Zamiana Marantz SR6008 na .... ?

Bonaventura

New member
Forumowicze, mam problem.
W związku z remontem sypialni, moja droga druga połówka doszła do wniosku, że obecnie użytkowany amplituner Marantz SR6008 koloru srebrnego nie pasuje do całej reszty wyposażenia która to jest czarna. Stąd moje pytanie do was, na co zamienić ww amplituner tak aby za nadto nie stracić na jakości?

Sypialnia ma 16m2
Ampli podłączony pod zestaw 5.1 JBL Balboa.
Całość używana w 90% do filmów a pozostałe 10% to radio.

Myślałem, nad jakimś slimem (bardzo mało miejsca w nowej komodzie i obecny sprzęt już jest prawie na styk), ze stajni np. Pioneera lub Marantza. Na alledrogo wisi też H/K AVR360, z tym, że to trochę stary sprzęt i się obawiam jakiejś nagłej usterki.

Chciałbym aby następca obecnego nie kosztował mnie więcej jak ok. 2000zł. Nie zależy mi na jakiś cudach i bajerach. Aczkolwiek dobrze jakby miał jakiś fajny skaler 1080p.
 

mors111

Active member
Bez reklam
a co obecnym amplitunerem ?
sprzedajesz go ?

za 2kzł kupisz slima Marantza i do Balboa będzie wystarczający - tam są małe kolumienki , sub daje całego efektu , zawsze możesz też dokupić wzmacniacz do slima by poprawić stereo , ale nie przy Balboa

z Pionka to od 9.. w górę

HK 360 fajny mocny już sprzęt , nie wykorzystasz przy Balboa , ale mocy nigdy za wiele , to tak jakbyś pozostawił to co masz , ale inny kolor
 

Bonaventura

New member
a co obecnym amplitunerem ?
sprzedajesz go ?

za 2kzł kupisz slima Marantza i do Balboa będzie wystarczający - tam są małe kolumienki , sub daje całego efektu , zawsze możesz też dokupić wzmacniacz do slima by poprawić stereo , ale nie przy Balboa

z Pionka to od 9.. w górę

HK 360 fajny mocny już sprzęt , nie wykorzystasz przy Balboa , ale mocy nigdy za wiele , to tak jakbyś pozostawił to co masz , ale inny kolor

Obecny pójdzie na sprzedaż by mieć $$ na inny. Chociaż strasznie mi go szkoda bo praktycznie nówka.
W Balboa kolumny wbrew pozorom wcale nie są takie małe, i tu obawa czy slimy uciągną. Wiem ze to nie hi-end ale do plastików im daleko.
Dokupienie kolejnego elementu nie wchodzi w gre, raz ze nie mam miejsca a dwa ze nie interesuje mnie stereo.
Właśnie szukam czegoś na zasadzie o której wspomniałeś, zamienić na coś zbliżonego o innym kolorze. A nawet jestem skłonny przymknąć oko na pewne braki, nie chce aby byl to przerost formy nad treścią.

Wybaczcie za brak polskich znaków, ale mam od wczoraj pierwszy raz w życiu telefon z Androidem i nie ogarniam tego.

Edit:
Poprawiłem ort. na komputerze.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Jeśli nie planujesz w najbliższym czasie zmiany kolumn to brałbym coś podobnego, albo przegadaj Żonie że srebrny musi zostać bo przy zmianie musiałbyś duuużo dopłacić ;-)
Zobaczysz, że zadziała :p
SR6008 to bardzo fajny amplitunerek :)
Nie ma co go zmieniać tylko dla koloru.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Jeśli nie planujesz w najbliższym czasie zmiany kolumn to brałbym coś podobnego, albo przegadaj Żonie że srebrny musi zostać bo przy zmianie musiałbyś duuużo dopłacić ;-)
Zobaczysz, że zadziała :p
SR6008 to bardzo fajny amplitunerek :)
Nie ma co go zmieniać tylko dla koloru.

Dokladnie i zmiana moze tylko zaszkodzic jakosci odtwarzanego dzwieku.
chyba ze wydasz 2x wiecej..
 

Bonaventura

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedź w temacie.

Kolumn wymieniać na chwilę obecną też nie będę. Raz, że podobnie jak ampli są praktycznie nowe a dwa, że za dużo musiałbym dołożyć aby kupić coś konkretniejszego.

Zdaje sobie sprawę, że SR6008 to całkiem fajny klocek i jego wymiana wcale mi się nie uśmiecha, zwłaszcza że zakupiłem go 5 miesięcy temu (pierwotnie do zupełnie innego zestawu w innym pomieszczeniu) i użyłem ledwie kilka razy (a to srebro na szczotkowanym aluminiowym panelu). Tutaj jednak muszę wyjaśnić i dodać kilka słów. Sypialnia jest jednym z trzech pokoi gdzie trzymam sprzęt audio, i to takim raczej drugiego planu. Przed remontem ustaliłem z małżonką, że ona mebluje sypialnię (chciała mieć chociaż jedno swoje królestwo w domu) a ja resztę domu (i tak zrobiłem dobry deal, cała chałupa a jeden pokój robi różnicę), wobec czego ona nie wtrąca się w moje a ja za bardzo w jej. Kobita wybrała sobie nową komodę rtv, i inne takie dodatki do których teraz moim zadaniem jest dopasować jej sprzęt. I teraz attention:

Problem 1 - wysokość półki w nowej komodzie to 18cm. Wysokość marantz'a to 16cm, wobec czego zostaje niewiele przestrzeni na rozprowadzanie się ciepłego powietrza. I tutaj moja koncepcja aby od razu zmienić na np. slima.
Problem 2 - kobita twierdzi, że czarny bardziej by jej się zlewał z konsolą, odtwarzaczem, frontami głośników i innymi akcentami.

Z uwagi na powyższe, wziąłem pod rozwagę jej prośbę o wymianę amplitunera na zbliżony cenowo i jakościowo który rozwiązałby owe problemy. W grę wchodzą oczywiście i modele używane.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
CA 351R zostały srebrne w super cenie. Proste jak drut ale dzwięk wyborny.

32822-max_ca_azur_351r_4.jpg
 

Bonaventura

New member
Cambridge Audio zawsze mnie ciekawiły. Jak z ich graniem w porównaniu do Marantza? Dane techniczne maja zbliżone, może z tym, że CA w kwestii "bajerów" jakieś kilka lat wstecz.

Pomimo tego, że kolor srebrny to jego niższa wysokość byłaby mocnym argumentem, raz, że się będzie lepiej chłodził a dwa: "kochanie, niższy jest to się go głębiej w szafkę wciśnie i nie będzie się w oczy rzucać" :p

Rozwijam ten trop ponieważ na chwile obecna poza zaproponowanym slimem Marantza i CA nie padło nic innego.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Słucham w biurze, bardzo mocny, dobry zasilacz, zaskakuje basem, przejrzystością i wysokimi. Od strony dźwiękowej udany amplituner, a teraz dodatkowo s super cenie. Obawiam się, że z tytułu wyprzedaży Marantz brzmieniowo nie jest dla niego konkurencją.
 
Do góry