Zakup Sony KDL 46W4000

MarcusGawin

New member
Witam, nadeszła chwila wymiany TV :-D , jestem zdecydowany wyłącznie na ten model( 46W4000) jednak pozostaje kwestia wyboru sklepu. Oczywiście obdzwoniłem parę sklepow z listy ceneo ale panowie nie byli chętni do negocjacji ceny i tak najniższa cena to 3900 z transportem. Mieszkam w Bieszczadach i nie mam "dużego" wyboru sklepów RTV dlatego proszę o polecenie skłonnego do negocjacji i porządnego sprzedawcy lub sklepu. Z góry dziękuję

Pozdrawiam
Marcus:krol:
 

dandy87

New member
ja po wielkic hnamyslach pomiedzy sharpem a philipsem rowniez wybralem ten model... no wlasnie ale gdzie teraz najtaniej go kupic :) Szkoda ze ten model W4000 jest z jakąs granatowa ramka :/ W4210 jest piekny ( calutki czarny razem z glosnikami) Widział ktos ten W4000 z ta granatowa ramka jak to wyglada ? i rowniez dolaczam sie do pytania w jakim sklepie najtaniej :) moze przy zakupie dwoch w jeden dzien zrobia nam taniej ? :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dostałeś bardzo uczciwą cenę na ten model.
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/322807 - tu masz bardzo szanowane sklepy z początku listy.
Ponieważ model jest już tylko na stanach magazynowych ( nie jest produkowany) - to i tak większość firm sprzedaje go poniżej zakupu.
Za chwilę będzie jedynie problem nie za jaką cenę - tylko czy w ogóle kupisz bo po prostu skończą stany zapasów.
 

madej23

New member
Ja kupiłem w lutym za 4600zł w Elektro.pl(sklep naprawdę dobry) i Wtedy była to najlepsza cena ,dla przykładu w MM kosztował wtedy 5800zł.
 

madej23

New member
do dandy87
Kolor ramy to chyba midnight black.Jest świetny ,normalnie wygląda jak czarny a w słońcu jak ROZGWIEŻDŻONE NIEBO .
 

MarcusGawin

New member
Dobra chłopaki,sprzęt zamówiony w firmie Solpol.pl,cena taka jak podałem w pierwszym poście.Ale to i tak duuużo taniej niz w sklepach stacjonarnych.Dzieki Kikiemu wiem że to optymalna wielkość ,a co do gadzetow typu 100Hz,filmy przez USB to jakoś przeżyję:D ,telewizor mam zamiar podlączyć bezpośrednio kablem HDMI (alphard-da vinci) do n-boxa,dzwiek mam puszczony z n-boxa do amplitunera Yamaha rx-v463 kablem optycznym -to chyba najlepsze połączenie? a jeszcze pytanko czy jak wczoraj kurier odebrał towar to raczej dzisiaj nie przyjedzie?czy DPD/Masterlink pracuje w soboty?

Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia:cool:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zależy jakie masz zlecenie.
Dostawa w sobotę jest możliwa ale powinieneś to zastrzec i dopłata jest 150% normalnego kosztu.
 

MarcusGawin

New member
Nie zlecalem dostawy ekspresowej,tak więc czekam z niecierpliwoscią do poniedziałku :lol: .Kiki na co zwrócić uwagę (wiem że ewidentne uszkodzenia opakowania,transport na leżąco) ,i co jeszcze??


Pozdrawiam
 

dandy87

New member
hm... a powiedzcie...czy widzial ktos moze model Sony 46 V4000 ?
Wiadomo ten model w porownaniu do W4000 nie posiada mpeg4, usb...
ale czy w wyswietlaniu obrazu rozni sie mocno od W4000.

Patrząc cenowo to 46 V4000 mozna kupic za 3300 juz z przesyłką.. a 46 W4000 tak jak kolega wyzej pisal z przesylka zamyka sie na 3900. Roznica 600 zł.
mpeg4 w sumie mi jest zbedne bo i tak mam cyfre i n-ke a USB rowniez dlamnie zbedne... ale jakosc wyswietlanego obrazu ? miedzy jednym a drugi?? warto doplacic az 600 zł ? (bo dlamnie jest to aż)... chcialbym zaznaczyc ze nie jestem specem od wypatrywania jakis smuzen itp. jedyne na czym mi zalezy to aby z PC odpalic na tv Hd. Teraz mam plazme Panasonica sprzed 6 lat i na obraz nie nazekam :p

z gory serdecznie dziekuje za odp
 
Ostatnia edycja:

dandy87

New member
a mozna by bardziej rozwinac odpowiedz ? warto dla obrazu czy dodatkow ? bo jezeli chodzi o MPEG4 czy Usb to jest mi to nie potrzebne jednak chodzi m itu o obraz... chociaz watpie aby jakas znaczna roznica byla miedzy modelem V4000 a W4000 ale oczywiscie moge sie mylic bo nawet ich nie widzialem i nie mam gdzie ich zobaczyc obok siebie ;/ Ale moze ktos posiada V4000 to niech sie wypowie troszke :)
 

MarcusGawin

New member
ja powiem tak ,bylem w pewnym dużym sklepie i wiadomo -cala ściana telewizorów, wsystkie podpięte po jedno kiepskiej jakości źrodlo(leciała Viva)i zrobilem mały eksperyment. Nie patrząc na markę cofnąłem się na na jakieś 8-9 metrów i z ok.trzydziestu tv wybralem dwa których obraz najbardziej mi odpowiadał, zwracalem uwage na jasność,czystość obrazu,kolor skóry,skalowanie.Wynik , obydwa telewizory okazaly się made in Sony jeden 46W4000 a drugi 40V4000.Obok na sciance demonstracyjnej sony leciał materiał HD i byly dwie 40" w4000 i v4000,przyglądałem się uważnie i jak na warunki sklepowe i moje oko,różnicy prawie nie ma .Prawie ponieważ na papierze są inne dane techniczne , a mianowicie panel 8 i 10 bit(w4000),podświetlenie CCFL i W-CCFL(W4000) to te główne.Resztę różnic wypisałeś sam.No i wiadomo prawie to samo robi rożnicę:popcorn:
 

dandy87

New member
Dzisiaj zamawiam V4000... jezeli roznica to tylko te dodatki (mpeg4, usb) 8-a 10 bit ( paleta kolroow) dla normalnego uzytkownika jest to chyba roznica znikoma... dzisiaj widzialem v4000 tylko ze 40" i swiecil jak dlamnie bardzo ladnie... jedyne czego sie obawiam to to aby rowniez bylo ładnie ale po podlaczeniu pod PC (gry,divxy)...chyba wole dolozyc 600 zł do jakeigos kina... :).... a tak apropo... wiem ze to nei wtym temacie powinienem pisac ale juz nie chce m isie zakladac nowych...

jaki teraz tuner cyfrowy byscie polecili ? nie chce zadnych jakis tam zaawansowanych.. ale tez nie tych od cyfry (no chyba ze one sa sobre) :p taki tanszy jakis w miare zeby smigal ?? (max 400zł +/-:)

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

jarql

Member
Jeżeli chcesz mieć pełne zadowolenie z tv i używać go m.i.n. do gier tak jak napisałes to uwierz że lepiej dopłacić te 600zł i mieć święty spokój że wybrałeś odpowiedni model, W4000 ma dużo lepszą płynnośc obrazu niz V i przy 46 calach nie trzeba byc specem żeby to zauważyć, do tego brak podświetlanego loga we V'ce zdyskwalifikował by zakup tego tv,w moim wypadku:D
 

MarcusGawin

New member
No i sprzęt dojechał,co prawda na leżąco i kurier zrobił zdziwioną minę i stwierdzil że na leżąco jest bezpieczniej.Ale odpukać wszystko jest OK.Telewizor pierwsza klasa :D , naprawdę rewelacja.Po podłączeniu do n-boxa i włączeniu HD szczena opada.Dziekuję wszystkim za rady .
pozdrawiam
 

Ares78

New member
Seba_Fan napisał:
kiedys mialem do wyboru V i W
wybralem W

Ja tak samo, niby po parametrach tego tak bardzo nie widać, ale w4000, a v4000 to inna zupełnie rozmowa.

dandy87 jeśli nie widzisz różnic to nie ma sensu przepłacać, jednak dla większości jednak są dość widoczne...

jarql no tak podświetlane logo to podstawa :cool:
 

dandy87

New member
haaa... i teraz sie nie zgodze ;)... juz jestem posiadaczem V4000.. wczesniej pojechalem do med..exp... w innym miescie gdzie mieli W i V haa.. Wiezcie czy nie ale siedzialem tam ok 4 H :) fajnie o tyle ze pracowal tam wlasnie kolega :D i nie zaluje zakupu V-łki... dlaczego ? oczywiscie.. posiadacze W beda pisac o swoich superlatywach posiadacze V o swoich ale... mialem dylematy ( sami widzieliscie ze co chwile zakladalem bo nie wiedzialem ktory) będąc w sklepie w miare moich potrzeb przetestowalem to na czym najbardziej mi zalezało... roznica miedzy V4000 a W4000 ? koledzy dwaj wyzej pisza ze jest.. a widzieliscie wogole te 2 obok siebie ? troszke je testujac w sklepie przedewszystkim ( GRY ! i DIVX) podlaczylismy do jednego i drugiego komputer .... jezeli chodzi o PC uwieżcie ze róznicy nie ma żadnej w plynnosci... stalem metr od jednego i drugiego i choc bym chcial bardzo zauwazyc no nie da rady.... co do "W" to jak wlaczylismy takie same zdjecia na V i W no to minimalnie jakby barwa była bardziej żywa (ustawienia na jednym i drugim identyczne) oczywiscie mozna było podkrecic w V i efekt juz był prawie taki sam.... kolega nizej pisze ze V a W to zupełnie inna rozmowa i wiekszosc widzi roznice.. no tak.. dla osoby ktora nie widziala dwoch obok siebie a naczyta sie forum tak jak MArcus.. pisal rowniez widzial dwa obok siebie i roznica jest wrecz niezauwazalna... MarcusGawin tak jak pisalem mi trudno było zauwazyć róznice miedzy V a W... jedynie co do obrazu ale wszystko można było nadciagnać ustawieniami.... oczywiscie jezeli komus zalezy na MPEG4, USB ( i tak nie czyta divx),i podswietlonym logo no to kupujcie W jezeli ejst wam to zbedne to lepiej zaoszczedzic 600 zł na DOBRY DEKODER ktory wszystkie opcje wyżej posiada i da znacznie lepszy obraz...(nie wiedziałem ze podlaczajac dobry drogi dekoder jest taka różnica w obrazie ale o tym nie tutaj)!!!!!! co do obudowy V4000 jest o tyle ładniejszy ponieważ jest CALUTKI czarny ( razem z glosnikiem i ramką) W4000 jest ala grafitowa ramka z srebrnym glosnikiem a to już kwestia gustu... no nic nie trace czasu... dziekuje wszystkim za odp i udzielona pomoc..a teraz Play TV i Collin Dirt w HD :D Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry