Zamiana 42PV80 na TX-P50X10?

robiw

New member
Witam,
Mam okazję sprzedać swojego 42PV80 i zastanawiam się czy nie wymienić go na TX-P50X10 (lub C10). Generalnie PV-ka się sprawdziła tylko taka mała się wydaje ;-). Jedyna jej wada to cholerna krata na ekranie widoczna jak się światło odbija na ekranie - sprawa znana i opisywana - już się do tego przyzwyczaiłem. Czerń też mogłaby być lepsza ;-). Odległość 4m, sygnał UPC z dekodera cyfrowego - może być. Max. dopłata jaką mogę "wysupłać" to 1500zł. Jak kupowałem 42PV80 to 50pV80 nie było na polskim rynku a PV8 nie chciałem. Doradzicie...robiw
 

rilicek

New member
robiw napisał:
Tylko pixelozy się boję trochę...robiw

Ja mam 50X10Y. Też bałem się pikselozy w obrazie SD. Na szczęście obraz SD jest miękki i pikselozy takiej jak na LCD nie ma. Oczywiście o jakiejś oszałamiającej ostrości w obrazie SD też nie ma mowy, ale przy oglądaniu z odległości 4m obraz SD wygląda w miarę przyzwoicie, przynajmniej na programach z N-ki.
 

robiw

New member
Jako, że dokładam do "starego" PV80 około 1400zł to 3300 będzie myślę max bo muszę jeszcze kupić 32" lcd...robiw

Generalnie chodzi o coś nie gorszego od PV80 a może:
- mniej odbija światło,
- ma lepszą czerń

W tej cenie jest:

Samsung PS-50B450LG 50PG100R
LG 50PQ3000

LG 50PQ200Ri wersje Panasa X10E, X10Y i C10Y

W związku z czym nie wiem co najlepsze...robiw
 
Ostatnia edycja:

robiw

New member
kiki napisał:
Ja wybrałbym Panasonica X10.
Pewnie masz rację. Widziałem go i grał świetnie... tylko ten wygląd, okropieństwo jak tanie Samsungi. PV80 był elegancki, prosty, ciemne, płaskie, wycięte pleksi i wszystko schowane a tutaj jakies tanie zaokrąglone plastiki i (rety!) wszystkie gniazda na widoku z lewej strony - okropieństwo - przecież to widać jak wchodzisz do pokoju a TV wisi na ścianie tak, że widać mocowania - w dodatku zrobili to częściowo na biało (SDRAM), brrrr. W dodatku, nie wiem czy jak używasz Euro to czy TV nie musi bardziej odstawać od ściany? Mój PV 80 wisi na wieszaku o głębokości 3cm a tutaj nie wiem czy da radę? Robert
 
Do góry