Zakup projektora do 2500 zł

majkirugby

New member
Witam serdecznie,
jestem nowym użytkownikiem forum i cały czas laikiem w temacie projektorów (tym bardziej utwierdza mnie w tym przekonaniu potężna wiedza niektórych użytkowników forum :) ) Od jakiegoś czasu mocno zainteresowałem się projektorami i wreszcie podjąłem decyzje kupna takiego sprzętu do swojego pokoju. 2500 zł, które chce przeznaczyć to kwota na sam projektor, bez żadnych akcesoriów. Przeglądając forum oraz sklepy internetowe trafiłem na kilka interesujących sprzętów. Projektor miał by służyć do:
-oglądania filmów w wysokiej jakości (3d jeśli to możliwe w tym przedziale cenowym)
-gry (podłączony komputer przez hdmi, np need for speed)
Chciałbym rozwiać następujące wątpliwości:
*Czy technologia DLP 3D Ready jest w ogóle coś warta? (pytam bo tego typu sprzęt jest dość tani)
*Czy projektor o podstawowej rozdzielczości WXGA 1280x800, kontraście 10000:1, technologi DPL 3D, 3D ready, jesności 2800 ANSI w przedziale 2000-2500 zł to rozsądna cena?
* Czy aby oglądać sygnał w technologii 3d nadawanej w tv lub w filmach 3d będę musiał kupić konwerter, a do gier obsługujących DLP 3D Ready wystarczą okulary?
*Czy jakość przy odległości projektora od ekranu ok 3,2m (przekątna uzyskanego obrazu ok 250cm) będzie zadowalająca?

Proszę o wyrozumiałość dla mojej niewiedzy i ewentualnych głupstw które napisałem w tym tekście. Każda odpowiedź będzie dla mnie bardzo pomocna. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Michał
 
Do góry