Zakup TV za 4000zł (stary model czy nowy)

wojtek_80

New member
Witam.
Przeglądam forum już dłuższy czas i coraz bardziej świruję przed wyborem nowego TV... :roll: Wszędzie jakieś mankamenty (wiadomo), do tego pojawiają się nowe modele telewizorów i kolejne dylematy - brać tańsze zeszłoroczne modele czy nowe?...
Różne posty w jakimś stopniu, częściowo coś podpowiadają, ale postanowiłem jednak spróbować indywidualnie zwrócić się o pomoc w wyborze...

Kwota jaką chcę wydać to 3500-4000zł

Moje preferencje:
1. Odległość od ekranu: 2,5-3 m
2. Na jaką stroną wychodzi pokój: okna na wschód
3. Jak duży jest pokój: 25m2 (5x5)
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, informacje
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: dzień i wieczór
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy świetle
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny?
9. Preferowana wielkość telewizora? 46-50
10. Jakie urządzenia będą podłączone? kablówka (VECTRA), dekoder HD, trochę później jakaś konsola
11. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? zazwyczaj na wprost a z rzadka również z kątów bocznych do max 20 - 30°
12. Czy ważne jest wifi? tak
13. czy będziesz korzystać z widgetów? myślę że tak
14. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? myślę że sporadycznie
15. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
16. ma mieć 3D? tak, najlepiej pasywne, choć się nie upieram
17. ma mieć slot na karty SD? nie jest konieczne
18. ma mieć tuner DVB-S? nie musi
19. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? kablówka - HDMI
20. Jaki masz sygnał: Vectra
21. ile programów HD? około 15
22. ma stać czy wisieć? ma stać
23. Rozdzielczość: Full HD
24. Na czym najbardziej Ci zależy: bezawaryjność, łatwa obsługa, podłączenie zewnętrznego dysku
25. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 8-12

Do tej pory grał u mnie mały LCD 26" sony, z uwagi na przeprowadzkę zrobił się za mały - idzie do sypialni...
Początkowo zainteresowały mnie panas 47ET60E , samsung ue46f6500. Teraz trochę się pozmieniało, pomyślałem że coś dołożę i może lepszym wyborem byłby jednak Panasonic 47DT60E (mocno podzielone opinie), lub nowy 47AS650 (jednak brak jeszcze opinii) ewentualnie sony 50W829B.
Pomóżcie coś Koledzy w temacie wyboru czegoś z takiej nisko-średniej półki. Na sprzedawców w mojej mieścinie niestety nie mogę za bardzo liczyć... :???:
 

prezy

New member
Bez reklam
Pod Twoje warunki zaproponowany Sony pasuje idealnie. Co prawda tv z tego roku i pewnie jeszcze opinii mu przybędzie, to na chwilę obecną naprawdę fajnie świeci i nie ma z nim większych mankamentów. Multimedia też na przyzwoitym poziomie.
Najlepiej zobacz tv w akcji i wówczas zdecyduj.
 

wojtek_80

New member
Pod Twoje warunki zaproponowany Sony pasuje idealnie. Co prawda tv z tego roku i pewnie jeszcze opinii mu przybędzie, to na chwilę obecną naprawdę fajnie świeci i nie ma z nim większych mankamentów. Multimedia też na przyzwoitym poziomie.
Najlepiej zobacz tv w akcji i wówczas zdecyduj.

Dzięki za pierwszą sugestię.
Kusi mnie bardzo ten Sony, powinien być dobry przy słabszym sygnale z kablówki, jednak obawiam się czy nie przesadzę z wielkością (szkoda że nie ma 46-47"), no i to aktywne 3D - mimo że nie jest na tą chwilę dla mnie priorytetem, to pewnie chętnie pooglądam...
I jeszcze jedna sprawa, noszę na co dzień okulary korekcyjne i jak powiedział mi sprzedawca w sklepie rtv jest to czynnik eliminujący technologię migawkową. Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?
 

tdx

New member
Bez reklam
W czym mają przeszkadzać okulary migawkowe, których zadaniem jest jedynie przesłanianie oka?
 

wojtek_80

New member
W czym mają przeszkadzać okulary migawkowe, których zadaniem jest jedynie przesłanianie oka?

Też mi to się wydawało dziwne, ale wiadomo ja niedoświadczony a sprzedawca przecież wie... Szkoda gadać...
Tak czy inaczej chciałbym wrócić do wyboru TV. Póki co z naciskiem na jak najlepsze 2D. Ma ktoś może jeszcze jakieś ciekawe propozycje?
 

wojtek_80

New member
Czy mogę liczyć jeszcze na jakieś sugestie odnośnie wyboru TV?
Coraz bardziej skłaniam się ku sony 50W829B, choć w sklepie obraz SD nie zachwycił (myślę że to przez ich słaby sygnał i bliską odległość z jakiej oglądałem). Sygnał HD i prezentacja sklepowa to już była inna bajka - całkiem ładnie...
Czy zagra coś lepiej w tych pieniądzach i tej wielkości (46-50") na słabszym sygnale?
 

mervel

New member
ja po kilku tygodniach zastanowień biorę właśnie 50W829...mam już rezerwację i jadę dziś po niego ;)
 

karbeti

New member
wojtek_80 mam dla ciebie propozycję. Dwa tygodnie temu zakupiłem Samsunga 46F8000. Telewizor bajka, jak dla mnie rewelacyjny ale stwierdziliśmy z żoną że jednak powinien być większy. Telewizor zakupiłem w Samsungu w Arkadii, po kilku dniach dzwoniłem do nich w celu wymiany na 55 ale nie mogą go przyjąć gdyż jest rozpakowany. Oddam za cztery koła z małym haczykiem.
 
Do góry