zakup projektora przez internet

prime

New member
Mam pytania:
1. czy warto zakupił projektor przez internet z dostawą do domu przez kuriera
- czy jest ryzyko uszkodzenia sprzętu w czasie transportu?
2. czy lepiej z odbiorem osobistym, tylko jak wówczas stwierdzić iż jest to całkiem nowy projektor - nieużywany, z nieużywaną lampą. Pytam bo obawiam się że mogę otrzymać projektor używany do prezentacji w pokojach kinowych, które to w takich sklepach często występują. Może jest sposób na sprawdzenie czy projektor był kiedykolwiek używany?
 

locutus23

New member
Mam pytania:
1. czy warto zakupił projektor przez internet z dostawą do domu przez kuriera
- czy jest ryzyko uszkodzenia sprzętu w czasie transportu?
2. czy lepiej z odbiorem osobistym, tylko jak wówczas stwierdzić iż jest to całkiem nowy projektor - nieużywany, z nieużywaną lampą. Pytam bo obawiam się że mogę otrzymać projektor używany do prezentacji w pokojach kinowych, które to w takich sklepach często występują. Może jest sposób na sprawdzenie czy projektor był kiedykolwiek używany?

1:tak warto kupic przez internet
- nie nie ma ryzyka kurier piesci towją paczuszke i robi sobie z nią zdjecia.

2.jest sposób fabrycznie naklejona tasma
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Ja kupowałem przez internet. Nie jest to wcale jakieś otwieranie pudełka przy kurierze bo chciałem tak zrobić, a usłyszałem, że jeżeli paczka wygląda z zewnątrz na nieuszkodzoną to znaczy że wszystko jest ok i trzeba podpisać odbiór żeby ją otwierać. Inna sprawa, że sprzedający do mnie zadzwonił (miałem wliczoną w cenę darmową przesyłkę) i sam zapytał jaką sobie życzę przesyłkę, powiedział, że nie chce niezadowolonego klienta i czy może dodatkowo zabezpieczyć paczkę i owinąć ją folią bąbelkową i włożyć do większego pudła - wszystko przyszło bardzo dobrze zapakowane i nieuszkodzone w żaden sposób.
 

locutus23

New member
zawsze ale to zawsze mozna otworzyć paczke przy kurierze i w razie czego spisac protokół zniszczenia,jesli kurier odmawia (bo sie spieszy stara spiewka ) dzwonimy do centrali firmy kurierskiej w której pracuje uw kurier i załatwiamy sprawe
 
Ostatnia edycja:

locutus23

New member
A gdzie/na co jest naklejona ta taśma? I czy nie ma możliwości naklejenia jej ponownie?

no jest tam jak kupisz.
Czasami sprzedawcy siedzą z suszarkami podgrzewają i sciagają te tasmy, uzywaja projektor jezdza z nim pociagami czasami autobusami pózniej naklejaja je z powrotem i sprzedają jako nowy.
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Później i tak za karę sto razy.:p
A wracając do meritum, to nie ma żadnego ryzyka. Mój projektor swego czasu przypłynął aż z USA i wszystko było ok.
 
Ostatnia edycja:

prime

New member
no jest tam jak kupisz.
Czasami sprzedawcy siedzą z suszarkami podgrzewają i sciagają te tasmy, uzywaja projektor jezdza z nim pociagami czasami autobusami puzniej naklejaja je z powrotem i sprzedają jako nowy.

Ok, super dzięki za info, dzięki Twojej odpwiedzi jestem już spokojny, przecie wszyscy sprzedawcy na 100% są ok :bober:
 

edi7777

Member
Myślę, że ten temat dobrze opisuje problemy z przyjmowaniem paczek:
§ Sprawdzenie zawartości paczki w obecności kuriera

Mniej więcej polega to na tym, że trzeba podpisać pokwitowanie odbioru żeby zajrzeć do paczki - w tym czasie najczęściej kurier się już ulotni ale jeżeli nie było widać wad na samej paczce to jest tydzień na spisanie dodatkowego protokołu...

Pewnie znaczenie mają też regulaminy konkretnych firm kurierskich.
 
Do góry