Zakup TCL QLED 65C815

Joey_18

New member
Cześć,

mam nadzieję, że nie łamię tym tematem żadnego z postanowień regulaminu - chciałbym zasięgnąć waszej rady w kilku kwestiach dotyczących telewizora TCL QLED 65C815.

Zamówiłem go wczoraj w promocji w sieci Media Expert za kwotę 3 300,00 zł - i znając jego wady i zalety zastanawiam się, czy jest to optymalny zakup w tej półce cenowej, czy jednak warto dołożyć kilka stówek i zakupić ekran, łączący zalety TCL, niemający jednocześnie jego wad.

Wady, o których myślę to:

- bardzo niska jasność w hdr (średnio nawet mniej niż 350 nitów)

- brak portów hdmi 2.1

- 3 porty hdmi (przydałyby się 4 do 2x konsola, tv i laptop)

- słaby procesor, ścinający i zaliczający dropy przy materiałach 4k6fps

O każdej z tych wad chciałbym z wami porozmawiać:


- czy w związku z tym, że jasność ekranu jest niska, efekt hdr nie jest przypadkiem wyłącznie chwytem marketingowym, pozostającym na papierze? Słyszałem, że obsługa Dolby Vision daje nieco lepszy efekt nawet przy ciemniejszych ekranach - czy jednak jest na tyle zadowalająca, że hdr będzie w tym tv rzeczywistą funkcją, czy tylko nabijaniem klienta w butelkę?

- skoro brak w tv portów hdmi 2.1, to w jaki sposób dostarczyć można do tv sygnał wykorzystujący rzeczywiśte 120 hz? Czy w codziennym użytkowaniu (tv, ps3, ps4, filmy z komputera, yt, netflix) natywne odświeżanie będzie rzeczywiście widoczne? Czy jednak producenci (podobnie, jak w przypadku hdr) poszli jedynie w liczbę, by omamiać klientów?

- czytałem, że możliwe jest dokupienie przejściówki, która rozdziela jeden hdmi = 2 hdmi. Czy niezależnie od jej ceny - a zaczynają się od 10 zł, będą te przejściówki działały poprawnie, czy mogą być problemy z sygnałem?

- kwestia dropów w 4k60fps jest rozpisywana w przypadku tego tv powszechnie, pytanie, czy ta przypadłość to kwestia hardware i nic nie da się z tym zrobić (pozostaje oglądanie np. przez konsolę albo mi box), czy jest realna szansa, że w przyszłości aktualizacja androida zoptymalizuje działanie procesora? Wygląda to bowiem trochę podobnie jak w przypadku hdr i 120 hz - rzućmy ludziom funkcję, której w praktyce nie wykorzystają.

Wszystkie te bolączki sprawiają, że zastanawiam się nad zrezygnowaniem z zakupu i czekaniem na bf. Pytanie jednak, czy w tej cenie (lub tym segmencie) jest coś, co będzie ciekawszym wyborem? :)

Z góry dzięki za podpowiedzi :)
 

rafallo777

New member
Też sie zastanawiam nad tym tv ale boje sie bardziej cięcia i klstkowania w filmach, niż restartow w sony raz ma jakis czas.
Jednak. 4k60 klatek to przyszłość i nie chcialbym aby tv nie wyrabial i sie pocil.

Jak kolory w tym tv w porownaniu do q70t lub sony x900?
 

firefl

Active member
Bez reklam
@Joey_18 - przeczytaj regulamin i netykietę. (nowe tematy, szukanie przed pytaniem itp.)

wrzuciłeś kompilację zastrzeżeń jakichś użytkowników, czasem co do niejasnych kwestii. Czy liczysz, że nagle zostaną wyjaśnione?

wygląd: pooglądaj co będziesz mieć na tv. Większość parametrów ma większe znaczenie marketingowe niż rzeczywiste. Jak rozróżnisz 120Hz od 50/60Hz?

przełącznik hdmi: Jak można zgadnąć co za przejściówkę znalazłeś za 10zł? Ja mam amplituner także w funkcji przełącznika i działa perfekcyjnie

na dropy skarży się kilku użytkowników. Mam wrażenie, że 1-2 ma jakiś problem sprzętowy, kilku innych wybiera testy przygotowane by bardzo utrudnić działanie tv choć w normalnym oglądaniu nie ma znaczenia.

Podsumowując: obejrzyj materiały (typowe a nie testowe) i zdecyduj.
 
Do góry