Zakup stereo Heco Aleva GT 602 vs Heco Music Style 900, dylemat co warto zakupić

Bipo

Active member
Bez reklam
No ja bym chciał zbudować uniwersalny zestaw na akceptowalnym dla mnie poziomie czyli rozumiem w trybie pure stereo i tak dźwięk był "przerobiony" w twoim odczuciu?

W trybie pure stereo dźwięk jak dla mnie był bezpolciowy, bez życia brakowało mi wszystkiego. Podkreślam to jest tylko moje odczucie gdzie całe moje życie i przygodę z audio słuchałem stereo na wzmaku do kina miałem amplituner. Dlatego mój słuch jest już nieco wybredny... :D Przypominam że mówię o porównaniu wzmacniacza jak i ampli za ok 10 tyś gdzie koszt tych dwóch urządzeń to prawie 20tys , i mogę oczekiwać zupełnie czego innego w dźwięku niż ty.. ;-)
 
Ostatnia edycja:

tomo1973

New member
ms 1000 vs aleva 1002

witam
proszę o pomoc, nie znalzałem na forach zbyt duzo info na temat porównania ms 1000 a aleva 1002
przyszedł czas na wymianę KD :), pokój to 31m2 otwarty na jadalnie 15m2

z góry dziękuje
 

Attachments

  • DOM.jpg
    DOM.jpg
    14,7 KB · Wyś: 24

tomo1973

New member
Dziękuje za ofertę cenową, przed zakupem i wyborem odpowiedniego modelu chciałbym usłyszeć opinię znawców kolumn heco.
Odnośnie załączonego DOM rzutu parteru w salonie 5 tam gdzie jest fortepian jest zestaw wypoczynkowy a na przeciwko tv.
 

tomo1973

New member
witam
dzieki za podpowiedz, tam tez jestem nowy, dzisiaj napislaem ale post musi zostac zaakceptowany przez moderatora - i do tej pory cisza...
a tutaj widze iz cos sie ruszylo :), tak wiec czekam cierpliwie na wasze opinie.....
.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tutaj nic nie dowiesz sie na temat heco, bo to forum zbytnio tej marki nie lubi :)

Lepiej szukac informacji na ten temat w innym miejscu.
 

tomo1973

New member
Rafal7 - tak tam taki sam nick
lolo2 - napisalem na tym forum i na tym watku ze wzgledu na to iz ten ciag postow dityczy; " Zakup stereo Heco Aleva GT 602 vs Heco Music Style 900" is tu pochlebne opinie na temat kolumn Heco
 

tomo1973

New member
hi Rafał, dzięki za link, ten to już czytałem :), ogólnie przed napisaniem na obu forach starałem się dotrzeć do mażliwizmie jak największej ilości info. na temat tych dwóch kolumn, niestety b.mało jest info o alevo 1002, możne ten głośnik basowy z boku jest problemem iż ta kolumna jest tak mało popularna?
 

tomo1973

New member
Rafal - jeśli idzie o typ budowy i umiejscowienie bas z boku to aleva 1002 jest podobna do ms 800, tyle tylko iz wymiary głośników są rożne, tzn. ms 800 jest mniejsza
 

Attachments

  • aleva 1002.jpg
    aleva 1002.jpg
    16,3 KB · Wyś: 69
  • ms800.jpg
    ms800.jpg
    15,7 KB · Wyś: 55

tomo1973

New member
spytam się inaczej, czy ktoś na forum miał możliwość odsłuchu i porównania ms 1000 i aleva 1002? jeśli tak to proszę o jego opinie
 

Kejup

Member
Bez reklam
Powiem Ci że będzie ciężko ze znalezieniem opini o aleva 1002. Mało tego. Nie wiem czy ludzie boją się bocznego głośnika niskotonowego? Ja miałem kiedyś kolumny o takiej konstrukcji w domu i grały one bardzo dobrze (jak na swoją cenę) i nie zauważyłem problemów z ich ustawieniem. Heco ms1000 słuchałem i jest to kawał kolumny, zagrała fajnym szczegółowym ale nie ostrym dźwiękiem z potężnym basem.
Słyszałem opinie od jednego z kolegów że aleva gt602 gra lepiej od ms900 więc teoretycznie 1002 powinna zagrać lepiej od ms1000 ale to tylko teoria :-(
 

tomo1973

New member
dzięki kejup - teoretycznie masz racje :), przed odsłuchami w salonie chciałbym mieć z grubsza wybrane modele, rozumiem iz kolumny w takim rozmiarze bedą odpowiednie do salonu 31m2 otwartego na jadalnie 15m2?
 

Kejup

Member
Bez reklam
Myślę że powinny dać radę. Brat miał w domu ms1000 i ms900 na testach i zostawił sobie ms900 z racji tego że 1000 były zbyt potężne w jego pokoju (ok.20m2) więc w Twoim metrażu 1000 powinny się odnaleźć :)
 

tomo1973

New member
ale w tym watku to chyba nie jest tak do konca? :)
kolega bipo:
Kino: DTS X/DOLBY ATMOS 5.1.4 SONY VPL-HW55es (Kalibracja Maciej K.),130" K.a.u.b.e.r Blue Label Tensioned Gray Pro, Denon AVR-X6200W, OPPO 103D, Heco Celan GT 42+Heco Music Style, Velodyne EQ-MAX12 [White HGL], Panasonic 50VT20,
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
O pewnych markach się pisze o innych nie ,zwłaszcza jeżeli forum jest sponsorowane .Podobnie jest np. w przypadku blogów gdzie są umieszczane reklamy ,reklamodawca daje swoja reklamę ale "chce coś w zamian" .Wtedy bardziej lansuje się określony sprzęt ,nieraz robi się to w sposób wręcz nachalny
Najlepiej oczywiście jak forum ,blog ,gazeta czy coś innego jest całkowicie niezależna wtedy np.porada dotycząca zakupu kolumn ,wzmacniacza itp jest najbardziej wartościowa
Spotkałem się z tym w przypadku jednego znanego forum w Polsce o tematyce hi-fi (nazwy nie będę wymieniał) .Tam porady udzielane są w prywatnych wiadomościach bowiem dystrybutorom często nie podoba się co zostanie opisane publicznie
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najlepiej, to sobie podejść i odsłuchać, a całą resztę potraktować jak ew. propozycję.
Bywa, że te propozycje od zwyczajnych użytkowników są o wiele bardziej mylące od ewidentnie sponsorowanego testu/recenzji.

A co do Heco, to chyba są to tutaj najbardziej popularne czy omawiane skrzynki, także nie wiem o czym piszesz Lolo, bo jeżeli na innych forach mają większą popularność (nie zauważyłem, a czytam każde), to chyba w co drugim wątku toczyłaby się dyskusja na ich temat. Także nie przesadzajmy.
 

tomo1973

New member
masz racje armanig - iz najlepiej dokonać odsłuchu :)
zadałem pytanie na tym wątku gdyż sam tytuł dotyczy kolumn Heco....
"Zakup stereo Heco Aleva GT 602 vs Heco Music Style 900, dylemat co warto zakupić"
 
Do góry