Zakup TV 46 cali w kwocie do 4 tys. PLN

ponczula

New member
Witam wszystkich,

Postanowiłem się zarejestrować na forum ze względu na fakt, iż potrzebuję pomocy w zakresie zakupu telewizora. W zasadzie to wiem tylko tyle, że chcę coś kupić ale mam spory mętlik w głowie.

Od dłuższego czasu w sumie sporo już czytam forum i dokonałem pewnych wstępnych wyborów, widziałem TV z bliska w marketach ale niestety w każdym jest coś co dyskwalifikuje zakup. Poniżej ankieta z moimi preferencjami:

1. Odległość od ekranu: 2-3 m
3. Jak duży jest pokój: ok. 20 m2
4. Preferowana technologia: LCD (ew. LED), definitywnie nie chcę plazmy
5. Jaki masz obecnie telewizor: stary z tzw. "du**"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: TV (kablówka UPC) oraz film + PS3
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudniem i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: raczej bez
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa (nie podobają mi się szklane matryce świecące się jak lustra)
12. Preferowana marka: obojętne
13. Czego nie lubisz w telewizorach: nie chciałbym spotkać się ze zjawiskiem cloudingu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder cyfrowy i PS3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% TV, 10% PS3, 20% filmy z USB
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost
17. Czy ważne jest wifi : nie, nie jest mi potrzebne zupełnie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów?: zdecydowanie nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : zdecydowanie tak, oglądam dużo filmów z napisami i chciałbym mieć TV, który obsługuje mnogość formatów z napisami polskimi
22. Ma mieć 3D: zdecydowanie tak, jak już kupować to z myślą na parę lat
23. Ma mieć slot na karty SD: nie
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB (pendrive), HDMI (dekoderm, PS3)
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy (ale po zakupie TV będzie zmiana na cyfrowy)
27. Ile programów HD: kilka
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 3-4h
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: tylko Full HD
30. Dvb-t: nie
31. Na czym najbardziej Ci zależy: dobra czerń, żywe kolory, 3D, nie potrzebuje pierdół typu internet, wifi, etc.
32. Ile osób ogląda: 2 osoby
33. Jaka klasa cenowa: do 4000 zł max
34. Rozmiar: 42 bądź 46 cali

Podsumowując:

Szukam telewizora w rozmiarze 42 bądź 46 cali (preferowałbym jednak 46 cali) w kwocie do 4 tysięcy PLN. TV ma służyć do oglądania kablówki UPC, grania na PS3 i oglądania znacznej ilości filmów z USB. Zależy mi zatem, żeby obsługiwał dużą ilość formatów plików (również tych ponad 4GB i więcej) oraz polskie napisy. Potrzebuję TV z żywymi kolorami oraz dobrą czernią. Nie chcę mieć zjawiska "cloudingu" zatem nie zależy mi na tym, aby to był LED. Może to być dobry LCD - TV nie musi mieć 3 cm szerokości, nie zależy mi na tym. TV powinien mieć w miarę dobre 3D, bo ma mi służyć kilka dobrych lat. Nie interesują mieć dodatki typu wifi, widgety, portale interentowe - nie korzystam z tego zatem nie musi być tej opcji. Chciałbym kupić TV z matową matrycą ponieważ strasznie mnie irytują lustrzane telewizory (mam dość jasny pokój więc będzie ciężko oglądać).

Początkowo chciałem kupić Sony 46KDLH720 ale ten model nie obsługuje sporej liczby plików (w tym mkv) i jest LED-em zatem zapewne clouding jest znaczny. Potem myślałem na Samsungiem jakimś ale wyczytałem, że tam znów loteria z matrycami a nie bardzo mam możliwość i ochotę przyglądać się tabliczkom i naklejkom z tyłu.

Za wszelkie sugestie, krytyczne komentarze i uwagi będę Państwu niezmiernie wdzięczny.

Ł.
 

ponczula

New member
Kiki, dziękuję za odpowiedź. Zasadniczo widzę, że ten Sharp 46 cali jest ponad 1000 PLN droższy od pozostałych zaproponowanych TV. Z czego wynika tak znaczna różnica i czy jest sens dopłacać?

Przy Samsunu to rozumiem, że loteria z matrycą. Ponadto jak wygląda sytuacja z cloudingiem w w/w modelach? Co byś wybrała Kiki tak z ręką na sercu?
 

Bajerniak

New member
Zdecydowanie polecam nieco droższego Samsunga D 7000 w 46 calach...
Bije Sharpa i Toshibe na głowę...nawet nie ma co porównywać!!!
 

ponczula

New member
Wspomniany Samsung jest zdecydowanie zbyt drogi. Tak jak mówiłem - chcę przeznaczyć maxymalnie 4 tysiaki na TV, który będzie miał:

1. Dobre, żywe kolory z minimalnym cloudingiem - nie ma znaczenia czy to będzie LCD czy LED zatem.
2. Opcję 3D - jak już kupować to z tą opcją.
3. Matową matrycę.
4. Obsługę dużej ilości plików video z USB (w tym takich ponad 4 GB w NTFS) wraz z polskimi znakami przy filmach.

Nic więcej mnie nie interesuje. Nie potrzebuję wifi, sieci, widgetów i tego typu historii. Samsung to loteria z matrycami zatem raczej chyba odpada. Sony z kolei nie obsługuje mkv i plików ponad 4 GB. Co polecacie? Ta Toshiba ma fajną cenę (3500 PLN) za 46 cali. Brać to czy może coś jeszcze innego? Wspomniany Sharp za 46 cali krzyczy ok. 4500 PLN więc zbyt drogo już...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiele stosunkowo masz jednak do dopłaty do Sharpa i tak bym wybierał ja.
 

ponczula

New member
1000 PLN różnicy to jednak w chwili obecnej dla mnie temat nie do przeskoczenia. Toshibe znalazłem za 3500 PLN, Sharp'a najtaniej za 4500 PLN. Ze względu na cenę skłaniam się ku Tośce.

1. Matryca matowa - jest.
2. 3D - wygląda, że całkiem przyzwoicie sobie radzie.

Kiki, jak jest z czernią i cloudingiem? Bardzo duży problem w tym modelu czy raczej nieistotne?

W swojej recenzji napisałeś: słabe wyposażenie multimedialne - co miałeś na myśli? Są problemy z odtwarzaniem filmów z USB?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To raczej kwestia egzemplarza . Sprawdzaj przed zakupem i po kłopocie.
 
Do góry