Zakup telewizora do 3000zł

Rogal

New member
Witam wszystkich ekspertów. Chcę zakupić TV oto kryteria:
Jak duży jest pokój - 3mx4m
jaki masz obecnie telewizor - Sharp 32X20E
preferowana technologia - LCD/LED
więcej oglądasz w dzień/wieczorem - 30/70 [%]
Nasłonecznienie pokoju: średnie/niskie (żaluzje)
preferowana wielkość telewizora - 40"-42"
preferowana marka - Sony, Samsung, ??? (jak najcieńsza ramka, więc Sharp odpada)
jakie urządzenia będą podłączane - PS3, dekoder UPC, PC. czasem: dysk zew., laptop, odtwarzacz DVD
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - głównie na wprost, ewentualnie pod kątem do 30*
telewizor ma mieć wifi - chętnie
ma czytać przez USB filmy - nie musi
jaki masz sygnał - cyfrowa kablówka UPC
ile godzin dziennie ma grać telewizor - 4-5 (weekend do 10)
ile osób zasiada przed telewizorem - 2
ma stać czy wisieć - stać na stoliku RTV
jaka klasa cenowa - max 3000zł
odległość od telewizora - 1,5-2,5m
Czego oczekuję: niskiego poboru prądu <150W (najlepiej bliżej 100W), Internet TV, musi być 100Hz

Moje typy:
Samsung 40C6500
Sony 40EX500
Samsung 40C650

Pomóżcie drodzy koledzy, byłem już w zasadzie zdecydowany na C6500, jednak cena póki co tyci za wysoka, najchętniej wziąłbym TV na raty 0%, a w sieciach kosztuję po 3.300zł. I z nim musiałbym zapewne poczekać do czerwca. Teraz w zasadzie chciałem już bez oczekiwań iść do RTVeuroAGD i zakupić Sonego, ale martwi mnie fakt, że z internetu nie pokorzystam dopóki nie kupię ich karty wifi za 250zł, a na duży plus jest Bravia Sync z PS3, gdzie nie musiałbym w końcu wykorzystywać pada do odpalania filmów DVD i bluray... Ale też z drugiej strony TV ma różne opinie i nie wiem jak sprawuję się w tym trybie ECO gdzie zużywa właśnie ok. 100W?
 
Ostatnia edycja:

samochodzik

New member
Ze względu na wygląd stawiam na Sony. Technicznie wszystkie modele są na bardzo wysokim poziomie. Mnie jednak przekonuje to że Sony nie muszę codziennie odwiedzać ze szmatką do kurzu i funkcje internetowe, jak i te pozwalające na podłączenie innego sprzętu od Sony a tego trochę już mam. Cenę negocjuj. W typowych sieciach zawsze kilka % można wytargować ;-) A jak nie zbić cenę to chociaż dostaniesz od nich coś w gratisie.
 

Rogal

New member
dzięki za odpowiedź, no póki co jestem mocno za Sony, ale faktycznie jest tak, że internetu kablem nie podłącze, tylko przez ich modem Wifi ?

i co to jest ten input lag o którym ludzie sporo piszą przy modelu EX500?
 

Rogal

New member
Koledzy nikt nie pomoże? Bo zastanawiam się czy w weekend przypadkiem nie pójść i nie kupić tego Soniaka, ale mam sporo wątpliwość czy nie lepiej Szajsunga ? Bo chyba C650 też ma ten tryb ECO.
 

Rogal

New member
dzięki za kolejne odpowiedzi, mógłby mi jeszcze tylko ktoś potwierdzić czy EX500 da się podłączyć kablem do netu czy tylko ich wifi adapter ??

muszę się przejść dzisiaj i obejrzeć tego Soniacza, bo przez ich ceny zazwyczaj omijałem te stoiska...

P.S.
czy warto wstrzymać się do czerwca i poczekać na niższe ceny/nowsze modele ? Strasznie podobają mi się te modele "bez ramkowe", które mają się pojawić na wiosne
 
Do góry