zakup tv ostatczny wybór między Samsung UE55D6500 a LG 47LW5500

sebek1234

New member
Witam,
Przyznam szczerze, że czym więcej czytam na forum tym większy mętlik w głowie,byłem już zdecydowany prawie na Samsunga a ostatnio pan w MM zachwalał mi LG, bo technologia pasywna, lepsza jakość 3D, oczy nie bolą, tanie okulary, a Samsung nie ma full 3d ( model 6500) itp.
Głownie zależy mi na dobrej jakości obrazu hd (cyfra+, MKV) czasem jakieś filmy w 3d z cyfry lub SBS odtwarzane na kinie domowym. najczęściej oglądam programy przyrodnicze, piłkę nożną oraz filmy.
Obawiam się trochę zmęczenia i bólu głowy w technologi pasywnej, chociaż w przypadku oglądania filmów 3d w kinach nigdy nie odczuwałem zmęczenia oraz bólów, ale to technologia pasywna
Poniżej przedstawiam więcej informacji proszę o pomoc w wyborze lub ewentualnie inną propozycję


Odległość od ekranu: około 3m
Nasłonecznienie: duże
Jak duży jest pokój: 4mx 10m =40m2
Preferowana technologia: raczej Plazma
Jaki masz obecnie telewizor: 5 letni LCD 40cali (będzie w innym pokoju)
Czego nie lubisz w telewizorach: wolnego przestawiania kanałów
Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, sport piłka nożna, programy przyrodnicze
Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem w tygodniu, w weekendy różnie
Preferowana wielkość telewizora: chyba od minimum 46"
Preferowana marka: wszystko jedno
Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder Cyfry+ Pace PVR 500GB hd, kino domowe Samsug DT HT D5550 , komputer
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TV
Na wprost czy również z kątów bocznych: także z boku
Telewizor ma mieć WiFi: nie potrzeba ma
Ma czytać przez USB filmy: nie potrzeba ma
Jaki masz sygnał: cyfra+ hd
Ile masz kanałów HD: ok 20
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: średnio ok 3h.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: 3,5-4 tys


 

Piotru26

New member
Skoro masz siedzieć 3 m od telewizora to pozbieraj kasę jeszcze ze dwa miesiące i kup 55". Będziesz później żałował, że nie kupiłeś większego.

Swoją drogą ten pokój to niezły tramwaj :)
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do samych telewizorów nie wypowiadam się. Widziałem tylko Samsunga.Grał ładnie jednak jak widzisz wybrałem co innego.
Jednak potwierdzam to co mówi poprzednik .Dozbieraj to modelu 55 cali.Ja oglądam swój 52 calowy z ok 3-3,5 metra i juz wiem ze mógłby być 60 calowy.Jeżeli cena 55 calowego nie jest dla Ciebie ostatecznie zaporowa a wiąże sie jedynie z jakimś opoźnieniem w czasie , to poczekaj.Warto.
 

sebek1234

New member
może macie racje z tą wielkością ale to jednak 2000 zł różnicy, a jeśli będę oglądał kanały SD to chyba za duży obraz i jakość będzie pewnie fatalna. a co do pokoju to on właściwie się składa z 2 połączonych ze sobą dlatego taki kształt :)P
 

don111

Banned
jeśli ważne 3d to w tej cenie masz Samsunga 51D6900, jeśli oglądasz w większości filmy to plazma jest najlepszym wyborem
wada w tym przypadku (nasłonecznienie) to matryca nie matowa
 
Do góry