Zakup TV Samsung 55-65'

mmbb

Member
Witam,
Kiedy ostatnio kupowałem TV to skorzystałem z Waszego doświadczenia i wybrałem model LE40C650 który służy mi do dziś i powiem szczerze: gdyby nie większy pokój do oglądania to chętnie korzystał bym z niego dalej. Teraz też chcę kupić Samsunga więc proszę o radę. Widziałem u znajomego UE50H6400 i bardzo mi się spodobał.




Moje obecne warunki do oglądania:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 26m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5-5,2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na razie będzie stał-docelowo wisiał
6.Jak słońce świeci w pokoju? TV na ścianie zachodniej, okna od południa (mam rolety)
7.Jaki masz obecnie telewizor? Samsung LE40C650 Jestem z niego bardzo zadowolony
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Minimum 3 HDMI (najlepiej 4), Złącze Euro, wyjście optyczne
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowa naziemna
10.Jakie urządzenia? Wideo: PS3, DVD,
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie wiem
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, ok 2h dziennie
16.Preferencje co do marki ? Samsung
17.Preferencje co do wielkości ? 55-60 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Przycinanie obrazu, smużenie.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętne-nigdy nie miałem 3d
 

wucash

Active member
Bez reklam
Przy tej odległości to 75 minimum, wiadomo przy twoim budżecie nierealne, ale chociaż celuj w 65... na wyprzedażach sony 65w855c chodził za 5200, kwestia czy cena do akceptacji. Z samsunga to będzie ciężko...
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Witaj, jak siedzisz 5m od ekranu to aż prosi się 75 cali FHD
np. 75H6400
Nie masz miejsca by powiesić większy TV na ścianie ?
Co do ceny - nie myślałeś o ratach by kupić coś większego ?
 

mmbb

Member
To mnie lekko dobijacie :)) Mam miejsce żeby powiesić tv na ścianie, ale nie chcę na pewno większego niż 65cali. Tą moją czterdziestkę oglądałem z odległości 2.6-3.5m i dla mnie było ok. Tak na prawdę to najchętniej kupił bym UE55H6400 bo jeszcze są osiągalne. Bardzo mi się podoba w tym TV pilot żyroskopowy do obsługi smart i jakość obrazu. Tylko czy pomiędzy 40 a 55cali zobaczę różnicę?
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Ale zapewniamy Cię że rozmiar ma znaczenie - jeśli uda się Tobie kupić
to weź chociaż 65 cali .
Wpisz w google - kalkulator odległości Tv
Zobacz jakie odległości są dedykowane do przekątnej TV
 

mmbb

Member
W/g tego kalkulatora odległości to przy 40calach zalecana odległość to 1,68m. Teraz sobie usiadłem w takiej odległości od mojej 40 stki i jak dla mnie jest to za blisko...wolę siedzieć dalej bo wydaje mi się że muszę przekręcać głowę żeby zobaczyć cały obraz ;-))
 

barburian

New member
Bez reklam
Ok , zrobisz jak uważasz - ale 65 cali by było ok ( pomyśl o tym ).
Na forum wielu kolegów ma TV 75 cali i oglądają z 3,5 m - a mówią że gdyby było 80 cali to by było lepiej :)
 

emiparis

New member
A ktory wedlug Was jest lepszy : UE50H6400 czy UE48JU7000 i dlaczego? Bralam tez pod uwage UE49KU6400, ale te 2 pierwsze maja chyba wiecej opcji. Pomozcie, chce sobie sprowadzic do Francji, bo ich juz u nas nie ma, wydaja mi sie ciekawe
 

WuMike

New member
Bez reklam
Siedzę poniżej 4m i 65" to mało, przy filmach. Z 5m zaczyna się myślenie o 75", tak jak pisał wcześniej kolega Barburian. O 55" nawet nie myśl - pozbawisz się frajdy :)

Tak serio już, kwestią kluczową jest jakość sygnału. Z dobrej jakości kablówki 65" jest OK.
 

weeman

New member
Panowie w sumie sie nie znam ale moze w tym budżecie lepiej by wyszedł projektor na taka odległość? Czy to tez większa Polka cenowa? Podrzucicie jakis model?
 

emiparis

New member
A ktory wedlug Was jest lepszy : UE50H6400 czy UE48JU7000 i dlaczego? Bralam tez pod uwage UE49KU6400, ale te 2 pierwsze maja chyba wiecej opcji. Pomozcie, chce sobie sprowadzic do Francji, bo ich juz u nas nie ma, wydaja mi sie ciekawe
 

mmbb

Member
No dobra...chyba jednak zdecyduję się na 65 cali. Wybrałem dwa modele w podobnej cenie, proszę Was o opinie co lepsze. Sony KDL 65W855C albo UE65H6400. Chcę tylko Full Hd. Jeszcze ostatecznie chodzi mi po głowie jednak 55 cali: Sony KDL55W808C.
 
Do góry