Zakup TV w Niemczech do 1 000€ - 55"

artgot

New member
Witam.
Mam dość nietypową sprawę. Na codzień mieszkam w Niemczech i do jednego ze sklepów internetowych (otto.de) mam kartę podarunkową na 300€ i tak się zastanawiałem czy jej nie wykorzystać na zakup nowego TV bo w moim Samsungu UE48H6400 siada matryca.
Myślałem o czymś większym np. 55 czy nawet 65".
Niestety przyznam szczerze, że oferta tego sklepu nie powala na kolana a niektóre modele chyba nie są dostępne w PL bo nie znalazłem zbyt wielu opinii.

Po odrzuceniu marek typu Telefunken, Medion, itd do wyboru są:
- Philips 55PUS6162 - 600€ lub w rozmiarze 65 - 999€
- LG 55UJ634V - 680€
- Philips 55PUS6452 - 750€
- Sony KD55XE7005BAEP - 795€
- LG 55UJ6309 - 806€
- Panasonic TX-55EXW604 - 885€
- Philips 55PUS6482/12 - 920€
- Panasonic TX-55EXW604S - 930€
- LG 60UJ6309 - 980€
- Sony KD55XE8096BAEP - 999€

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~ 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno od południa, pokój bardzo mocno nasłoneczniony, jest roleta.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE48H6400 w 2014 roku.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrą czerń, ładne kolory, dobre podświetlenie, płynny obraz w dynamicznych scenach
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder NC+(HD 4K), Wi-Fi
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? jw.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 7-8h, w weekendy nawet 14h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? nie
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 55-65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słabe kolory, clouding, smużenie, pikseloza.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Są dni w które idzie od 9:00 do 23:00. Przez tydzień działa od 16:00 ale rano w okolicach 8-11 też jest oglądany.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1000€
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? co ok. 5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? TVN Player, VOD TVP, ipla
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie

I teraz najważniejsze pytanie, czy coś z ww. modeli jest warte uwagi czy za podobną cenę polecicie mi coś innego?
 

barburian

New member
Bez reklam
Witaj, przy tej odległości jaką masz tylko 65 cali , o mniejszym nawet nie myśl: Z oferty OTTO te z tańszych są przyzwoite

TCL U65P6096 Curved-LED-Fernseher (165 cm/65 Zoll, 4K Ultra HD, Smart-TV)

JVC LT-65V93JU LED-Fernseher (165 cm/65 Zoll, 4K Ultra HD, Smart-TV)

Toshiba 65U6763DA LED-Fernseher (165 cm/65 Zoll, 4K Ultra HD, Smart-TV)

TCL U65C7006 LED-Fernseher (165 cm/65 Zoll, 4K Ultra HD, Smart-TV)

Sony KD-65XD7505, LED Fernseher, 164 cm (65 Zoll), 2160p (4K Ultra HD), HDR, Smart-TV
 

artgot

New member
No to teraz mam niezłą zagwozdkę po tym jak napisałeś, że musi to być 65" do takiej odległości.
Phillips 55PUS7502 urzekł mnie Ambilightem i dobrym audio. W sumie w jego cenie mógłbym mieć wspomnianego przez Ciebie Sony KD-65XD7505.
Jakby porównać te dwa modele względem siebie to który waszym zdaniem lepszy? (Rozmiar ekranu pomijając oczywiście) Czy może jakiś inny model w tej cenie niekoniecznie z asortymentu tego sklepu (kartę przeznaczę na co innego)

Co do innych wymienionych modeli: JVC - firma mi znana, ale jakoś mało teraz popularna, Toshiba to podobno już też nie to co kiedyś tylko jacyś turcy a TLC pierwsze słyszę w ogóle.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

No to teraz mam niezłą zagwozdkę po tym jak napisałeś, że musi to być 65" do takiej odległości.
Phillips 55PUS7502 urzekł mnie Ambilightem i dobrym audio. W sumie w jego cenie mógłbym mieć wspomnianego przez Ciebie Sony KD-65XD7505.
Jakby porównać te dwa modele względem siebie to który waszym zdaniem lepszy? (Rozmiar ekranu pomijając oczywiście) Czy może jakiś inny model w tej cenie niekoniecznie z asortymentu tego sklepu (kartę przeznaczę na co innego)

Co do innych wymienionych modeli: JVC - firma mi znana, ale jakoś mało teraz popularna, Toshiba to podobno już też nie to co kiedyś tylko jacyś turcy a TLC pierwsze słyszę w ogóle.

Sony KD 65XD7505 jest bardzo dobry, ma w prawdzie matrycę IPS , ale ma Direct LED 120Hz
TCL-a nie musisz się obawiać bardzo fajne telewizory , matryce Samsunga i głośniki JBL
TCL pakuje do telewizorów lepsze elementy niż konkurencja, aby zaistnieć na rynku muszą
wsadzać lepsze podzespoły .
Zapewniam Cię że rozmiar ma znaczenie i bierz 65 cali.
Jeśli zdecydujesz się na 55 cali to bez sensu jest pakowanie się w 4K bo z odległości
3,5 metra różnicy w obrazie nie zobaczysz na 55 calach 4K a 55 cali FHD
i w takim razie jak 55 cali to bym brał OLED TV 55 cali FHD
 

artgot

New member
A gdybym mial maks 1 400€ i chciał kupić 65 cali?

Edit
Generalnie Sony jak i Phillips są w bardzo podobnej cenie, wiec pytanie tylko który i dlaczego ten?
 
Ostatnia edycja:

artgot

New member
Dobrze wyczytałem, że ten TCL 65C70 ma matrycę tylko 60tkę?
To już chyba wolę dołożyć te 15 € do Sony i mieć 120tkę.
Naczytałem się sporo o tych modelach i jak widzę każdy ma jakieś wady.
Chyba jednak zdecyduje się na Sony KD-65XD7505. Chyba, że ktoś jeszcze chciałby coś podpowiedzieć?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To TCL 65C70 ma FRC i gra lepiej z uwagi na podświetlenie strefowe.
TCL ma matrycę VA i 10 Bit, Sony 8 bit i IPS.
TCL ma obsługę głosem i myszkę wirtualną oraz Androida 7,0 po update.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Dobrze wyczytałem, że ten TCL 65C70 ma matrycę tylko 60tkę?
To już chyba wolę dołożyć te 15 € do Sony i mieć 120tkę.
Naczytałem się sporo o tych modelach i jak widzę każdy ma jakieś wady.
Chyba jednak zdecyduje się na Sony KD-65XD7505. Chyba, że ktoś jeszcze chciałby coś podpowiedzieć?


Kolego bierz to co Ci serce podpowiada, poczytaj opinie o tym Sony jak i TCL i kup co Ci bardziej
się podoba , ale kup 65 cali o innym nawet nie myśl.
 
Do góry