Zakup telewizora 65 cali, co polecicie?

icrew

New member
Witam

W niedługim czasie będę chciał kupić TV 65 cali.

Co byście mogli polecić?
Pomieszczenie około 37 m2, odległość od ekranu około 3m.
Fajnie jakby TV miał matryce 100 Hz.

Co byście wybrali z tych modeli?
Czym się różni wersja np QE65Q67RAT od QE65Q70RAT?


Czy jest sens płacić 1000 zł więcej za 70R?
Czy w tych wersjach pilot jest aluminiowy?
Ewentualnie SONY 65XF9005 lub jakiś LG z NanoCell.


Jeśli chodzi o system operacyjny w TV to lepiej Tizen czy np Android Sony?
 

icrew

New member
Ten biorę też pod uwagę LG 65SM860.


Jak się ma czerń tego modelu do np. Samsunga QLED Q70 lub Q67?
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
Warto dopłacić do Q70... paradoksalnie ma lepszy kontrast niż wyższe modele, ze względu na brak dodatkowej powłoki na ekranie.

LG ma matrycę IPS, więc praktycznie brak czerni...
 

kh29228

New member
Witam

W niedługim czasie będę chciał kupić TV 65 cali.

Co byście mogli polecić?
Pomieszczenie około 37 m2, odległość od ekranu około 3m.
Fajnie jakby TV miał matryce 100 Hz.

Co byście wybrali z tych modeli?
Czym się różni wersja np QE65Q67RAT od QE65Q70RAT?


Czy jest sens płacić 1000 zł więcej za 70R?
Czy w tych wersjach pilot jest aluminiowy?
Ewentualnie SONY 65XF9005 lub jakiś LG z NanoCell.


Jeśli chodzi o system operacyjny w TV to lepiej Tizen czy np Android Sony?


Niedawno stałem przed wyborem nowego TV. Tutaj masz szczegółowo wyjaśnione różnice między Q60 i Q70. Chyba najważniejsza różnica to Q70 to FALD a Q60 zwykłe podświetlenie krawędziowe. Różnic jest oczywiście więcej. Pilot w Q70 jest plastikowy, ale nie jest zły. Tizen chodzi super, bardzo intuicyjny. Jeśli będziesz mieć pytania co to Q70, pisz śmiało, bo jestem na bieżąco.


LG nie brałem pod uwagę po IPS, a lubię nocne seanse. Sony mnie zniechęcało "starszym" Androidem. Zastanawiałem się jeszcze nad 65XG9505 jak był w promocji w MM za 5999, ale wybrałem Samsunga, mimo olbrzymiej krytyki usłyszanej właśnie w MM na temat ogólnie wszystkich TV Samsunga.


Zaskoczył mnie pozytywnie też dźwięk, myślałem, że będzie istotnie gorszy. Nie jest może wybitny, ale mogło być gorzej:)
 
Ostatnia edycja:

icrew

New member
Czyli te serie Q60, Q70 w ogóle nie mają tych małych pilotów aluminiowych, srebrnych?
Czy lepiej kupić 65 cali Q70 czy 75 cali Q60? Nie jestem jakimś zapaleńcem TV, oglądam czasami wieczorem. Czy w praktyce będę widział jakąś różnice?
 
Ostatnia edycja:

kh29228

New member
Czyli te serie Q60, Q70 w ogóle nie mają tych małych pilotów aluminiowych, srebrnych?
Czy lepiej kupić 65 cali Q70 czy 75 cali Q60? Nie jestem jakimś zapaleńcem TV, oglądam czasami wieczorem. Czy w praktyce będę widział jakąś różnice?


wydaję mi się, ze aluminiowy jest obecnie od q80.
wielkość zawsze dużo daje. natomiast podświetlenie krawędziowe ma swoje wady. Tutaj masz fajnie to opisane. pamiętaj też, że im większy wyświetlacz, tym potencjalne "wady" wyświetlania będą bardziej zauważalne. Poza tym piszesz o 100Hz, zakładam (może mylnie) że chodzi o oglądanie sportu. Tutaj Q70 też wygrywa, popatrz na link (fragment Flicker-Free)
 

icrew

New member
wydaję mi się, ze aluminiowy jest obecnie od q80.
wielkość zawsze dużo daje. natomiast podświetlenie krawędziowe ma swoje wady. Tutaj masz fajnie to opisane. pamiętaj też, że im większy wyświetlacz, tym potencjalne "wady" wyświetlania będą bardziej zauważalne. Poza tym piszesz o 100Hz, zakładam (może mylnie) że chodzi o oglądanie sportu. Tutaj Q70 też wygrywa, popatrz na link (fragment Flicker-Free)


Sportu praktycznie nie oglądam :)
 

kh29228

New member
A co sądzicie o LG 65SM9010? Czy lepszy będzie Q70R? WebOS fajny system pod TV.


LG jest na IPS, Q70 jest na VA.

To niestety mocno zależy jak oglądasz TV. Najprościej:


Oglądasz na wprost -> lepiej VA
Oglądasz pod kątem -> lepiej IPS


Oglądanie nocą/lubisz mocną czerń -> lepiej VA
Oglądanie w dzień -> może być IPS


a sam WebOS bardzo fajny, super pilot, który działa jak myszka, bardzo intuicyjne rozwiązanie.
 

icrew

New member
LG jest na IPS, Q70 jest na VA.

To niestety mocno zależy jak oglądasz TV. Najprościej:


Oglądasz na wprost -> lepiej VA
Oglądasz pod kątem -> lepiej IPS


Oglądanie nocą/lubisz mocną czerń -> lepiej VA
Oglądanie w dzień -> może być IPS


a sam WebOS bardzo fajny, super pilot, który działa jak myszka, bardzo intuicyjne rozwiązanie.


Akurat ten model LG ma Direct LED więc jest to chyba trochę lepsze rozwiązanie niż podświetlenie krawędziowe? Czerni w nim nie będzie?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jako fan sprzętów Samsunga, chciałem do kompletu tv tej firmy (fajny bajer z tapetą oraz wyświetlanie powiadomień z innych sprzętów Samsunga). Niestety, kupiłem tv innej firmy, ponieważ Samsung niepotrzebnie zaoszczędził na Dolby Vision, który robi robotę na Netflixie. Disney+ również poszedł w DV...
 

kh29228

New member
Jako fan sprzętów Samsunga, chciałem do kompletu tv tej firmy (fajny bajer z tapetą oraz wyświetlanie powiadomień z innych sprzętów Samsunga). Niestety, kupiłem tv innej firmy, ponieważ Samsung niepotrzebnie zaoszczędził na Dolby Vision, który robi robotę na Netflixie. Disney+ również poszedł w DV...


z Dolby Vision to faktycznie lipa, z drugiej strony ja sobie tłumaczę, że nie ma aż takiej dużej różnicy między DV a zwykłym hdr'em:) ale tak na serio, to wciąż duża część filmów nie jest hdr, więc dla mnie nie był to deal-breaker.
 

werf

Active member
Bez reklam
Jako fan sprzętów Samsunga, chciałem do kompletu tv tej firmy (fajny bajer z tapetą oraz wyświetlanie powiadomień z innych sprzętów Samsunga). Niestety, kupiłem tv innej firmy, ponieważ Samsung niepotrzebnie zaoszczędził na Dolby Vision, który robi robotę na Netflixie. Disney+ również poszedł w DV...

Który film dokładnie masz w DV którego ja nie mam w HDR lub HDR10+? Z moich spostrzeżeń wynika w przypadku Netflixa że formaty w znakomitej większości są dublowane.
Nie wiem jak jest w przypadku Prime Video gdzie jest sporo materiału w HDR10+.Czy ktoś mógł by sprawdzić na odbiorniku z DV np The Grand Tour ?Proszę też o sprawdzenie w Rakutenie,który swoją drogą ma chyba najlepszą jakość.

małe edit. Dokładnie taka sama sytuacja jest w Aple TV.



 
Ostatnia edycja:

kh29228

New member
Który film dokładnie masz w DV którego ja nie mam w HDR lub HDR10+? Z moich spostrzeżeń wynika w przypadku Netflixa że formaty w znakomitej większości są dublowane.
Nie wiem jak jest w przypadku Prime Video gdzie jest sporo materiału w HDR10+.Czy ktoś mógł by sprawdzić na odbiorniku z DV np The Grand Tour ?Proszę też o sprawdzenie w Rakutenie,który swoją drogą ma chyba najlepszą jakość.

małe edit. Dokładnie taka sama sytuacja jest w Aple TV.




To nie o to chodzi, ze nie ma wersji w HDR, tylko ze DV różni się od zwykłego HDR lepszym mapowaniem tonów, bo mapowana jest każda oddzielnie a nie wszystkie wg jednego klucza. Natomiast mi chodziło, że różnica między DV a zwykłym HDR jest imho minimalna, widoczna w idealnych warunkach, na codzień domyślam się ze pomijalna.
 
Do góry