Zakup uzywanego TV

forumm

New member
Witam
Zastanawiam sie ,czy lepiej kupic "lepszy" tv ale uzywany , czy gorszy model/firme ale nowy.
Nie znam sie kompletnie na technologii lcd i teraz zwracam sie do Was z pytaniem czy jest sens kupywac uzywany lcd 1-2letni
Czy tam cos sie zuzywa,pogarsza jakosc ,wypala czy jeszcze jakies inne historie
A jesli jest sens kupywac "stary" tv , to na co zwrocic uwage.
Niestety jeszcze nigdy nie mialem LCD , wiec kompletnie nie wiem co i jak

Pozdrawiam i dziekuje za porady
 

kapsell

New member
Bez reklam
jak nie wyeksplowatowany urzywany to jasne, czemu nie, wiele osob tak robi.
Tylko uwaga: nie w ciemno, po dokladnych ogledzinach.
 

forumm

New member
Mozesz mi powiedziec jak przeprowadzic takie ogledziny i na co zwracac uwage , bo naprawde nie mam o tym zielonego pojecia i co to znaczy wyeksplatowany
Niestety pochodze z ery CRT
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam
Zastanawiam sie ,czy lepiej kupic "lepszy" tv ale uzywany , czy gorszy model/firme ale nowy.
Nie znam sie kompletnie na technologii lcd i teraz zwracam sie do Was z pytaniem czy jest sens kupywac uzywany lcd 1-2letni


Zakup używanego LCD to spore ryzyko.
- nie będziesz miał żadnej gwarancji, LCD może nie "odpalić" na drugi dzień po zakupie i wtedy pieniądze wyrzucone w błoto - większości LCD nie opłaca się naprawiać.
Używany LCD może mieć wadę ukrytą, której nie będziesz w stanie stwierdzić od razu - np: niebieski czy różowy odcień kolorów, który pojawia się np: po 4 godzinach od włączenia TV

Chyba, że zakup od kogoś znajomego, ale wtedy umawiasz się na gwarancję rozruchową np 14dni, przekazujesz zaliczkę 50% żądanej kwoty i testujesz go intensywnie przez te dwa tygodnie, jeżeli obraz cię zadowala to finalizujesz zakup. Ktoś komu zależy na sprzedaży a wie, że sprzedawany TV jest sprawny i nie miał z nim problemów na pewno zaakceptuje warunki j.w.

Nie daj się omamić jakąś okazyjną ceną i np. wpisem - sprzedam TANIO - pilnie z powodu wyjazdu.
Przy kupnie TV, samochodu czy innych rzeczy - NIE MA OKAZJI.

Wartość używanego LCD (dwuletniego, sprawnego technicznie) to maksymalnie 50% jego ceny zakupu, pod warunkiem, że nie postarzał się za bardzo technologicznie do dzisiejszych TV LCD.
 
Do góry