Zakup TV 55" OLED 100HZ

damianbanan

New member
Cześć!
Zamierzam się do zakupu TV do mieszkania. Nie znam się kompletnie na rynku telewizorów i proszę was o pomoc w wyborze.

Celowałbym w 55 cali, 100hz, gdyż będę używał telewizor do gier na ps4. Chciałbym też, żeby to był OLED, ponieważ kontrast jest nieporównywalnie lepszy niż w LEDach.
Pieniądzę, które chcę przeznaczyć na telewizor to ok 4k, ale podkreślę, że zależy mi bardzo, żeby był jak najtańszy. Jedyne technologie, które mnie interesują to te, które polepszają jakość gry, czyli np. freesync, VRR i ALLM. Z tego co wiem to właśnie hdmi 2.1 to musthave do tych technologi.
 

damianbanan

New member
Jeszcze jedno pytanko. Od sofy do ściany gdzie będzie wisiał telewizor jest ok 2.5 metra. 55 powinien wystarczyć, czy jednak zwarto dopłacić za 65?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do grania , żadna wielkość nie jest za duża.
Jeśli masz kasę na dopłatę do 65" Oleda to zdecydowanie warto.
Zwróci Ci się każdą sekundą radości.
Ale 4K nie wystarczy na 65" Oled TV.
Nie wystarczy na Oleda 55" - musisz ciut dozbierać :
- Philips 55Oled 706
- LG 55C11
Pytanie czy masz na dołożenie 15% do 55" lub więcej na dokładkę do 65" Oled TV ?
 

damianbanan

New member
Wstrzymam się do stycznia z zakupem, bo chciałbym coś porządnego na wiele lat. Ile musiałbym dopłacić do 65 cali i dlaczego 4k nie wystarczy? Musi być 8k czy jak? Przecież 8k to filmów nie ma i konsola też nie obsługuje.
 

SDman

Banned
Wstrzymam się do stycznia z zakupem, bo chciałbym coś porządnego na wiele lat. Ile musiałbym dopłacić do 65 cali i dlaczego 4k nie wystarczy? Musi być 8k czy jak? Przecież 8k to filmów nie ma i konsola też nie obsługuje.
Potrzeba "na wiele lat" budzi moje zastrzeżenia co do OLED`a -mogą się przytrafić wypalenia -najgorzej jak po gwarancji.
Wypalenia mimo prób poprawiania, usprawniania nadal mogą się przytrafić, a używając TV w sposób beztroski jeszcze szybciej.
Nie jestem przeciwnikiem OLED ale zwyczajnie trzeba mieć kasę bo najtańszy OLED nie koniecznie każdego zadowoli.
 

SDman

Banned
Wstrzymam się do stycznia z zakupem, bo chciałbym coś porządnego na wiele lat. Ile musiałbym dopłacić do 65 cali i dlaczego 4k nie wystarczy? Musi być 8k czy jak? Przecież 8k to filmów nie ma i konsola też nie obsługuje.
Potrzeba "na wiele lat" budzi moje zastrzeżenia co do OLED`a -mogą się przytrafić wypalenia -najgorzej jak po gwarancji.
Wypalenia mimo prób poprawiania, usprawniania nadal mogą się przytrafić, a używając TV w sposób beztroski jeszcze szybciej.
Nie jestem przeciwnikiem OLED ale zwyczajnie trzeba mieć kasę bo najtańszy OLED nie koniecznie każdego zadowoli.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
tak, tylko to bedzie debiut tej technologii, a jak wiadomo zawsze wychodza problemy na starcie wieku dzieciecego... A i cena pewnie bedzie zaporowa dla wiekszosci
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
damianbanan
- Podaj proszę ile masz max kasy będzie znacznie łatwiej , a dla niebieskich na BGF masz oprócz specjalnej oferty jeszcze pakiety gratisów dodatkowo.

Tańszy Oled zadowoli 99,5% ludzi.
To bardo wysoki odsetek świetnej jakości.
 

damianbanan

New member
Dużo mi daliście do myślenia, czy aż tak bardzo warto pchać się w OLEDa. Od nowego roku mają być te nowe OLEDy, ale podejrzewam, że nie będą na mój budżet.

damianbanan
- Podaj proszę ile masz max kasy będzie znacznie łatwiej , a dla niebieskich na BGF masz oprócz specjalnej oferty jeszcze pakiety gratisów dodatkowo.

Tańszy Oled zadowoli 99,5% ludzi.
To bardo wysoki odsetek świetnej jakości.
Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na telewizor to tak maksymalnie 4 tysiące. Tylko, że zastanawiam się nad tym, czy nie wystarczyłby mi 65 calowy LED.

Jacy niebiescy i jakie BGF? Nie rozumiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te 4 tyś na Oleda 65" nie wystarczy.
Wystarczy na dobre LCD
- TCL65C815
- LG 65Nano 863
- SOny 65XH95
- TCL 65X728
 
Do góry