zamiana G30 50` na 55-60 prosze o porade

crimson-pirate

New member
Witam
Aktualnie posiadam Panasonica G30 50 cali . Korzystam z niego około 2 lat.
Teraz TV przejdzie do moich rodziców.
TV ogólnie oceniam na + , jednak minusem było jego głośne chodzenie wieczorem , gdzie moja dziewczyna już spała, a ja chciałem coś obejrzeć. Dodatkowo delikatne drganie obrazu jak to w plazmach , nie było to bardzo uciążliwe ale wolałbym to wyeliminować.

Nowy TV miałby być większy minimum 55 ,lepiej nawet 60 .
TV oglądam z około 2,5-3 metry .
Tv używam głownie do oglądania - filmy hd, seriale hd głównie z PC, planuje także PS4 .
Pokój oświetlony ale nie ma problemu z wyciemnieniem (rolety)

Bardzo podobała mi się recenzja Panasonic TX-L55ET60E , jednak jest to "tylko" 55 cali i tutaj proszę o poradę . NIe weim czy jest sens sie łakomić na 60 teoretycznie słabszy czy 55 nieco lepszy model. Ogólnie mam zaufanie do firmy Panasonic za jakość...
modele które brałem pod uwagę , jednak jestem otwarty na wszelki propozycje.

Panasonic TX-L55ET60E
Samsung UE55ES6800
Sharp LC-60LE740E
maks cenowy to 6 tys, oczywiście czym mniej tym lepiej
jak się ma czerń Plazmy G30 do
TX-L55ET60E . Gdzie zobaczymy większa głębie, miał ktoś okazje testować lub te dwa modele obok siebie?


2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? -wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
7.Jaki masz obecnie telewizor ? -G30 Panasonic 50`
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - dobry obraz przede wszystkim
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - NC+
10.Jakie urządzenia ? -dekoder NC+,PC,konsola ps3 aktualnie,amplituner Yamaha
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 3h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport- filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? -okazjonalnie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? -6 tyś , mniej = lepiej
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - lepiej chyba pasywne, nie jestem specem czy miłośnikiem. nie znam się :)
 
Ostatnia edycja:

robertos80

New member
jak się ma czerń Plazmy G30 do TX-L55ET60E - ano nijak, tzn przy G30 to et60 nie ma czerni wcale (oczywiście chodzi o warunki kinowe, czyli wieczorem lub gdy jest ciemno w pokoju). Generalnie ET60 to matryca IPS czyli w miarę dobre kąty jak na LCD ale słaby kontrast.

Najlepiej kup ST60 - jest sporo jaśniejszy od G30, jeśli podoba Ci się obraz z G30 to w ST60 będzie tylko lepiej

Jeśli koniecznie LED to może Samsung F6500 - tu kontrast w miarę OK (wieczorem dużo lepiej niż ET60) ale kąty gorsze
 

crimson-pirate

New member
bardzo prosze o pomoc :)
Dodatkowo do puli dolaczam SONY KDL-W805(bo W905 chyba jednak za drogi)
lub Sharp LC-60LE840E !.
przewertowalem watki tych TV w osobnych watkach setki stron i sam nie wiem co myslec. Czym wiecej czytam tym mniej zdecydowany jestem.
Wczoraj spedzilem czas w saturnie testujac troche te TV niestety nie mam porownania do aktualnego TV G30 plazmy Panasa ktora obecnie mam. nie chcialbym abym narzekal i zamienil na cos gorszego niz aktualnie mam.
??
 

crimson-pirate

New member
Sharp 60LE840
Toshiba 58L7365
Panasonic 55ST60

Plazmy raczej juz nie chce, glosne kondensatory , lekkie migotanie obrazu zneichecily mnie a jak mam mozliwosc to wolalbym juz LED.

Sharp 60LE840 - na tym forum jest w miare polecany jednak czytalem tez opinie i recenzje na konkurencyjnym i tam raczej negatywne . Ze kolory bardzo przekłamane . ze plynnosc slaba itp.

Cena sharpa 60 cali jest naprawde niezla i jest to jeden z glownych kandydatow. Niestety nie udalo mi sie go zoabczyc na zywo i w miare mozliwosci przetestowac.
Czy ty masz moze ten TV lub miales mozliwosc zoabczyc go jak wyglada vs plazma Panasa G30 lub cos obok tego ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Plazmy raczej juz nie chce, glosne kondensatory , lekkie migotanie obrazu zneichecily mnie a jak mam mozliwosc to wolalbym juz LED.

Sharp 60LE840 - na tym forum jest w miare polecany jednak czytalem tez opinie i recenzje na konkurencyjnym i tam raczej negatywne . Ze kolory bardzo przekłamane . ze plynnosc slaba itp.

Cena sharpa 60 cali jest naprawde niezla i jest to jeden z glownych kandydatow. Niestety nie udalo mi sie go zoabczyc na zywo i w miare mozliwosci przetestowac.
Czy ty masz moze ten TV lub miales mozliwosc zoabczyc go jak wyglada vs plazma Panasa G30 lub cos obok tego ?

g30 porównywałem do YL863 Toshiby, Sharpa LE830, czy Sonego HX820, do nowszych modeli nie było okazji, bo po prostu poznikały te tv z rynku.
Ogólnie robiąc przeskok na nowszego LED, zyskasz parę rzeczy, natomiast to nadal będzie LED - więc nierówne podświetlenie, smużenie, czy przeciętny kontrast to niestety standard.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Skoro miales plazme to teraz przesiadka na leda moze cie troche zszokowac :p pozatym raczej da sie znalezc jakas cichsza plazme ktora by tak nie przeszkadzala.
 

szkwar

New member
też mam podobny problem, przy czym ja mam porównanie do 42cale g30 panasa, wszystkie tv co wymieniłeś biorę pod uwagę. Można wiedzieć dlaczego wykluczyłeś sharpa?
 
Do góry