Zakup TV 65" - help!

krasi

New member
@barburian, @duch - dzięki za modele przyjrzę się :)
@kiki - 12-13k maks do wydania.

U Philipsa i Sony - generalnie "wewnętrznie" obawiam się Androida. Od aplikacji i gier mam Apple TV, Chromecasta i PSnot4k ;). Także TV - ma nie męczyć, nie drażnić, nie wieszać się - zwłaszcza za tą cenę. Jednym słowem mam o nim zapomnieć.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz modele z innej ligi :
- Philips 65PUS8601
- Panasonic 65XD750
- Sony 65DX9305
Jesteś niebieski więc masz specjalną ofertę z kalibracją.
 

piteron

Active member
Bez reklam
I z tej ligi przyjrzyj sie dokladnie środkowejmu modelowi
Do multimediow masz wszystko na zewnątrz wiec firefox os nie bedzie przeszkodą . A obraz zrekompensuje niedoskonałości systemu
Jest jeden plus firefox os jest to drugi system po systemienlg ktory naprawdę działa błyskawicznie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobre są wszystkie trzy.
I dochodzi jeszcze Samsung 65KS8000.
Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny i kalibrację gratis.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Porównywanie direct leda do edge leda
W 65 dx750 masz pełne podswietlenie czego nie ma juz w 50 i 58 calach
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie testowałem jeszcze 65" - ale przetestowałem i 50 i 58".
Obydwa mają bardzo dobre podświetlenie.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Ale ja nie napisalem ze 50 i 58 ma zle podświetlenie
Tylko że te modele mają podświetlenie krawędziowe ze wszystkimi bolaczkami takiego rozwiązania
Dopiero 65 ma podswietlenie tylne. Przynajmniej tak twierdzi flatpanel
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mimo opisów radzę sprawdzić na własne oczy.
Panasonic wykonał w tym roku świetną robotę właśnie z podświetleniem.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Ja rozumiem ze jest gorąco. Ale Krzysztofie czytaj ze zrozumieniem
65 cali ma podswietlenie direc led 50 i 58 edge led
Tyle co mam do powiedzenia.
Niech autor tematu sam zdecyduje ktore podświetlenie jest lepsze i dlaczego. Bez zbędnego pisania kto w którym roku jakie sukcesy na tym polu odniósł
 

WuMike

New member
Bez reklam
To prawda, ale nikt jeszcze jednoznacznie nie stwierdził, ze krawędziowe jest dużo gorsze od direct. Dużo na pewno zależy od przylozenia się konstruktorów do tematu i jakości użytych elementów.
 

WuMike

New member
Bez reklam
To fakt, aczkolwiek wygaszanie stref w krawędziowym będzie lepsze, niż jego brak w bezpośrednim. O to mi chodziło, na przykładzie 65XD93 oraz 65DX750.
 

piteron

Active member
Bez reklam
No tu bym też podyskutowal
Jeśli w tv jest dobry kontrast natywny to czasami i wygaszanie jest niepotrzebne
Warto pamiętać po co wprowadzono wygaszanie
Sam mam przykład u siebie w js8500 niby wygaszanie jest ale filmy oglądam bez bo wiecej wprowadza zamieszania na obrazie niz widać pożytku

Wysłane z mojego SM-N910C
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Piteron - Jest gorąco ale czytaj ze zrozumieniem.
Widziałem fatalne i tragiczne modele z direct led i rewelacyjne z podświetleniem Edge led.
Nie wiem ile telewizorów miałeś przed sobą ale je setki.
I wcale nie jest żadną , ale to żadną receptą direct led w stosunku do edge led.
Czyli - Mimo opisów radzę sprawdzić na własne oczy.
Egde led Panasonica dokłada w cuglach niektórym "edge ledom" konkurencji.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Ja może nie widzialem setek telewizorów ale te ktore widziałem potwierdzaja to co napisałem
Żaden ale to żaden edge led nie potrafi wygasić obrazu punktowo robi to pasami od gory don dołu lub od boku do boku
Jaki jest tego sens............. ano taki ze wn95% wypadków i tak swieci cala matryca. Przykład test Pionnera z tancerzem i skrzypaczką. Sony z direct ledem 65 cali pięknie wygasil początkowe sceny mój js8500 niestety już sobie z tym nie poradził. I nie jest to wina producenta na innych telewizorach bylo dokladnie tak samo
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Porównałeś dwa telewizory.
Ja porównałem dziesiątki innych edge led i wyniki rewelacyjne.
 

piteron

Active member
Bez reklam
To skoro porownywales az tyle telewizorow to napisz ludziom wprost ze na edge led jesli jest czarny obraz i pojawia sie w centrum np napis to taki telewizor rozświetla caly sektor od lewej do prawej lub od góry do dolu. W direct led rozswierlone jest tylko miejsce pojawienia sie np napisow
 

piteron

Active member
Bez reklam
Krzysztofie
Ja Cie bardzo proszę. Dopalacza regulujacego tylko i wyłącznie podświetlenie i jasność porównujesz do pełnoprawnego wygaszania lokalnego. Celowo użyłem słowa lokalnego nie strefowego. Bo jedno do drugiego ma sie tak jak uhd do hd ready
 
Do góry