Zakup tv plazmowego 50-55" - 2016 r.

racuh

Banned
Ja sam mam leciwą, bo 9-cio letnią plazmę Panasonica (gra i działa bez zastrzeżeń) i pewnie jeszcze długo będzie mi działać, lecz myślałem nad jej wymianą. Oczywiście w grę wchodzi wyłącznie oled, ale to za 2, 3 lata, kiedy technologia dojrzeje i potanieje. Ale, że nie ma „ciśnienia”, więc dałem sobie spokój. A nawet gdybym musiał kupować w tej chwili telewizor, to byłaby to plazma, gdyż technologia LCD nie przekonuje mnie.

A przy okazji. Mam pytanie do posiadaczy TV plazmowych. Ile lat mają Wasze telewizory i jaki mają czas pracy?
Mój Panasonic to TH-42PV70PA - 9 lat i 18503 godziny pracy i nigdy żadnych problemów. Pytam, aby mieć porównanie; ile jeszcze może popracować taki TV?

Panasonic G20 u rodziców - 5 lat 27 tys h
Panasonic VT20 u mnie (ma mały defekt ale dalej działa) - 5 lat 19 tys h
miałem przez chwile 2 letniego ST50 i miał 12 tys h - oddałem bo miał liczne wypalenia.
 

digitalus

Banned
Ja sam mam leciwą, bo 9-cio letnią plazmę Panasonica (gra i działa bez zastrzeżeń) i pewnie jeszcze długo będzie mi działać, lecz myślałem nad jej wymianą. Oczywiście w grę wchodzi wyłącznie oled, ale to za 2, 3 lata, kiedy technologia dojrzeje i potanieje. Ale, że nie ma „ciśnienia”, więc dałem sobie spokój. A nawet gdybym musiał kupować w tej chwili telewizor, to byłaby to plazma, gdyż technologia LCD nie przekonuje mnie.

A przy okazji. Mam pytanie do posiadaczy TV plazmowych. Ile lat mają Wasze telewizory i jaki mają czas pracy?
Mój Panasonic to TH-42PV70PA - 9 lat i 18503 godziny pracy i nigdy żadnych problemów. Pytam, aby mieć porównanie; ile jeszcze może popracować taki TV?



W linku nizej kilka osob napisalo czas pracy w plazmach panasonica kupionych w 2008 roku.

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/21042-panasonic-seria-pv80-i-pv8-921.html

Plazmy panasonica nie psuja sie tak czesto jak samsung.Najmniej awaryjny jest pioneer i panasonic.

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/117632-ps51e550-zaprogramowany-na-samouszkodzenie.html
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
Kolego @racuh – 5 lat i 27 tyś godz. No to ładnie. :)

Sam jestem z niej dumny :D tata kupił go specjalnie na mistrzostwa świata w RPA i od tamtej pory chodzi od 7 rano do 23 :p

Co najlepsze ekran żadnych wypaleń, a od roku namawiam go na profesjonalną kalibrację ale nie daje się przekonać.
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
Panasonic G20 u rodziców - 5 lat 27 tys h
Panasonic VT20 u mnie (ma mały defekt ale dalej działa) - 5 lat 19 tys h
miałem przez chwile 2 letniego ST50 i miał 12 tys h - oddałem bo miał liczne wypalenia.
A mi padla G30 po 3.5 roku karta Yzus

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
 

racuh

Banned
Jak sprawdzić ilość godzin? Mam model TX-42PU30

Chyba chodzi o model TX-P42U30E.

Przyciskasz na TV "F + VOL DOWN" i 3 x "0" na pilocie.
Pojawi się menu serwisowe i naciskamy przycisk "2" na pilocie, aż pojawi się okienko SRV TOOL po czym wciskamy OK. Przechodzimy strzałkami pilota na pozycję PTCT i ustawiamy się na pozycji pustej po prawej stronie. Wciskamy przycisk MUTE na 2-3 sek i powienien pojawić się czas pracy TV razem z ilością załączeń.

Z menu serwisowego wychodzimy przytrzymując przycisk EXIT.
 
Do góry