Zamiana Onkyo TX-NR 656 na TX-RZ 810 , warto ?

tomektre

New member
Przy okazji zapytam, nie wie ktoś może czy pilot od RZ 1100 będzie pasował do RZ 810? Chodzi mi np o guziki numeryczne i sleep timer. Armanig miałeś chyba oba modele, może wiesz?
 
Witam wszystkich i na wstępie dziękuję za zainteresowanie , opinie , i dyskusję w temacie który założyłem , widać że forum ma się dobrze .
Teraz do meritum czyli wymiany sprzętu , od wczoraj stałem się posiadaczem Onkyo TX-RZ 810 po tym jak szybko pozbyłem się TX-NR 656 (właśnie dzięki tej dyskusji kolega z forum go kupił) sprzęt wypakowany , szybko podłączony i od razu problem bo Tidal się zagubił , trzeba było zrobić aktualizację oprogramowania , poszło przez net , trochę to trwało ale w końcu wszystko się wgrało i Tidal z innym wrócił , także jak ktoś kupi nowy ze sklepu to niech zacznie od aktualizacji . Brzmienie czyli najważniejszy czynnik , włączam gra to jakoś lekko , bez "pary" kurde coś jest nie tak , wejście w ustawienia i okazało się że fabrycznie ustawiono odcięcie głośników na 80Hz , szybka poprawka no i sprzęt odżył , przesiadka z w sumie dobrego 656 na 810 jest słyszalna , zapanował większy porządek , kultura brzmienia , wysokie tony zyskały lepszą rozdzielczość , blachy perkusji pełniej wybrzmiewały , każde uderzenie w ride czy hi-hat odtworzone w punkt , bas nie wali na lewo i prawo , czasami siedzi cicho żeby nagle przywalić i to z nawiązką , stereofonia świetna , wokale troszkę z przodu ale nie tak jak w 656 , tak jak napisałem 810 nie gra efekciarsko , natomiast 656 jakby chciał udowodnić na siłę że jest lepszy niż w rzeczywistości , czyli można by rzec że jest super , niestety nie , wymiana Onkyo nie poprawiła tego co mnie najbardziej irytuje czyli tej nieszczęsnej wyższej średnicy która psuje obraz całości , ale nie w Onkyo upatruję takiego stanu rzeczy a w głośnikach , są podobno opinie że Klipsch to głośniki stworzone do metalu , rocka , mocnych brzmień , ja uważam że są stworzone do wszystkich gatunków oprócz ww. Testowałem sprzęt na nagraniach koncertowych Santana , The Eagels , Genesis , Prodigy , brzmienie bez przeprowadzonej kalibracji , dodatkowo muzyka z Tidal-a , z USB , flac , wav , wszystko na pure audio , przewody głośnikowe Klotz LY 240 .
Reasumując , czy żałuję zakupu 810 na pewno nie , widać że urządzenie ma potencjał , potwierdziło się większość opinii na jego temat , dlatego Onkyo zostaje , i jeśli ktoś tak jak ja będzie się zastanawiał na wyborem a będzie w mógł sobie pozwolić na kupno 810 to brać , większy problem mam z RP-260 , dużo mi się w nich podoba , świetny bas , stereofonia , dynamika , czytelny przekaz , oprócz tego o czym wcześniej wspominałem , na chwilę obecną dam im jeszcze trochę czasu , niech sobie pograją , przemyślą to i owo , może się ze sobą dogadamy :) mam taką nadzieję , w sumie to porządne głośniki tylko nie do ostrego i głośnego grania i pisze to stary punkowiec perkusista .
 
Seryjnie tak jak napisałem wszystko było na 80Hz , teraz mam na frontach full band i centralny 80Hz THX w nawiasie . Teraz już nie mam czasu ale w sobotę przeprowadzę kalibrację i zobaczymy jak wtedy podobiera parametry .
 

DrWredman

Active member
Seryjnie tak jak napisałem wszystko było na 80Hz , teraz mam na frontach full band i centralny 80Hz THX w nawiasie . Teraz już nie mam czasu ale w sobotę przeprowadzę kalibrację i zobaczymy jak wtedy podobiera parametry .

Gratuluję zakupu i witam w klubie RZ.
Jak wiesz mam ten sam zestaw i w ogóle nie zauważyłem żeby mi coś przeszkadzało w wysokich tonach. Być może te kable Klotz'a dorzucają coś od siebie. Nie wiem też jak stoją Twoje głośniki i w jakiej odległości od słuchacza, ale spróbuj zmienić im nieco kąt. Jeśli głośniki wysokotonowe są skierowane bezpośrednio w Twoje uszy to rzeczywiści morze być słyszalny efekt przesterowania wysokich tonów ;)
Jak już wiesz, planuję podłączyć głośniki jako Bi-wire, powinno być jeszcze lepiej. Spróbuję też z bi-amp, choć taka konfiguracja nie pozostanie z uwagi na wykorzystanie końcówek w kinie.
Też możesz przeprowadzić podobne testy u siebie.
A Tidala masz w Hi-Fi ? bo różnica jest słyszalna.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wrzuć linki do konkretnych utworów z Tidala, już drugi raz o tym piszę.
Co prawda mam inne kolumny, ale jestem w stanie sprwadzić na kilku setach.
 

grzesiek1945

New member
Armanig usuń kilka wiadomości ze swojej skrzynki odbiorczej forum, mam do Ciebie sprawę.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 
Gratuluję zakupu i witam w klubie RZ.
Jak wiesz mam ten sam zestaw i w ogóle nie zauważyłem żeby mi coś przeszkadzało w wysokich tonach. Być może te kable Klotz'a dorzucają coś od siebie. Nie wiem też jak stoją Twoje głośniki i w jakiej odległości od słuchacza, ale spróbuj zmienić im nieco kąt. Jeśli głośniki wysokotonowe są skierowane bezpośrednio w Twoje uszy to rzeczywiści morze być słyszalny efekt przesterowania wysokich tonów ;)
Jak już wiesz, planuję podłączyć głośniki jako Bi-wire, powinno być jeszcze lepiej. Spróbuję też z bi-amp, choć taka konfiguracja nie pozostanie z uwagi na wykorzystanie końcówek w kinie.
Też możesz przeprowadzić podobne testy u siebie.
A Tidala masz w Hi-Fi ? bo różnica jest słyszalna.

Cześć , głośniki ok 3,7 m z kątami też próbowałem ale bez skutku , na innym forum znalazłem wątek m.in też o naszych głośnikach gdzie był poruszony podobny problem (chcesz to podeślę linka na priv) podobno te Klipsche są bardzo wrażliwe na okablowanie sprawdzone i polecane są przewody Supra , nawet usunięcie zworek w terminalach robi różnicę w przyszłym tygodniu zamówię kabelki i to sprawdzę chociaż cudów się nie spodziewam . Tidal w Hi - Fi .
 
Wrzuć linki do konkretnych utworów z Tidala, już drugi raz o tym piszę.
Co prawda mam inne kolumny, ale jestem w stanie sprwadzić na kilku setach.

Linków jako takich nie mam bo większość plików mam na dysku , ale może masz coś u siebie , testowałem na

- The Eagels Farewell Tour Australia
- Santana live at Montreux 2011
- Genesis in Rome 2007

Posłuchaj z Tidala płytę Deep Purple Perfect Strangers , to będzie już jakieś porównanie , dodam tylko że kolumny pograły może kilkanaście godzin także jeszcze świeżynki.
 

Pixeel

Member
Kolego wlochatybilly>

Jakieś nowe uwagi? Coś się zmieniło, poprawiło (łudzę się) z górą (810 względem 656).

Szczerze, wymieniłbyś drugi raz? Czy różnica warta 2 tys. ?
Trochę mi szkoda 2 tys. zyskując może 10% poprawy(wnioskuję z wypowiedzi) - żeby chociaż więcej końcówek mocy dodali w cenie.

Ktoś coś słyszał o następcy 900?

W maju wchodzi 676 na niektórych stronach już jest (ale tu raczej oficjalna implementacja tego co w 656 po aktualizacjach, ciut zwiększona moc, wszystkie HDMI z HDCP 2.2, Dolby Vision, DTS PLAY-FI).
Onkyo | Product comparison

https://m.sklep.rms.pl/onkyo-tx-nr676e-nr-676-amplituner-kina-domowego-7-2-z-dolby-atmos-i-dts-x
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W teorii niby tak, ale to tak jakbyś chciał porównać (np.) Merca z 3l silnikiem i Merca hybryde ;)
To są inne konstrukcje, ja bym nie nazwał 1100 następcą, a deko innym produktem z innymi rozwiązaniami.
 
Kolego wlochatybilly>

Jakieś nowe uwagi? Coś się zmieniło, poprawiło (łudzę się) z górą (810 względem 656).

Szczerze, wymieniłbyś drugi raz? Czy różnica warta 2 tys. ?
Trochę mi szkoda 2 tys. zyskując może 10% poprawy(wnioskuję z wypowiedzi) - żeby chociaż więcej końcówek mocy dodali w cenie.

Ktoś coś słyszał o następcy 900?

W maju wchodzi 676 na niektórych stronach już jest (ale tu raczej oficjalna implementacja tego co w 656 po aktualizacjach, ciut zwiększona moc, wszystkie HDMI z HDCP 2.2, Dolby Vision, DTS PLAY-FI).
Onkyo | Product comparison

https://m.sklep.rms.pl/onkyo-tx-nr676e-nr-676-amplituner-kina-domowego-7-2-z-dolby-atmos-i-dts-x

Cześć , warto zmienić , jeśli masz środki to nie ma co się zastanawiać , nowa seria dopiero wchodzi także ciężko się wypowiadać na ten temat , jeśli chodzi o górkę w RP - 260 to robię jeszcze lepszy numer jak z amplitunerami , sprzedaję 260 i kupuję 280 i coś mi się wydaje że to będzie rozwiązanie problemu . Podzielę się uwagami jak tylko będą u mnie w domu .
 
Do góry