Zakup tv KDL-40HX800 czy nowszy KDL-40ex720??

Bmw5er

New member
Witam, jestem tu nowy i mam nadzieję że w dobrym miejscu dałem posta :)

Potrzebuje waszej pomocy w nadchodzącym tygodniu muszę kupić TV i odtwarzacz Blu-ray
Wielkość max 40 cali + odtwarzacz Blu-ray kasa max 4000 ewentualnie coś się jeszcze wyskubie :)
Padło na dwa modele w tytule może jakiś inne modele czekam na podpowiedź.
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt !!
 

JoY RidE

New member
wątpię że ktoś Ci doradzi z racji tej, że mało osób ma 40hx800 i prawie nikt 40ex720 :) Sam mam taki dylemat, dlatego jeszcze czekam na model 40hx820. Z tv nie ma co się spieszyć zawsze cena pójdzie w dół :)
 

contrip

New member
Przeczytajcie sobie testy. Ja też juz czytalem i model ex720 wypada nieznacznie lepiej od hx800. Ma lepsze czernie, kontrast,wbudowany nadajnik 3D( nie trzeba dokupywać) i wiecej bajerów. Ale np ex720 ma podobno dużo gorsze kąty widzenia. testy porónywane na tej samejj stronie, co powinno być bardziej miarodajne. Ale to tylko suche fakty i tak naprawde zawsze lepiej zobaczyć/przetestować na wlasne oczy. Testy są na televisioninfo.com wiec zainteresowanym polecam przejrzeć. Co prawda, testowane modele nie są tej samej wielkości matrycy, ale to chyba nie ma wiekszego znaczenia.
 

contrip

New member
Byłem w MediaMarkt i celowo przyglądałem się temu modelowi z różnych kątów i powiem Ci, że nie widziałem tego gorszego kątu widzenia :) no, ale to było jakieś demko zapuszczone w hd więc może zostałem oszukany w co wątpię ;)

dlatego napisałem, że trzeba telewizor wybierać oragnoleptycznie, a nie z testów i opinii innych. Tak te kąty pokazują testy.Osobiscie nie widzialem jeszcze ex720, wiec pisze co pprzeczytałem.
 

Bmw5er

New member
ok ale pomijając te kąty na co zwrócić uwagę ceny podobne a technologia ?? dużo nowsza czy porównywalna ?? Pytanie czy mocując TV na ścianie mogę go pochylić trochę do doły rozumiem że to zależy od wieszaka jaki ewentualnie wybrać na 40 cali ??
Pozdrawiam
 

wombat193

Member
Moje zdanie jest takie, że nie warto teraz kupować TV 3D z aktywnymi okularami, lepiej kupić najlepszy w klasie 2D lub poczekać na modele 3D z okularami pasywnymi (LG lub Tośka). Zaznaczam, że to moja prywatna opinia. 8)
 

JoY RidE

New member
ktoś wie czym różni się Motionflow XR 200 od zwykłego Motionflow 200 Pro?:>
Nie wiem czy ktoś zauważył, ale w 40ex720 pojawiło się jakieś X-Reality a zabrakło BraviaEngine3. Ciekawe jaka jest różnica w wyświetlaniu obrazu i na czym polegają rożnice oprócz w nazewnictwie.
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
ktoś wie czym różni się Motionflow XR 200 od zwykłego Motionflow 200 Pro?:>
Nie wiem czy ktoś zauważył, ale w 40ex720 pojawiło się jakieś X-Reality a zabrakło BraviaEngine3. Ciekawe jaka jest różnica w wyświetlaniu obrazu i na czym polegają rożnice oprócz w nazewnictwie.


przydałby się jakiś test :)

co do hx800 to bym dawno kupił , ale buraki z SONY nie zamierzały nigdy sprzedawać w europie 55" :(
 

paczek79

New member
po tygodniu użytkowania ex720 mogę krótko powiedzieć:
-materiały HD wyświetla wyśmienicie,ale to nie nowina:)czerń jest głeboka ,nie widziałem wczesniej lepszej na innym lcd edge led,
-kąty nie najlepsze niestety,obraz staje się nie ostry i wpada trochę jakby w niebieski kolor
-programy SD nawet całkiem nieźle,biorąc pod uwagę wielkość matrycy (55 cali)
-grom ustawień ,które nawet poprawiają obraz ,w odróżnieniu od mojej poprzedniej Toshiby,w której wszystko musiało być na off
-3D sprawdzałem tylko w grach na ps3 Killzone 3 i Mortal Kombat,wypada to hmmm... efekt jest,ale niestety obraz staje sie niewyraźny i krawędzie rozjeżdzają się co męczy wzrok.jak dla mnie lepiej gra się w 2D.dziś wieczorem sprawdzę jeszcze film w blu-ray 3D
-widgety i funkcje internetowe działają jak trzeba,choć jak dla mnie to tylko dodatek
 
Ostatnia edycja:

JoY RidE

New member
a możesz wrzucić jakieś zdjęcia z gier, zdjęcia kątów, zdjęcia filmów z bluray, z tv analogowej i satelitarnej oczywiście z wyłączonym 3d :)
 

Sebof01

New member
na podstawie moich obserwacji 46hx800 vs 37ex720, hx wygrywa płynnością obrazu i to o wiele. Nie wiem czy rozmiar ma znaczenie :)
 

Bmw5er

New member
Kurde przydał by się jakiś test tych obydwu tv tym bardziej że przedział cenowy prawie identyczny.
Jestem w kropce po wypowiedziach WoijtR i Sebof01 :( skoro szybkość i czerń jest lepiej widziana w HX to nie ma chyba sensu wpychać się w EX720 dla innych bajerów które pewnie na co dzień i tak się nie przydadzą ... Jutro uderzę do saturna albo innego nie dla idiotów i sam porównam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Postaram się o test ale dopiero w przyszłym tygodniu.
Tylko dokładnie jakie modele?
 

Bmw5er

New member
Kiki było by super!! :) a modele oczywiście takie jak w temacie który założyłem ;)
Kiki może Ty byś mi doradził jaki odtwarzacz Blu-ray zakupić... wymagania: oczywiście Sony cichy wydajny czytający wszystko z płytek jak i USB.
 

WojtR

Member
Bez reklam
Postaram się o test ale dopiero w przyszłym tygodniu.
Tylko dokładnie jakie modele?


Kiki najlepiej porównanie HX800 i EX720 , HX820 jeszcze nie dostępny

generalne oglądałem EX720 i HX800 i kurcze różnicy praktycznie nie widziałem
( w teście gdzie sam wskazywałem link niby poziom czerni na poziomie NX810 )

ale jak widziałem matryca w matrycę 40" HX 800 i EX 720 to różnica mnie powaliła na korzyść HX-a

sam jestem w kropce w dodatku ja muszę mieć 55"
bardzo dobrze wyglądała też Tośka, nowy Samsung jakoś strasznie nie naturalnie wyglądał

ale to wszystko gó.. wniane ustawienia w dziwnym oświetleniu ..

brakuje testu porównawczego
 

nicoletta

New member
Problem z Sony EX720

Witam, drodzy Forumowicze! Jestem tu nowa, zobaczyłam ten wątek i postanowiłam zapytać czy ktoś miał podobny problem. Kupiliśmy wyżej wymieniony telewizor i za nic nie możemy dojść do opcji ustawiania programów - nie odbiera nic. Antena podłączona, działa na innych telewizorach w naszym mieszkaniu, więc jest bez zarzutu. Nie mogę ustawić żadnego programu, nie znajduję też tej informacji w instrukcji obsługi. Załamka... Jeżeli ktoś wie jak sobie z tym problemem poradzić to bedę bardzo wdzięczna!
 
Do góry