zakup tv 40 - 46 cali

maro269

New member
Witam,
mam pytanie odnosnie nowego tv. Interesuje mnie sony badz samsnung w wielkości 40 cali. Cena ok 3000 zl plus minus 500 zl. Co do warunkow to napewno lcd, full hd, 100 hz, dlna, internet, dobre skalowanie na kablowce multimendia, kanaly sd i hd, 3d bede traktowal jako gadet, wiec nie przykladam do tego wagi. Pokój ok 20m2 nasloneczniony głównie popołudniu. Interesują mnie modele sprawdzone z bardzo dobrym obrazem i niezawodne.
Niechciałbym wydac pieniedzy i na meczu pilki noznej denerwowac sie niedoskonalosciami obrazu. Pisze posta, poniewaz juz nie raz udalo mi sie dzieki Wam dokonac udanego zakupu i do tej pory ciesze sie swietnym sprzetem z ktorym nie mialem zadnego problemu. Czekam na podpowiedzi konkretnych modeli z tego zakresu, co napisałem wyzej.
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
najplynniejszy obraz generują Soniaki z MotionFlow 400/800Hz najlepiej dopracowana tech. na rynku w lcdkach juz nawet za czasow MotionFlow 100/200Hz i taki tv polece np model 40HX720.
 
Ostatnia edycja:

maro269

New member
No wlasnie ten model mam na uwadze, wlasnie czytam o nim recenzje. A co do samsunga jakis odpowiednik na hx720 o podobnych parametrach?
 

maro269

New member
mam tego swiadomosc bo troche w elektronice siedze, ale co do tv, tyle jest modeli na rynku, wiec wole polegac na opini tych ktorzy w tym siedza i moga sie na ten temat wypowiedziec konkretnie i na temat. Czekam na inne modele na podobnym poziomie. Narazie wynalazlem takie:
Samsung UE40D6500
SONY KDL-40NX720
Co o nich powiecie? Jest sens sie nimi zainteresowac?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
40NX720 - jesli bardziej cenisz design i zalezy Ci na ochronie matrycy szybą Gorilla Glass to dobry wybór, aczkolwiek 40HX720 jest lepszy parametrowo głównie ze względu na lepszy procesor X-Reality PRO który lepiej sobie radzi ze słabym materiałem SD, skalowaniem, obrazem 3D.
Seria HX to modele najwyższe parametrowo przeznaczone dla wybrednych kinomaniaków
NX to modele celowane bardziej w estetów u których liczy sie wygląd, choc nadal są to świetne tv.
O Samsungach sie nie wypowiadam bo nie znam ich tak bardzo dobrze i zresztą ich nie bardzo lubie.
 
Ostatnia edycja:

maro269

New member
Rozumiem. O to wlasnie mi chodzilo. Obecnie posiadam samsunga 40c650 od 1,5 roku i jestem zadowolony z nigo. Ale chcialbym sprobowac skonfrontowac samsunga wlasnie z sonym i porownac kilka modeli tych marek w podobnej klasie i wybrac tego najbardziej odpowiedniego. Czekam dalej na propozycje.
 

MarvynCox

New member
Mam ten sam dylemat i na dniach porównam sony 40hx720 z toshibą 40TL933. Wczesniej oglądałem obraz na szajsungu B650 i byłem także bardzo zadowolony. Pozdrawiam.
 

maro269

New member
Poczytalem o tej toschibie i nie powiem jest alterantywa, tez przejade sie w tygodniu i porownam. Czy naprawde sony jest warty tych pieniedzy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba jest bardzo dobrą ofertą do skalowania obrazu.
Samsung d6500 to model multimedialny świetnie rozbudowany.
Jaką masz odległość od ekranu ?
 

maro269

New member
aha dzieki kiki ostatnio tez mi poradziles 40c650 i jestem bardzo z niego zadowolony. Ale jest tych kilka modeli podanych sprawdze w sklepie i wybiore to co najbardziej rozsadne i mi bedzie pasowało:)
 
Do góry