Zamiana Fidelio E5 budżet 3000-4000

mirexxx

Member
Witam moje Philips Fidelio E5 strasznie się kaszanią.Chciałbym je zamienić na jakiś budżetowy zestaw amplituner plus głośniki.
Jako że głośniki muszą być białe pomyślałem o:

Taga TAV-606V.3

Tak wiem tanio itd,ale nie planowałem zmiany kina i na ten moment innej opcji nie ma.Jaki amplituner zakupić żeby w miarę czytało te wszystkie DTSY,THXY.Pokój 16m2.Słucham głównie muzyki rockowej -metal-core.W okolicy nie mam niestety żadnego salonu żeby samemu coś odsłuchać.

Przesiadka z Fidelio na zestaw z amplituner i głośniki będzie odczuwalna??
 

mors111

Active member
Bez reklam
pewnie , że zauważysz różnicę , ale koniecznie musi być sub

amplituner im wyższy model tym lepiej , Onkyo 6.. , Denon X2... , Yamaha 6..

sam amplituner to min. 2kzł , sub min. 1kzł , pokój masz mały ( moja kuchnia ) więc może lepsze dobre stereo ?

te Tagi to budżetówka więc nie spodziewaj się za wiele , w takim pokoju , może lepsze będą monitory + dobry sub
 

legaar

Member
Co Ty z tym Bose 700 ? słuchałem tego parę razy - bez suba dźwięk jest płaski do muzyki nie bardzo - a koszt z subem to już heco aurora zestaw 5.1 można kupić

w MM jest też zestaw głośniczków Bose za 16 k = nie pamiętam jak się nazywały - w kinie jako tako w myzyce też szału nie ma - a 16k - kto to kupuje ? ;)
 

mirexxx

Member
Bez kłótni proszę :)

Pioneer VSX-934
DENON AVR-X2600H
Yamaha MusicCast RX-V 685
Coś możecie powiedzieć na temat tych amplitunerów??Suba dokupię gdzieś w marcu jak sie dozbiera ten dodatkowy 1000
 

legaar

Member
Nie wiem gdzie słuchałeś i czy w ogóle.
Ale Nie Pisz bzdur Bose bije na głowę konkurencję nawet bez suba .

Słuchałem i nie piszę bzdur - uszanuj że kto inny może się nie jarać dźwiękiem z przetworników wielkości cytryny - Tobie sie podoba super Twoje prawo, tak jak moje prawo jest że mnie ten dźwięk nie powala (tak jak każdego innego soundbara) szczególnie taki w cenie już niezłego zestawu pełnowymiarowego. Widzę zastosowanie soundbar do sypialni na mały metraż, ale jak pisałem wcześniej - nie za takie pieniądze- co nie oznacza że bronię komuś wydawać taki hajs na taki zestaw - Twoje pieniądze, Twoje prawo i ja je szanuje. Tylko chodzi mi o to że piszesz w każdym wątku że kup bose 700 ;) to tak jak przez ostatnie dwa lata było tu często polecane JBL 5.1 - i super ale głównie do kina i w kinie za te pieniądze - bajka - w muzyce nie bardzo - chyba że ktoś techno słucha czy innego gatunku w którym bas i wysokie rządzą - bo średnicy w tym soundbarze nie ma w ogóle ;) I tak samo imho należałby jednak precyzyjniej pisać o bose 700 - gra o niebo lepiej od JBL 5.1 ale też cena x2 jak nie x3, a prawda jest taka że jak ktoś chce soundbar za normalne pieniądze który w kinie gra porównywalnie do jbl 5.1 a w muzyce jest o niebo lepszy - za porównywalne pieniądze to kupi Polk Magnify Max SR i też bedzie zadowolony ;)
 

szybal

Banned
Jeżeli chodzi o sundbar Bose 700 nie ma konkurencji jezeli chodzi o muzyke i filmy .
Firma słynie z małych głośników ktore pięknie grają od lat zadziwia możliwościami inżynierów.
JBL nie ma co porównywać gra jak gra.
Dla osób które tak jak ja nie chcą KD nie ma zbyt wiele możliwości żeby mieć perfekcyjny dźwiek ukryty w nowoczesnej obudowie .
Sam testowałem i miałem różne soundbary marnowałem czas i pieniądze ciągle czegoś mi brakowało.
Plusy BOSE 700 według mojej oceny.
1. Wykonanie .
2. Pilot podświetlany uniwersalny.
3. Dźwięk.
4. Serwis na najwyższym poziomie bez problemów.
5. Radio net w aplikacji bardzo intuicyjnej Bose.

Minusy

1.Cena - lepiej raz wydać więcej ale konkretnie.
 
Do góry