Zamiana ampla i kolumn 5.0 na Soundbar

mervel

New member
Witam,
Posiadam do tej pory VSX 923 i zestaw jamo S426 (5.0) i postanowiłem sprzedać całość i postawić na coś mniejszego gabarytowo, ale lepiej grającego. Posłuchałem kilka soundbarów i najlepiej grają wg mnie Sonos beam, Bose 500 (bez subwooferów) oraz Jbl 3.1
Wątpliwości jakie się pojawiają do każdego zestawu...
- sonos brzmi swietnie ale z tego co doczytałem to obsługuje tylko DD i w przypadku innych formatów automatycznie przerzuca dźwięk tylko na stereo. Trochę lipa w momencie gdy np z netflixa będzie szedł inny format dźwięku
- bose 500 gra nieźle: minus że subwoofer jest drogi a gra dość przeciętnie... sam bar gra nieźle. Czy z formatami dźwięku nie będzie podobnie jak z sonos?
- jbl 3.1 grał w sumie ładnie (na pewno słabiej niż 2 wyzej, ale nadrabia subwooferem) i generalnie byłem zdecydowany na niego aż zacząłem doczytywać o problemach z "przerwami" w dźwięku, że potrafi się uśpić przy jakiejś ciszy np w filmie, czy to samo jest np przy przełączaniu kanałów?

Zestaw ma być dość uniwersalny: głównie filmy (netflix), sport z C+ ale czasem też muzyka z komórki (aplikacja apple music)

Salon w którym będzie grał soundbar ma ok 35m2, z tym że tv i audio znajduje się we wnęce która ma ok 10m2.
Całość spięta będzie z tv Lg55oledbv7, ps4 i dekoderem 4k C+
Chętnie wysłucham propozycje, porady na co się zdecydować (lub omijać) :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Słuchałeś belek Focala?
Może nie ma tam wodotrysków jeżeli chodzi o funkcje sieciowe, ale brzmieniem zostawia konkurencję daleko w tyle.
 

mervel

New member
Nie miałem niestety okazji.
Wczoraj zrobiłem jeszcze raz rundę z odsłuchem... Polk magnify odsłuchałem i też gra fajnie. Yamaha odpada- zdecydowanie najsłabiej wypada ze wszystkich.
Najbliżej mi na tę chwilę do Sony ZF9- gra ciut słabiej niż JBL ale wizualnie jest ładniejszy no i opisywane problemy z JBLami mnie odstraszają.
Jeszcze muszę gdzieś dorwać na odsłuch Bose 500 i 700 ale z własną muzą, bo wszędzie są zamontowane z ich demo tylko. Chyba muszę apkę ściągnąć i wtedy spróbować z telefonu
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Bose 700 myślę że spełni twoje oczekiwania.
Też długo szukałem wymieniłem i zawsze czegoś brakowało do momentu zakupu Bose 700 teraz jest pełnia szczęścia.
 

mervel

New member
Jak się sprawuje w filmach/netflixie (jeśli używasz)? Dokupiłeś z subem? Mam małe pomieszczenie wydzielone na kącik audio-tv-konsolowo więc biorę pod uwagę że dobry sprzęt bez suba może mi wystarczy.
Ostatecznie ewentualnie wezmę i sony i bose 700, odsłucham i jeden z nich oddam z powrotem do sklepu ;)
 

szybal

Banned
Mam Netflixa oglądam dużo filmów sprawuje się bardzo dobrze w filmach i muzyce.
Na początku miałem sam Soundbar gra rewelacyjnie nawet bez suba , Apka jest dopracowana radio internetowe , tryb dialogowy , pilot podswietlany uniwersalny .
Można pisać i pisać ale najlepiej samemu się przekonać.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
marvel masz jeszcze do przesłuchania obejrzenia Harmana Citation BAR+SURR+SUB, radzi sobie nawet w muzyce co jest zadziwiającym osiągnięciem, a można jeszcze dokupić za jakiś czas Towery, czego nie uświadczysz u konkurencji.
 

szybal

Banned
Ale czy radzi sobie bez suba ? Czy ma darmowe radio internetowe, czy ma pilota podswietlanego uniwersalnego? Czy serwis nie robi problemów tak jak Bose ? Czy to taki samsung na strefach :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ale czy radzi sobie bez suba ? Czy ma darmowe radio internetowe, czy ma pilota podswietlanego uniwersalnego? Czy serwis nie robi problemów tak jak Bose ? Czy to taki samsung na strefach :)
I co z tego, że masz te wszystkie bajery... to dalej tylko zabawka nie warta takich pieniędzy.
Często słyszę to u kumpla i tylko z grzeczności nie komentuję grania tego "cuda".
 

szybal

Banned
Dobre dla tego nie będę więcej udzielał się na tym forum
dobrze wiesz (jeżeli W ogóle słuchałeś Bose że bije JBL Sony , Samsunga itd na głowę a to nie są bajery tylko dopracowane funkcje które się użytkuje .
A jeżeli chodzi o kasę to chytry dwa razy traci!
Kup raz a porządnie:)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Henry którą belkę Focal polecasz? W ogóle posiadasz/łeś któryś z modeli Focala. Dopytuję ponieważ sąsiad zastanawia się nad zakupem ,, jakieś ,, belki do telewizorka.
 

Henry

Active member
Bez reklam
O Sony nie będę się nawet wypowiadał, szkoda klawiatury ;)
Gdyby natomiast Bose (700) kosztował 3-4 tyś już z subem i satelitami, to wtedy byłby to świetny stosunek cena jakość.
Za cenę takiego kompletnego zestawu wchodzimy już w poziom dobrego stereo z funkcjami sieciowymi czy np. Devialeta Phantoma, który jest poza zasięgiem Bose, a do tego ten niecodzienny design ;)

Henry którą belkę Focal polecasz? W ogóle posiadasz/łeś któryś z modeli Focala. Dopytuję ponieważ sąsiad zastanawia się nad zakupem ,, jakieś ,, belki do telewizorka.
Krzychu kupił FOCAL Dimension ze zwykłym subem
Słyszałem kilkukrotnie jak to gra i doszukiwałem się gdzie kolumny stoją ;)
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
To zrozumiałe że piszecie dobrze o sprzęcie który ma się sprzedawać dobrze na tym forum .
Tak jak przykładowo pykający JBL .
Nie mam w tym interesu czy ktoś kupi Bose czy nie
Po swoim poszukiwaniu wiem ile straciłem czasu i pieniędzy zanim kupiłem Bosiaka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Czy ja piszę o JBLu? ;)
Szczerze, to mam to gdzieś, kto co sprzedaje i dlaczego zachwala np. TV z matrycami 50hz.

Tak jak ty piszesz, że dla ciebie Bose jest super, tak jak stwierdzam, że mnie już tak nie zachwycił i wolałbym np. poniżej 3 tyś kupić Focala, gdybym natomiast miał wydać już większą kasę, to już rozglądałbym się za czymś pokroju wspomnianego wyżej Devialeta ;)
 
Do góry