Zakup soundbara - ile trzeba wydać?

MojNick

New member
Cześć,

Chciałbym się Was zapytać, ile trzeba wydać, aby zakupić porządnie grającego soundbara - nie dla maniaków dźwięków, ale dla zwykłego kowalskiego.

Z jednej strony patrzyłem na Philips HTL5140B / Sony HT-CT380 / Samsung HW-J551 /, a z drugiej na model Philips HTL7140B.
Różnica to 2.1 a 5.1. I teraz pytanie - czy jest różnica jeżeli taki soundbar obsługuje 5.1? Gra to dobrze? Czy jednak odpuścić i skupić się na 2.1?

Od razu dodam, że soundbar będzie wisieć pod telewizorem (Sony kdl55W828 (srebrny)).

Co polecacie?
 

collider

New member
Bez reklam
Zwykli Kowalscy to tu czytalem byli zadowoleni z soundbarow z Ikea tak wiec ciezko powiedziec. W filmach odczujesz roznice 2:1 do 5:1 chocby w dialogach. Skup sie na tym, ktory soundbar ma najmocniejszy i najlepiej grajacy sub bo to jest wbrew pozorom najwazniejsza czesc kazdego soundbaru.
 
I

irek6311

Guest
Posłuchać w realu tych soundbarów, tak moim skromnym zdaniem każdy z tych co wypisałeś się sprawdzi MojNick, więcej bym nie dał niż 1tyś zł na taki soundbar, powyżej tej kwoty można kupić już 5.1 od LG/Samsung/Philips i zagra to dużo lepiej.
 

MojNick

New member
Niestety nie jest to zakup dla mnie, dlatego też nie mam wpływu na to, by kupić kino - jakieś podstawowe Philipsa było do tej pory i chcą je wyrzucić i podwiesić pod tv soundbar, gdyż jak twierdzą, głośniki z tyłu im przeszkadzają, a po powieszeniu TV nie ma gdzie postawić głośników z przodu (brak jakiejkolwiek szafki).

Przyznam szczerze, że najbardziej bym był za Philipsem 5140, ale skoro jest różnica na korzyść tego niby 5.1 to może jednak 7140? Uznam, że to górna granica (1800 zł) na zakup. Chciałbym coś najlepszego w tej cenie. Jeżeli jednak jest coś co zagra lepiej z 2.1 i będzie tańsze, to może coś takiego?

Na moc subów patrzyłem, całkiem podobna, więc tutaj dużej różnicy nie będzie.
 

collider

New member
Bez reklam
Zobacz jeszcze JBL SB 350, Panasonic HTB690. Jezeli maja jakis nowszy telewizor Sony to mozna tez dokupic sam subwoofer bezprzewodowy od Sony.
 
I

irek6311

Guest
Tak dorzucę jeszcze kilka :
JBL SB 350
Denon DHT-S514
Philips HTL7140B/12
Pioneer SBX-N750
To było na tyle ode mnie.
 

szybal

Banned
Witam mam osobiście 5140 i muszę przyznać że gra bardzo fajnie jak na te pieniądze mocny bas fajny nowoczesny wygląd .
Jeżeli chodzi efekty sourand jest słabiutko napewno lepiej kupić 5.1.
 
Do góry