Zamiana Logitech Z 5500 na kino domowe, pomoc w wyborze

Zeniffar

New member
Witam aktualnie używam głośników Logitech Z 5500 podłączonych do tv i zastanawiam się nad wymianą ich na kino domowe. Możecie doradzić czy taka zamiana będzie miała sens i czy możecie polecić jakiś zestaw kina domowego tak do około 1500 zł ?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam aktualnie używam głośników Logitech Z 5500 podłączonych do tv i zastanawiam się nad wymianą ich na kino domowe. Możecie doradzić czy taka zamiana będzie miała sens i czy możecie polecić jakiś zestaw kina domowego tak do około 1500 zł ?

Wydaje mi sie ze jedyna rozsadna opcja jest uzywany ampli np onkyo608 + jamo s606 uzywke tez. Musialbys poszukac ale zacznijmy od tego jaki masz pokoj duzy i co oczekujesz
 

Zeniffar

New member
Pokój jest nie wielki kilka m2, zależy mi na fajnym przestrzennym dźwięku, w zasadzie moje aktualne głośniki nie są złe, 505 W RMS, jednak zastanawiam się nad kinem z nadzieję, że będzie lepszy efekt. Wolał bym chyba jakiś gotowy zestaw może taki np. Philips HTB3580G/12 ?
 

Lukasz2525

New member
Takie kino z marketu to tandeta , dużo sobie nie poprawisz względem tych Logitechów . Jak już je zmieniać to na ampli i kolumny , a nie na odtwarzacz dvd z głośnikami .
 

SternQuest

New member
Też jestem tego zdania. Sam mam Logitech Z906 czyli praktycznie to samo co Z5500 podłączone pod kompa i za 1500 pln raczej za dużo nie poprawisz w stosunku do tych głośników. Notabene jak na swoją cenę i gabaryty to grają bardzo dobrze. Trzeba trochę zwiększyć budżet aby poprawa była widoczna.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam aktualnie używam głośników Logitech Z 5500 podłączonych do tv i zastanawiam się nad wymianą ich na kino domowe. Możecie doradzić czy taka zamiana będzie miała sens i czy możecie polecić jakiś zestaw kina domowego tak do około 1500 zł ?

Nie ma żadnego sensu.
Przecież te Logitechy zmiatają Jamo 606.
Zwiększ budżet i dopiero się zastanawiaj nad wymianą.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem Jamo 606 i to nie z Onkyo 608, a z 905.
Mialem też Z5500.
Faktyczna wymiana ma sens przy większym budżecie, Z5500 to świetny zestaw mimo swoich ograniczen.
W kinie bez porównania miałem większy fun na Logitech.
To jest tak jak zestawem Bose za 6000zl, małe, ale wariaty.
 

bluray

Banned
Mam Z-5500. Nie sądzę by w tej cenie jakieś KD dało radę.
Głównie za sprawą subwoofera. Ale nie tylko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Można, ale nie każdy chce mieć kable pod domu, a te jest bezprzewodowe.
 

Zeniffar

New member
Ok to chyba zostawię sobie te leciwe już Logitechy, myślałem, że kino da jakiś lepszy efekt przestrzenny no, ale w zasadzie w Logitechach też jest ok. Jeśli chodzi o cenę to nie jest kwestia dozbierania kasy a raczej może założenie ile chcę na to wydać.
 

Lukasz2525

New member
Jak kino ma ci dac lepszy efekt przestrzenny , skoro logitechy tez sa 5.1 . Ewentualnie moze byc skok jakosciowy , ale nie w tym budzecie .
 

lobos

New member
Bez reklam
Jak kino ma ci dac lepszy efekt przestrzenny , skoro logitechy tez sa 5.1 . Ewentualnie moze byc skok jakosciowy , ale nie w tym budzecie .
Też tak myślę. Za 1500 zł nie kupisz zestawu 5.1, który da Ci lepsze efekty od Z5500.
Szkoda kombinować, bo efekt będzie mizerny.
 
Do góry