Zakup telewizora 65 cali.

kitza

New member
Witam.
Pojawiła się możliwość zmiany TV więc zwracam się do fachowców z pytaniem co wybrać?
Od kilku dni wertuję forum ale nie jestem w stanie sam zdecydować się, który wybór będzie tym właściwym.
- budżet do 6 tyś. zł max
- przez pierwsze 6 m-cy nc+, potem prawdopodobnie Netflix (chcę zrezygnować z anteny na dachu)
- co jakiś czas przez kilka godzin dzieciaki męczą Xbox One
- youtube
- własne nagrania z pendriv'a, kamerki sportowej, komputera

Salon około 25 m2 otwarty. Odległość od tv około 3 m. Po prawej stronie TV, metr w bok i metr w przód, okno balkonowe na wschód, Na wprost TV w odległości ok 6 m okno balkonowe na południe.
Przymierzałem się do Samsunga QE65Q60 ale natrafiłem na sporo negatywnych opinii. Oglądając go w MM sprzedawca zaprezentował mi Sony KD-95XG9505, niestety jego cena przekracza mój budżet. W budżecie za to mieści się Sony 95XF9005, który, z tego co wyczytałem, mógłby być chyba dobrym wyborem.

Aktualnie mam Panasonica TX-P42S20E. Oglądanie TV nie jest głównym zajęciem w domu. Generalnie, tv gra jakieś 3 - 6 godzin dziennie. Czasami bywa tak, że nie jest włączany przez kilka dni z rzędu. Najczęściej filmy, seriale.

Mam mętlik w głowie i prosiłbym o pomoc w wyborze.
Z jednej strony, oglądanie tv nie jest głównym punktem domowego życia i nie chciałbym wydawać na to jakiejś wielkiej kwoty, z drugiej strony, nie zamierzam przez następne kilka lat zmieniać telewizora, więc pasowałoby kupić co coś posłuży dłuższy czas.
Co, wg Was, będzie tym złotym środkiem?
 
Ostatnia edycja:

vulture30

New member
Jak kupisz xf9005 to na pewno będziesz zadowolony. Tylko że to model 2018 to jest ryzyko powystswowego. Trzeba by to sprawdzić. Przywołujesz 95 cali.
Xg9505 to model 2019

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka
 

Piotrek W

New member
Z tego co mi facet mówił w Sony Center to XF do 65 cali Sony normalnie w 2019 składa. Dostępny jest wszędzie wiec to nie są raczej TV, które zostały zrobione w 2018 i się jeszcze nie posprzedawały.
 

kitza

New member
KD-65XF9005 to 65 cali. Jest na niego w tej chwili dobra cena w Niemczech i zastanawiam się czy by się nie wybrać, choć mam do przejechania kawałek drogi.
Czy poza 65XF9005 jest coś do polecenia w moim budżecie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To faktycznie proste zadanie.
Najlepszy jest Sony 65XF9005 w tej klasie cenowej.
Cena 5500 zł z pakietem dodatków o wartości 500 zł .
Ci którzy odebrali przez ostatnie dni dobrowolnie dzwonili i dzielili się radością trafności doboru. Po kalibracji gra świetnie.
W Niemczech nie masz kalibracji, wtyczek, sprawdzenie.
Masz gwarancję niemiecką i wszystkie wynikające z tego problemy.
Jeśli dostaniesz w serwisie decyzję wymiana na drodze handlowej, będziesz musiał kolejny raz jechać kilkaset kilometrów.
Jeśli chcesz ryzykować - to oczywiście Twoja decyzja.
 

hircik

New member
Cena jak w euro rtv tylko czy przed zakupem sprawdzą gdziekolwiek czy nie ma bandingu i cloudingu? W sklepie tylko włączają tv żebyś zobaczył że działa i ekran nie jest uszkodzony. Poza tym czy nie lepiej kupić przez internet bo można zwrócić bez podania przyczyny. Tylko taki duży tv nie wejdzie każdemu do auta, mi do hatchbacka nie wejdzie.
 

kompozyt

New member
Witam
Znam ceny u Kikiego i pewnie się dogadam ale... ostatecznie: brać ten Sony KD-65XF9005 czy dołożyć do 65XG9505?
Nie jest problemem (ale to już zaporowo) dołożenie do Samsunga 65Q85R, ale czy naprawdę warto?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

hircik

New member
Byłem w euro rtv i 65xf9005 mają 3 sztuki a obok w sony center mają ich dużo.pan z 10 letnim stażem na moje pytanie powiedział że clouding nie jest wadą konkretnego egzemplarza a wadą technologii. Clouding nie jest podstawą do zwrotu czyli jak kupię i będę miał spore chmury totak musi być. Pan z euro rtv mówił że jak wezmę tv normalniew sklepie to i tak mam 14 dni na zwrot ale sprawdzą ile godzin używałem telewizora. No i jak tu kupić jak cena jest dobra?
 

dark2

Member
Mam wątpliwości, co do zwrotu w euro w przypadku zakupu w sklepie. Jeżeli tak mówią to poproś na piśmie. Mi osobiście nie przyjęli w Euro monitora który był kupiony z netu z odbiorem osobistym i musiałem się bujać z reklamacją.
 

hircik

New member
Człowiekowi aż się odechciewa jak czyta o cloudingu i problemie ze zwrotem. Jak kupię przez internet to mogę odesłać po paru dniach oglądania? Wziąłbym najlepiej od Kikiego ale cena wyższa o 500 a i tak o tyle przekroczyłem budżet bo zakładałem 4,5tys.
 
Do góry