góry