Zakup używanego projektora w okolicach 500 zł?

elcidx

New member
Witam,

Obecnie robię sobie bardzo budżetowe kino w pokoju.
Obecnie mam w zasadzie wszystko, ekran jest, głośniki wykorzystuje te które mam przy komputerze, tylko przedłużyłem kable.
Nawet projektor jest, tylko z ciekawości kupiłem chiński led, prosto z Chin przy czym wyszło taniej, projektor to Unic UC-40, w Polsce dostępny pod marką overmax koło 500 zł jak i pod własną.
Mi wyszedł poniżej 300 zł.

Do filmów jest spoko, do przeglądania sieci czy coś odpada bo rozdzielczość za mała 800x480.
A główny problem to, że nie da się tak ustawić go tak aby był na przeciwnej ścianie od ekranu, gdy go tak ustawię to wyświetlany obraz jest za duży względem ekranu.

Teraz dane.
Wiem że trochę abstrakcyjne wymagania, ale szukał bym czegoś z hdmi, albo dvi (kabel hdmi już mam)

Odległość od ekranu do ściany to 4 metry, wysokość na której chciał bym projektor to koło 1,40 m, stał by za kanapą tak aby nie wadzić podczas projekcji. A na stojaku bo łatwość montażu.

Ekran zaczyna się od 75 centymetrów, szerokość ekranu 220 cm, wysokość powiedzmy 150 cm całego ekranu 165 cm.
Pokój dobrze zaciemniony, w ekranie rolety, a na całym oknie wisi ekran. Kolor ścian ciemny fiolet, sufit w tym samym kolorze.

(Niestety nie mogę dodawać linków, więc będą nazwy i numer aukcji z allegro, bardzo dziwne ograniczenia są na tym forum dla nowych kont)

Na allegro są jakieś ciekawe aukcje, ale a to krótkaogniskowa: Optoma EX525ST + Pilot (5681689228)
Acer zwykły dlp więc czy to wada? Chyba lepiej gdyby był z LCD. Ale według projectorcentral nie rzuci obrazu 100" z odległości poniżej 4 metrów.

Ten Epson wydaje się ok, EPSON EB-1723 H268j (5681863600)
Ale żadnego złącz cyfrowego.

Ten Canon ciekawy: Canon SX 50 (5685161971) nie wiadomo przebieg lampy i sama wymiana lampy droga kosmicznie.

A ten mi uciekł sprzed nosa, miał przepracowane 700 godzin: EPSON EB X12 (5678091799)

Ten fajny 720p ale vga i chyba głośny bo 34dB: FUJITSU LPF-B601 1280x720, PILOT (5686186350) -
No i nie idzie sprawdzić na stronie, jakiej wielkości obraz by rzucał?

Znajdzie się coś sensownego w tej cenie?
Zależało by mi, aby jeszcze projektor nie był za głośny, bo będzie nad samymi głowami, czyli w trybie eko koło 30 dB.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)
Przy najbliższej okazji w innym dziale opiszę całą swoją zabawę :)

I jak to jest z ustawieniem projektora, może sobie być na wysokości połowy ekranu, czy jednak tak jak na projectorcentral lepiej aby był poniżej dolnej krawędzi ekranu?
W tym wypadku odległość projektora była by sporo mniesza, koło 2,7m z tego co pamiętam.

Pozdrawiam
 
Do góry