zakup telewizora

MarSop

New member
Witam wszystkich

Zastanwiam się nad zakupem nowego telewizora. I tutaj mam dylemat gdyż nie wiem który wybrać Do wyboru mam
- Sony KDL-40W4000
- Samsung LE40A656
Bede wdzięczny za pomoc na który mam się zdecydować gdyż nie ukrywam iż w tej dziedzinie nie błyszcze wiedzą

Pozdrawiam
MarSop
 

Alex44

New member
Dlaczego akurat te telewizory ?

Dlaczego akurat te telewizory ?
W podobnej cenie masz na przykład opisywany w tym forum (i bardzo chwalony !!) SHARP LCD 46X20E (46 cali, bardzo dobre parametry).
Oczywiście nie mam nic przeciwko wymienionym przez Ciebie, ale... może trzeba poszerzyć wybór ? :D
 

MarSop

New member
Wybrałem te gdyż zapomniałem dodać że interesuje mnie max 40, pokój mam za mały aby wstawić większy ;)

Pozdrawiam
MarSop
 

Alex44

New member
To nie zmienia faktu, że Sony i Samsung w tym przedziale cenowym i tych parametrach to jeszcze nie wszystko :)
Czepiam się SHARPA, bo po prostu mam o nim dużo dobrych informacji. A 37-42" też są dostępne. W Full HD.
Oczywiście - jest też kwestia innych parametrów, które chcesz mieć. Czas reakcj, kontrast...
Jakbyśmy się upierali to za grosze dostaniesz polski wyrób EasyTouch, ale... parametry już nie te :) Napisz, czego oczekujesz po swoim telewizorze, a może będzie łatwiej wybrać...

Dla mnie na przykład (oprócz kontrastu i czasu reakcji, no i żeby był Full HD) ważne były wymiary - po prostu przy remoncie domu "na ślepo" stworzyłem przestrzeń dla TV i nie każdy dostępny na rynku mi odpowiada :) Może głupie, ale dla mnie akurat ważne.
Piszę to, żeby uzmysłowić, że każdy oczekuje od swojego sprzętu czegoś trochę innego. I od tych oczekiwań zależy wybór modelu...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych dwóch wybrałbym Sony 40 W 4000
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741

czerń jest poprostu czarna.
p1040879jh5.jpg


I podaj dokładnie jakie masz warunki i potrzeby ?
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

MarSop

New member
Co warunków to
- od tv do miejsca siedzącego jest ok 2,90
- telewizor ma wisieć na ścianie (ramie obrote tak aby można było zmieniąc ustawienia w pionie i poziomie), wnęka ma ok 1,20
- docelowo podłączony będzie cyfrowy polsat lub canal+
- chce pod to również podłączyć kino domowe
- dodatkowo chciałbym mieć wyjście na usb i pc ewentualnie na jakiś czytnik kart
- co do oglądania to popołudniami lub wieczorami, miejsce nie jest nasłonecznione
- cena ok 4500
 
Do góry