Zakup tv-prośba o pomoc w wyborze...LM juz trwa;)

kamilo327

New member
WITam panie i panowie-pomóżcie...

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost oraz bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna na zachód
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LCD panasonic TX-L42E6E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? szybkie smart tv, wifi, super jakośc obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Orange tv
10.Jakie urządzenia ? Kosnole xbox 360,ps3,
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie znam sie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sportowe , bajki, filmy czyli wszystko;)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie konieczenie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Różnie 2h nieraz wogóle
16.Preferencje co do marki ? Panasonic, Sharp, Sony raczej wszystki
17.Preferencje co do wielkości ? 47-50
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? wieszanie sie aplikacji smart, oraz slaby obraz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? więcej wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 2300zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi.A jeśli juz to3D bardziej pasywne

Nie piszę o moich faworytach:) żeby nikogo nie naprowadzać...
 

MaXeN84

New member
Jako, że lubisz bajki to polecam w baśniowej różowej obudowie... ;)
A na serio to w przerwie między jedną połową, a drugą śmigaj i wybieraj coś z dobrym odwzorowaniem ruchu, czyli koniecznie z matrycą 100Hz (do sportu konieczność) - niestety masz dość sporą odległość, a budżet skromny, więc moje propozycje na takiej właśnie matrycy:

50LF652
48H6400
-----
Chyba, że nieco zwiększysz budżet to:
58S7806 (obecnie w cenie ok. 3200zł czyli tyle co za 50S7806)
 

kamilo327

New member
Bajki to podstawa;)
Wiem budżet skromny - muszę wykombinować parę stówek na szybko.
A co do propozycji - często zdarza mi się oglądac sport na 630v nie wiem na jakiej on jest matrycy( jak lf650) czy również na 100hz- ale sport tam nie wygląda najlepiej.
samsung fajny model z 2014 tez myślałem o nim ale masakrycznie nie podoba mi się podstawka mocno błyszcząca... dopiero w j6200 to zmienili.

Wlanie czytałem test tego tcl- 3200 za 50 cali . To juz nie lepiej 2500 50j6200 samsunga?
Bo w cenie ponad lub ok 3k - jest sporo fajnych propozycji.
Dlatego szukam w ok 2300
 

MaXeN84

New member
Bajki to podstawa;)
Wlanie czytałem test tego tcl- 3200 za 50 cali . To juz nie lepiej 2500 50j6200 samsunga?
Tylko TCL to już 4K i stąd jest nieco droższy od omawianych FHD, dlatego też zaproponowałem Ci większego - chociażby ze względu na odległość 58 cali w tej samej cenie 3200zł (50 cali się nie opłaca - duża różnica wielkości, a cenowo nic).
50J6200 też jest już na 100Hz matrycy i jest ok, ale 48/50H6400 oferuje więcej - choćby 2 piloty, drugi dodatkowy z żyroskopem (kursorem) co w tej klasie cenowej jest rzadkością.
 

MaXeN84

New member
Poza tym wbrew pozorom za 3-4tys. wcale nie ma tak wiele ciekawych propozycji. Często są to budżetowe 4K na matrycy 50Hz, co raczej do oglądania sportu nie nadaje się. Dopiero 5tys.+ gwarantuje coś sensownego, dlatego TCL nie jest takim złym pomysłem (najlepszy stosunek cena/jakość, a w modelu 58" to najtańszy TV UHD 100Hz w przeliczeniu na 1 cal). Oczywiście ma też swoje wady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie jest złym pomysłem. TCL co od jakości obrazu naprawdę gra extra.
I jako jedyny odtwarza 4K ze wszystkich źródeł.
 

kamilo327

New member
Wierze Wam:) ale niestetu budżetu nie dam rady zwiększyć do 3200 i wyzej.
Maks 2600.
Dlatego prośba co tej cenie sensownego.....
 

kamilo327

New member
Na tym panasem myślałem bo mam sentyment do nich:) Ale powyższa dwa zapewne nie posiadają 100/120hz matrycy nie wiem czy do sportu oraz filmu to się nadają....
Nie lubię smużenia
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam nie mieszkasz na jakimś "zadupiu", idź do sklepu i sam sprawdź ? Po drugie nawet matryca 200 Hz nie wyrobi jak będzie słaby sygnał,źródło,od tego trzeba zacząć !
 

kamilo327

New member
a ten TCL U55S6806S mocno odbiega obrazem/parametrami od polecanego....przez Was 50/58s7806, bo jest na all... po 2600zl - w moim maks budżecie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie odbiega dużo szczególnie po kalibracji gra bardzo dobrze.
No i ma dobre upscalowaniem do 4 k.
 

kamilo327

New member
w takim razie.... zaczynam poszukiwania TCL U55S6806S .
kiki dla klubowicza kalibracja gratis;)? jak mozesz podeslij na maila.
 
Do góry